EU-president Michel noemt Trump al verleden tijd
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De president van de Europese Unie Charles Michel heeft Donald Trump "al verleden tijd" genoemd in een interview met de Belgische omroep RTBF. Trumps presidentschap in de Verenigde Staten zit er over twee weken op en na de bestorming van het Capitool heeft hij veel politieke steun verloren.
"De pagina Donald Trump is omgeslagen, het is al verleden tijd op het internationale toneel", aldus Michel. "Het is aan het Congres om te bepalen op welke manier het de komende dertien dagen zal werken."
Michel noemt het samenbrengen van het Amerikaanse volk de grootste uitdaging voor Joe Biden, de nieuwe president. De EU-president zegt dat wat woensdag gebeurde, "geen complete verrassing" was, gezien Trumps gedrag in de afgelopen vier jaar.
De Belg zegt dat het de laatste vier jaar lastig samenwerken was met de VS, historisch gezien een belangrijke bondgenoot van Europa. "Op vlak van stijl, gedrag en acties heeft de regering-Trump grens na grens overschreden", aldus de voormalige premier van België, "tot de climax van woensdag".
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran houdt vol dat alleen diplomatie een einde kan maken aan het conflict met de Verenigde Staten en Israël. De Amerikaanse president Donald Trump zei zaterdag een Iraans voorstel voor heropening van de Straat van Hormuz en beëindiging van de gevechten te hebben afgewezen.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De Europese Commissie trekt bijna 710 miljoen euro uit voor ontheemden in Afrika en mensen die elders in de wereld door crises zijn getroffen. Commissievoorzitter Ursula von der Leyen maakte dat zaterdag bekend in New York, waar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijeen is.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanjaarden hebben in Madrid opnieuw massaal gedemonstreerd tegen de uithuiszetting van een 87-jarige vrouw. De gebeurtenis heeft tot veel woede en verontwaardiging geleid in Spanje.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Cuba heeft bij de Verenigde Naties uitgehaald naar de Verenigde Staten. De agressie van dat land is dit jaar niet alleen toegenomen, maar ook "wreder en gevaarlijker geworden", zei de minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez Parrilla tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering.
7 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Voor het eerst in jaren hebben de Duitse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken elkaar ontmoet. De laatste keer dat dat gebeurde was in januari 2022, vlak voor de grootschalige Russische invasie in Oekraïne.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Chinese vicepresident Han Zheng heeft bij zijn toespraak voor de Verenigde Naties gehamerd op het belang van soevereiniteit voor landen. Hij noemde daarbij specifiek Cuba, het land dat al maanden lijdt onder een economische blokkade die is opgelegd door de Verenigde Staten.
9 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een veerboot in de Javazee bij Indonesië is opgelopen naar 64. Tientallen opvarenden worden bijna twee weken na de ramp nog steeds vermist.
9 uur geleden