Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-parlement steunt onderhandelingen verdrag met Londen

EU-parlement steunt onderhandelingen verdrag met Londen

STRAATSBURG (ANP) - De toekomstige relatie tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk moet ambitieus, breed, diep en flexibel zijn, met bepalingen voor een open en eerlijke concurrentie en waarborgen voor de rechten van de burgers. Dat stelt het Europees Parlement in een resolutie waarin het met een overgrote meerderheid (543 voor, 39, tegen en 69 onthoudingen) onderhandelingen voor een nieuw verdrag met Londen steunt.

EU-hoofdonderhandelaar Barnier zei dinsdag in het parlement dat hij de gevolgen van de brexit hoopt te kunnen beperken door een goed handelsakkoord te sluiten. Tegelijk gaf hij aan dat de EU de Britten geen voordelige toegang tot de Europese markt kan bieden als Londen zich niet aan de Europese normen wil houden.

Europarlementariër Bas Eickhout (GroenLinks) is tevreden met die lijn. "Handelsafspraken met het Verenigd Koninkrijk mogen niet ten koste gaan van de bescherming van milieu, klimaat, werknemersrechten, consumenten en de strijd tegen belastingontwijking."

De lidstaten moeten het onderhandelingsmandaat van Barnier nog goedkeuren. Dat gebeurt naar verwachting op 25 februari. Daarna kunnen de gesprekken snel starten.

Meer uit Buitenland

China kondigt militaire oefeningen rond Taiwan aan

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese strijdkrachten zijn maandag begonnen met militaire oefeningen rond Taiwan. Die zijn bedoeld als waarschuwing voor "separatisten die streven naar Taiwanese onafhankelijkheid", aldus de Chinese kolonel Shi Yi.

2 uur geleden
Zelensky: top met Europese leiders in januari

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zal in januari Europese leiders en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontvangen in Washington. Daar zullen zij verder spreken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne. Dat heeft Zelensky bekendgemaakt op Telegram.

2 uur geleden
Doden en gewonden bij treinongeluk in zuiden van Mexico

NIZANDA (ANP/RTR) - Bij een treinongeluk in het zuiden van Mexico zijn zondag zeker dertien mensen omgekomen. De trein met 250 mensen aan boord ontspoorde in de zuidelijke staat Oaxaca.

4 uur geleden
Trump na gesprek met Zelensky: we komen dichter bij einde oorlog

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.

8 uur geleden
Regeringspartij Kosovo wint verkiezingen, mogelijk einde impasse

PRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.

8 uur geleden
Houthi's: Israëlische aanwezigheid in Somaliland zou doelwit zijn

SANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.

8 uur geleden
Kremlin: Rusland en VS eens dat bestand oorlog zou verlengen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.

11 uur geleden