Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU presenteert concurrentieplannen: minder regels, meer innovatie

EU presenteert concurrentieplannen: minder regels, meer innovatie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft woensdag haar ideeën gepresenteerd om de concurrentiekracht van de Europese Unie te vergroten. Dit "kompas" moet richting geven aan het beleid de komende jaren en spitst zich toe op drie aandachtsgebieden: innovatie, het terugdringen van de koolstofuitstoot en veiligheid. Brussel wil onder andere de regeldruk voor bedrijven flink verlagen, met tot 35 procent voor het mkb.

De plannen zijn gebaseerd op het rapport van Mario Draghi, oud-premier van Italië en voormalig president van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij stelde in september vorig jaar dat het concurrentievermogen van de EU moet worden versterkt. De aanbevelingen in dit rapport zijn nu omgezet. "We hebben nu dus een plan. We hebben de politieke wil. Wat telt is snelheid en eenheid. De wereld wacht niet op ons", zegt Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie.

Op het gebied van innovatie richt Brussel zich onder meer op de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie (AI) en de toepassingen hiervan in de industrie. Ook moet de EU een omgeving worden waarin innovatieve start-ups kunnen gedijen. Voor deze jonge bedrijven en scale-ups wil de Commissie obstakels wegnemen die ze nu nog belemmeren bij het doorgroeien.

Koolstofuitstoot

Voor wat betreft het terugdringen van de koolstofuitstoot wil Brussel de toegang tot schone en betaalbare energie makkelijker maken. De zogeheten Clean Industrial Deal is gericht op het terugdringen van de koolstofuitstoot, maar tegelijkertijd het versterken van het concurrentievermogen. Daarmee moet de EU een aantrekkelijke plek worden voor productie, ook voor energie-intensieve industrieën, maar tegelijkertijd schone technologie bevorderen.

De Commissie wil daarnaast een reeks 'partnerschappen voor schone handel' aangaan. Daardoor moet de EU verzekerd zijn van de toelevering van bijvoorbeeld grondstoffen, schone energie en duurzame brandstof. De Commissie wil verder bij openbare aanbestedingen in strategische sectoren een Europese voorkeur invoeren.

Brussel kwam ook nog met plannen die het concurrentievermogen in alle sectoren moeten versterken. Het gaat dan onder meer om het flink verminderen van de regeldruk voor ondernemers. Maar ook om het verlagen van barrières voor de interne markt en het bevorderen van professionele vaardigheden die aansluiten op de vraag vanuit de arbeidsmarkt.

Meer uit Financieel

IJsfabrikant Magnum flink hoger op Damrak door overnamegeruchten

AMSTERDAM (ANP/RTR) - The Magnum Ice Cream Company is vrijdag flink in waarde gestegen op de Amsterdamse beurs. De opmars volgde op geruchten over een mogelijke overname van het bedrijf achter ijsmerken als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's. Het aandeel noteerde rond 12.35 uur ruim 14 procent hoger.

17 minuten geleden
Half miljoen minder reizigers via Frankfurt Airport door acties

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een zesdaagse staking in april heeft voor minder reizigers via Frankfurt Airport gezorgd. Piloten en cabinepersoneel van luchtvaartmaatschappij Lufthansa legden het werk neer en als gevolg daarvan werden vele vluchten geschrapt. De grootste luchthaven van Duitsland ontving ongeveer een half miljoen minder passagiers ten opzichte van een jaar eerder.

39 minuten geleden
Stellantis sluit deal met Dongfeng voor productie Jeeps in China

WUHAN (ANP/AFP) - Autofabrikant Stellantis, eigenaar van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, gaat de samenwerking met het Chinese Dongfeng verder uitbreiden. Onder de deal zullen vanaf 2027 twee nieuwe Jeep-modellen en twee nieuwe Peugeot-modellen worden geproduceerd in de fabriek van Dongfeng in Wuhan. De modellen zijn bestemd voor de Chinese en de buitenlandse markt.

2 uur geleden
VAE versnelt bouw oliepijpleiding om Straat van Hormuz te mijden

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten gaan de bouw van een nieuwe oliepijpleiding versnellen. Het land wil de exportcapaciteit vanuit Fujairah verdubbelen, om zo via de stad in het oosten van de VAE de Straat van Hormuz te kunnen vermijden voor het transporteren van olie.

2 uur geleden
Luxeconcern LVMH verkoopt merk Marc Jacobs aan eigenaar G-Star

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH verkoopt het merk Marc Jacobs aan WHP Global, de eigenaar van onder meer jeansmerk G-Star en modemerk Vera Wang. Dat hebben de bedrijven bekendgemaakt.

4 uur geleden
AEX-index begint lager in afwachting resultaten top Trump en Xi

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met verlies begonnen. Beleggers namen gas terug na de sterke opmars in de afgelopen twee dagen en wachten op concrete resultaten van de tweedaagse topbijeenkomst in China tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese leider Xi Jinping.

4 uur geleden
Transavia bezuinigt om dure kerosine, sluit banenverlies niet uit

SCHIPHOL (ANP) - Transavia gaat miljoenen extra besparen vanwege de stijgende prijs voor vliegtuigbrandstof. Dat bevestigt de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving in De Telegraaf. De luchtvaartmaatschappij sluit niet uit dat hierdoor banen geschrapt worden.

4 uur geleden