Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-president breekt top over begroting af

EU-president breekt top over begroting af

BRUSSEL (ANP) - De top van de Europese regeringsleiders over de meerjarenbegroting is vrijdagavond afgebroken. Volgens EU-president Charles Michel was het "jammer genoeg niet mogelijk" een akkoord te bereiken. "We hebben meer tijd nodig", zei hij op een persconferentie na afloop. "Het is heel ingewikkeld door het vertrek van de Britten uit de EU waardoor een gat van 60 tot 75 miljard euro is ontstaan."

Pogingen van Michel de uiteenlopende standpunten van de 27 lidstaten te overbruggen zijn na veel overleg sinds donderdagmiddag niet geslaagd. De impasse ontstond doordat Nederland en zijn drie andere 'zuinige' bondgenoten Denemarken, Zweden en Oostenrijk hun poot stijf houden. Zij willen geen verhoging van het budget en houden vast aan de jaarlijkse korting op hun afdracht. Veel andere landen willen juist een hogere begroting en minder kortingen op landbouwsubsidies en op fondsen voor regionale ontwikkeling.

Volgens Michel was de reünie met de regeringsleiders "nuttig en nodig. Ik snap dat alle lidstaten eigen belangen hebben en de leiders rekening moeten houden met hun parlementen en burgers. Maar we moeten doorgaan, er is geen keuze. Zoals mijn oma zei: om te slagen, moet je proberen."

Informeel overleg

De komende dagen en weken zal volgens hem veel informeel overleg plaatsvinden. "We gaan kijken hoe we in de toekomst een akkoord kunnen vinden. Ik heb er vertrouwen in dat dat mogelijk is."

"De verschillen waren simpelweg te groot", sprak de Duitse bondskanselier Angela Merkel. De Franse president Emmanuel Macron zei het erg te betreuren dat er geen akkoord is bereikt.

Meer uit Financieel

Arcadis leidt sanering PFAS-vervuiling 3M in Belgisch Zwijndrecht

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis helpt industrieconcern 3M bij het saneren van het met PFAS vervuilde gebied rondom een fabriek in het Belgische Zwijndrecht. Arcadis heeft de opdracht binnengehaald om het hele project te coördineren namens 3M, maakte het bedrijf bekend.

37 minuten geleden
DNB: huishoudens hebben voor ruim 3 miljard aan cryptomunten

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens bezaten eind juni voor 3,2 miljard euro aan bitcoins en andere cryptomunten via Nederlandse aanbieders van cryptodiensten. Dat blijkt uit cijfers die De Nederlandsche Bank (DNB) voor het eerst publiceert. De waarde van de crypto's is in het tweede kwartaal wel gedaald ten opzichte van het eerste kwartaal.

39 minuten geleden
Bloomberg: UMG voerde gesprekken om van beurs te gaan

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft eerder dit jaar gesprekken gevoerd met grote investeerders om van de Amsterdamse aandelenbeurs gehaald te worden. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. UMG, dat beroemde artiesten vertegenwoordigt als Taylor Swift, Billie Eilish en Harry Styles, sprak daarbij met investeringsmaatschappijen als Apollo Global Management, TPG en Blackstone.

39 minuten geleden
Applied Materials vergroot belang in Besi tot 20 procent

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse Applied Materials breidt zijn belang in de Nederlandse chiptoeleverancier Besi uit en wil de onderlinge samenwerking tussen de twee bedrijven versterken. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten wijst daarbij op de groeiende rol van de onderneming uit Duiven in energiezuinige rekenkracht voor kunstmatige intelligentie (AI).

42 minuten geleden
Opnieuw meer miljonairs in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Nederland telt opnieuw meer huishoudens met een vermogen van 1 miljoen euro of meer. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Op 1 januari 2025 telde Nederland ruim 574.000 miljonairshuishoudens, ruim 81.000 meer dan een jaar eerder. Dat is een stijging van ruim 23 procent.

2 uur geleden
Hoekstra komt met plan om klimaatschade beter te verzekeren

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) presenteert dinsdag in Brussel een plan om klimaatschade beter te verzekeren via Europese wetgeving. Dat zegt Hoekstra in het AD. Hij spreekt van een "historisch pakket". Het is voor het eerst dat er een plan ligt voor Europese wetgeving op dit gebied, aldus de Eurocommissaris tegen de krant.

2 uur geleden
Cryptomiljardair Van der Velde neemt koppositie Quote 500 over

AMSTERDAM (ANP) - Cryptomiljardair Jean-Louis van der Velde onttroont Charlene de Carvalho-Heineken als rijkste Nederlander. In de dinsdag verschenen nieuwe editie van rijkenlijst Quote 500 wordt het vermogen van de 62-jarige geschat op 26 miljard euro. Daarmee is hij twee keer zo rijk als de Heineken-erfgename, die jarenlang de eerste plaats innam.

2 uur geleden