Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-president Michel: gelddeal bepalend moment voor Europa

EU-president Michel: gelddeal bepalend moment voor Europa

BRUSSEL (ANP) - Het akkoord dat de 27 EU-leiders dinsdagochtend vroeg bereikten over de meerjarenbegroting en het coronaherstelfonds is "een bepalend moment" voor Europa, vindt EU-president Charles Michel. "Het is voor het eerst in de Europese geschiedenis dat onze begroting duidelijk wordt gekoppeld aan onze klimaatdoelen. Het is de eerste keer dat respect voor de rechtstaat een doorslaggevend criterium is voor steun uit de begroting. En de eerste keer dat we onze economieën gezamenlijk versterken tegen de crisis."

Volgens de Belgische oud-premier, die de uitputtende onderhandelingen vier dagen en nachten leidde en schijnbaar onvermoeibaar individuele leiders of groepjes bij elkaar riep om compromissen te smeden, gaan de afspraken over de bestedingen in de EU de komende zeven jaar over "veel meer dan geld". "Dit is voor werkenden en families, hun banen, hun gezondheid en hun welzijn." Het akkoord geeft een concreet signaal af dat de 27 lidstaten kunnen samenwerken "met een gemeenschappelijk geloof in hun toekomst", zei hij.

Meer uit Financieel

Wall Street zakt na verlaging kredietrating VS door Moody's

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag. De stemming werd gedrukt door de toenemende bezorgdheid over de staatsschuld van de Verenigde Staten. Kredietbeoordelaar Moody's verlaagde de rating voor de VS met één stap van Aaa naar Aa1. In de afgelopen jaren raakten de VS al de hoogste rating kwijt bij kredietbureaus S&P en Fitch. Een lagere schuldrating maakt het voor de Amerikaanse overheid duurder om geld te lenen.

54 minuten geleden
Nieuwe deal met VK 'goed nieuws voor Nederlandse vissers'

URK (ANP) - Het visserijakkoord tussen de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk is "goed nieuws voor Nederlandse vissers", zegt belangenorganisatie VisNed. Directeur Geert Meun is vooral te spreken over de lange looptijd van de deal die maandag is beklonken, tot 2038.

3 uur geleden
Goudprijs stijgt, dollar daalt na verlaging van kredietrating VS

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van goud ging maandag omhoog en de Amerikaanse dollar daalde in waarde, na de verlaging van de kredietrating van de Verenigde Staten door Moody's. De verlaging van de kredietwaardigheid van de VS komt volgens de kredietbeoordelaar door het oplopende begrotingstekort van de Amerikaanse overheid.

4 uur geleden
Economie EU groeit dit jaar, ondanks spanningen in handel

BRUSSEL (ANP) - De economie van de Europese Unie groeit dit jaar met 1,1 procent, aldus de voorjaarsprognose van de Europese Commissie. Voor de eurozone wordt op een groei van 0,9 procent gerekend, ondanks de wereldwijde economische onzekerheid en handelsspanningen. Daarmee valt de groei minder sterk uit dan de Commissie in november had verwacht. Toen werd voor dit jaar nog op een EU-groei gerekend van 1,5 procent en 1,3 procent voor de eurozone.

5 uur geleden
Franse president kondigt record buitenlandse investeringen aan

VERSAILLES (ANP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron zal maandag een recordbedrag van 37 miljard euro aan buitenlandse investeringen in Frankrijk aankondigen. De investeringsprojecten zullen tijdens de jaarlijkse top met internationale zakenlieden in het kasteel van Versailles bij Parijs bekend worden gemaakt. Macron initieerde de bijeenkomst met het internationale bedrijfsleven zeven jaar geleden in een poging meer investeerders aan te trekken om het land te herindustrialiseren.

5 uur geleden
Guinness-moeder denkt dat heffingen honderden miljoenen kosten

LONDEN (ANP) - Het Britse drankenconcern Diageo, achter merken als Guinness, Johnnie Walker en Smirnoff, verwacht dat de Amerikaanse importheffingen het concern ongeveer 150 miljoen dollar (zo'n 134 miljoen euro) per jaar zullen kosten. Dit meldt Diageo bij de resultaten over het afgelopen kwartaal.

6 uur geleden
AEX-index licht lager na verlaging Amerikaanse kredietrating

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht lager begonnen aan de nieuwe beursweek. De aandacht ging dit keer niet uit naar de Amerikaanse importheffingen maar naar de toenemende bezorgdheid over de staatsschuld van de Verenigde Staten. Kredietbeoordelaar Moody's verlaagde de rating voor de VS met één stap van Aaa naar Aa1. In de afgelopen jaren raakten de VS al de hoogste rating kwijt bij kredietbureaus S&P en Fitch. Een lagere schuldrating maakt het voor landen duurder om geld te lenen.

6 uur geleden