EU-president Michel nodigt Biden uit voor EU-top in 2021
BRUSSEL (ANP) - EU-president Charles Michel heeft aankomend Amerikaans president Joe Biden uitgenodigd om volgend jaar de EU-leiders te ontmoeten in Brussel. Dan kunnen ze het "wederopbouwen" van de sterke banden tussen de VS en Europa bespreken, aldus Michel.
Michel had maandag een telefoongesprek met Biden, voor het eerst sinds diens verkiezingsoverwinning. Daarin bedankte hij hem ook voor zijn "heldere steun" voor het scheidingsakkoord dat de EU vorig jaar sloot met het Verenigd Koninkrijk, maar waar de Britse regering de afgelopen maanden aan morrelde. Scheidend Amerikaanse president Donald Trump is warm voorstander van de brexit, maar met Biden lijkt er een andere koers te komen.
Michel verwelkomde verder "de sterke toewijding van de president-elect aan Amerika's bondgenoten en zijn steun voor de Europese samenwerking". De voorzitter van de Europese raad van regeringsleiders en staatshoofden stelde Biden voor "een krachtig transatlantisch bondgenootschap te herbouwen, gebaseerd op gemeenschappelijke belangen en gedeelde waarden".
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Er is in België een DNA-match van dezelfde man gevonden in de zaken van de dode Ken (8) en Kim (11) en de 17-jarige Tania Van Kerkhoven. Dat blijkt na nieuw onderzoek van de DNA-sporen, meldt het Antwerpse OM. In beide zaken is de dader nooit gevonden.
8 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De moeder van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny heeft maandag bij het graf van haar zoon in Moskou opgeroepen tot "gerechtigheid", nu Europese landen hebben geconcludeerd dat hij is gestorven door vergiftiging. Het is precies twee jaar geleden dat Navalny overleed in gevangenschap.
46 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Frankrijk moet zijn defensieuitgaven verder verhogen om Europa weerbaarder te maken, zei de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul in een radio-interview met Deutschlandfunk.
1 uur geledenRUNNEMEDE (ANP) - Een zeldzame Pokémonkaart is voor bijna 16,5 miljoen dollar (bijna 13,9 miljoen euro) van eigenaar gewisseld. Nog nooit is er zoveel voor een Pokémonkaart betaald.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland gaat de controles aan de grenzen met zes maanden verlengen, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt tegen de krant Bild. Dat betekent dat ook bij de grens met Nederland tot en met september willekeurige controles zullen plaatsvinden.
1 uur geledenGOPPENSTEIN (ANP) - Bij het Zwitserse dorp Goppenstein is maandag een trein ontspoord, nadat er een lawine was geweest. De politie gaat uit van meerdere gewonden, meldt de Zwitserse nieuwssite 20 Minuten.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Leden van de voormalige Russische Wagner Groep houden zich tegenwoordig vooral bezig met sabotage in Europese landen, schrijft zakenkrant Financial Times. Westerse inlichtingenfunctionarissen zeggen tegen de Britse krant dat Rusland het netwerk van Wagner gebruikt om mensen te rekruteren die operaties op NAVO-grondgebied kunnen uitvoeren.
1 uur geleden