EU-parlement steunt onderhandelingen verdrag met Londen
STRAATSBURG (ANP) - De toekomstige relatie tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk moet ambitieus, breed, diep en flexibel zijn, met bepalingen voor een open en eerlijke concurrentie en waarborgen voor de rechten van de burgers. Dat stelt het Europees Parlement in een resolutie waarin het met een overgrote meerderheid (543 voor, 39, tegen en 69 onthoudingen) onderhandelingen voor een nieuw verdrag met Londen steunt.
EU-hoofdonderhandelaar Barnier zei dinsdag in het parlement dat hij de gevolgen van de brexit hoopt te kunnen beperken door een goed handelsakkoord te sluiten. Tegelijk gaf hij aan dat de EU de Britten geen voordelige toegang tot de Europese markt kan bieden als Londen zich niet aan de Europese normen wil houden.
Europarlementariër Bas Eickhout (GroenLinks) is tevreden met die lijn. "Handelsafspraken met het Verenigd Koninkrijk mogen niet ten koste gaan van de bescherming van milieu, klimaat, werknemersrechten, consumenten en de strijd tegen belastingontwijking."
De lidstaten moeten het onderhandelingsmandaat van Barnier nog goedkeuren. Dat gebeurt naar verwachting op 25 februari. Daarna kunnen de gesprekken snel starten.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
3 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea ontkent aantijgingen van Seoul dat het mijnen zou hebben gelegd in de zogenoemde gedemilitariseerde zone tussen de twee landen. Zuid-Korea beschuldigde zijn noorderbuur er in september van dat drie militairen daardoor ernstig gewond zijn geraakt. Ook dat ontkent het autoritaire regime.
4 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Israëls belangrijkste luchtvaartmaatschappij, El Al, heeft bekendgemaakt dat zij de repatriëringsvluchten voor Israëliërs uit Dubai vrijdag heeft geannuleerd. Deze vluchten waren gepland nadat luchtvaartmaatschappij flydubai vluchten naar Tel Aviv had opgeschort vanwege een mesaanval tijdens een vlucht op woensdag. Volgens Israël wilde de piloot die zijn copiloot aanviel het vliegtuig laten neerstorten.
5 uur geledenLYON (ANP) - De Franse regio Auvergne-Rhône-Alpes, waar onder meer Lyon onder valt, schat de schade als gevolg van de aanhoudende onderwijsprotesten op circa 25 tot 30 miljoen euro. Dat zeggen de lokale autoriteiten tegen BFMTV.
6 uur geledenSAN DIEGO/WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De VS hebben zeven extra marineschepen naar het Midden-Oosten gestuurd, inclusief het vliegdekschip USS Theodore Roosevelt, melden verscheidene media. Ze zijn eerder deze week uit San Diego vertrokken en komen half of eind november in de beoogde regio aan.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben opnieuw de Zuidelijke Brug in de Oekraïense hoofdstad Kyiv getroffen, meldde burgemeester Vitali Klitsjko vrijdag op Telegram. Donderdag werd de brug, die over de rivier de Dnipro loopt, ook al geraakt.
8 uur geleden