Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU past zwarte lijst belastingparadijzen aan

EU past zwarte lijst belastingparadijzen aan

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Financiën hebben de Caribische eilanden Anguilla en Barbados toegevoegd aan de zwarte lijst van belastingparadijzen. De Kaaimaneilanden en Oman zijn er afgehaald omdat ze hervormingen in hun belastingwetgeving hebben doorgevoerd, stellen ze.

Op de zwarte lijst, die in december 2017 voor het eerst werd opgesteld, staan alleen landen en gebieden buiten de Europese Unie. Het gaat om landen en regio's waar de autoriteiten (bijna) geen vennootschapsbelasting heffen, niet transparant zijn en onwelwillend staan tegenover de strijd tegen belastingontwijking.

De andere die al op de zwarte lijst stonden zijn Fiji, Amerikaans Samoa, Guam, de Amerikaanse Maagdeneilanden, Trinidad en Tobago, de Seychellen, Vanuatu, Samoa, Palau en Panama. De lijst wordt twee keer per jaar herzien. Van de landen wordt verwacht dat ze hun fiscale wetgeving aanpassen aan Europese eisen om risico’s als belastingontwijking en oneerlijke fiscale concurrentie aan te pakken.

De Kaaimaneilanden, een Brits overzees gebied, werden in februari, nog geen drie weken na de brexit, op de zwarte lijst gezet. Ontwikkelingsorganisatie Oxfam verwelkomt de toevoeging van Anguilla en Barbados, maar stelt dat de recente toevoeging en nu weer verwijdering van de Kaaimaneilanden aantoont dat de lijst niet werkt. Volgens Oxfam hanteren de Kaaimaneilanden een vennootschapsbelasting van 0 procent.

Meer uit Financieel

Wall Street daalt na uitstel Amerikaanse aanvallen op Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag verder omlaag na de zware koersverliezen een dag eerder. Het besluit van de Amerikaanse president Donald Trump om de deadline voor de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen met tien dagen te verlengen tot 6 april, maakte weinig indruk op beleggers. De verlenging geeft meer tijd voor gesprekken met Iran, die volgens Trump "zeer goed verlopen".

34 minuten geleden
Oorlog raakt FloraHolland nauwelijks, bedrijf verwacht weer winst

AALSMEER (ANP) - Royal FloraHolland merkt nog geen grote impact op de import van bloemen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Het grootste deel van de import van de bloemenveiling komt vanuit Afrika en dat verloopt deels via het Midden-Oosten, maar grote gevolgen blijven uit. 's Werelds grootste sierteeltmarktplaats verwacht dit jaar dan ook opnieuw zwarte cijfers te schrijven.

1 uur geleden
Verlieslatend DB waarschuwt treinreiziger voor slechtere diensten

BERLIJN (ANP/DPA) - Deutsche Bahn heeft vorig jaar 2,3 miljard euro verlies geleden, blijkt uit de jaarcijfers. De Duitse spoorwegmaatschappij duikt daarmee 500 miljoen euro verder in het rood dan in 2024. Deutsche Bahn meldt haar klanten dat ze het komende jaar rekening moeten houden met verslechtering van de diensten.

1 uur geleden
Meeste huizenverkopers doen niet mee aan Open Huizen Dag

DEN HAAG (ANP) - Lang niet alle woningen die momenteel te koop staan, doen zaterdag mee aan de Open Huizen Dag van de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Volgens huizenwebsite Funda staat het aantal aanmeldingen op ruim 8900, terwijl in totaal zo'n 47.000 huizen en appartementen beschikbaar zijn. Makelaarsorganisaties melden dat veel woningverkopers het niet nodig vinden om hun huis tijdens het evenement open te stellen voor huizenzoekers.

2 uur geleden
Onlinewoonwinkel Fonq is failliet verklaard

UTRECHT (ANP) - Onlinewoonwinkel Fonq is door de rechter failliet verklaard. Dat hebben de curatoren van het bedrijf vrijdag laten weten. Zij kijken momenteel nog of er een doorstart in zit voor Fonq of andere delen van het bedrijf, waaronder ook woonwinkel Naduvi. Zeker circa honderd medewerkers vrezen voor hun baan.

2 uur geleden
China start handelsonderzoeken naar VS voor top Xi en Trump

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China is een tweetal onderzoeken gestart naar handelspraktijken van de Verenigde Staten. Dat heeft het Chinese ministerie van Handel vrijdag bekendgemaakt.

3 uur geleden
Marktonderzoeker: aantal huishoudens met tv-abonnement daalt

HOUTEN (ANP) - Het aantal huishoudens met een tv-abonnement is vorig jaar gedaald als gevolg van concurrentie met streaming- en videodiensten. Dat meldt marktonderzoeker Telecompaper, die voorziet dat het aantal tv-abonnementen de komende jaren verder daalt.

3 uur geleden