Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU presenteert concurrentieplannen: minder regels, meer innovatie

EU presenteert concurrentieplannen: minder regels, meer innovatie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft woensdag haar ideeën gepresenteerd om de concurrentiekracht van de Europese Unie te vergroten. Dit "kompas" moet richting geven aan het beleid de komende jaren en spitst zich toe op drie aandachtsgebieden: innovatie, het terugdringen van de koolstofuitstoot en veiligheid. Brussel wil onder andere de regeldruk voor bedrijven flink verlagen, met tot 35 procent voor het mkb.

De plannen zijn gebaseerd op het rapport van Mario Draghi, oud-premier van Italië en voormalig president van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij stelde in september vorig jaar dat het concurrentievermogen van de EU moet worden versterkt. De aanbevelingen in dit rapport zijn nu omgezet. "We hebben nu dus een plan. We hebben de politieke wil. Wat telt is snelheid en eenheid. De wereld wacht niet op ons", zegt Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie.

Op het gebied van innovatie richt Brussel zich onder meer op de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) en de toepassingen hiervan in de industrie. Ook moet de EU een omgeving worden waarin innovatieve start-ups kunnen gedijen. Voor deze jonge bedrijven en scale-ups wil de Commissie obstakels wegnemen die ze nu nog belemmeren bij het doorgroeien.

Koolstofuitstoot

Voor wat betreft het terugdringen van de koolstofuitstoot wil Brussel de toegang tot schone en betaalbare energie makkelijker maken. De zogeheten Clean Industrial Deal is gericht op het terugdringen van de koolstofuitstoot, maar tegelijkertijd het versterken van het concurrentievermogen. Daarmee moet de EU een aantrekkelijke plek worden voor productie, ook voor energie-intensieve industrieën, maar tegelijkertijd schone technologie bevorderen.

De Commissie wil daarnaast een reeks 'partnerschappen voor schone handel' aangaan. Daardoor moet de EU verzekerd zijn van de toelevering van bijvoorbeeld grondstoffen, schone energie en duurzame brandstof. De Commissie wil verder bij openbare aanbestedingen in strategische sectoren een Europese voorkeur invoeren.

Brussel kwam ook nog met plannen die het concurrentievermogen in alle sectoren moeten versterken. Het gaat dan onder meer om het flink verminderen van de regeldruk voor ondernemers. Maar ook om het verlagen van barrières voor de interne markt en het bevorderen van professionele vaardigheden die aansluiten op de vraag vanuit de arbeidsmarkt.

Meer uit Financieel

Benzineprijs kruipt weer richting recordstand

EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs kruipt weer richting zijn recordstand door de aanhoudende verstoringen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de olie- en gasprijzen laten donderdag een stijging zien terwijl vervoer per olietanker volgens ING duurder is dan ooit.

6 minuten geleden
BAM verliest op Amsterdamse beurs na overname aannemer A.Hak

AMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf BAM stond donderdag vlak na de opening van de Amsterdamse beurs lager na de overname van aannemersbedrijf A.Hak. Het bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur wordt bij de overname gewaardeerd op ruim 500 miljoen euro. BAM verloor 1,6 procent.

9 minuten geleden
Energiebedrijf Essent stapt in openbaar snelladen

DEN BOSCH (ANP) - Energiebedrijf Essent breidt zijn diensten uit met snelladen voor elektrische auto's. Zusterbedrijf E.ON Drive Infrastructure neemt het voormalige snellaadnetwerk van BP over en gaat bij de exploitatie samenwerken met Essent. Naar eigen zeggen wordt Essent zo direct een van de grootste aanbieders van openbaar snelladen in Nederland.

1 uur geleden
Huishoudens besteden minder aan benzine en diesel

DEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaven in augustus minder uit aan motorbrandstoffen, zoals benzine en diesel, dan vorig jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De prijzen aan de pomp zijn het afgelopen jaar flink gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten.

1 uur geleden
BAM koopt bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur A.Hak

BUNNIK (ANP) - De beursgenoteerde bouwer BAM neemt A.Hak over, een aannemersbedrijf gespecialiseerd in ondergrondse infrastructuur. Het bedrijf wordt bij de overname gewaardeerd op ruim 500 miljoen euro.

2 uur geleden
Beurzen in New York sluiten lager na publicatie Fed-notulen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geëindigd, na recordstanden een dag eerder. Nervositeit over de nog altijd hoge energieprijzen kreeg de overhand. De vrees is dat dure brandstoffen de inflatie stuwen, wat ook tot hogere rentes leidt. Beleggers keken daarom ook met veel interesse naar de publicatie van de notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve.

11 uur geleden
Rechters wijzen onderzoek naar kunstmestbedrijf OCI af

AMSTERDAM (ANP) - Naar kunstmestproducent OCI hoeft geen diepgravend onderzoek te worden geopend, heeft de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam bepaald. Daarmee lijden minderheidsaandeelhouders van het bedrijf een nederlaag tegen Nassef Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte. Zij meenden op verschillende manieren benadeeld te zijn door Sawiris, die het grootste deel van OCI bezit.

13 uur geleden