EU-parlement stemt per mail over economische maatregelen
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement komt volgende week donderdag in beperkte samenstelling bij elkaar om over een aantal noodmaatregelen in verband met het coronavirus te stemmen. Leden die daar niet bij zijn, kunnen per e-mail aan de stemming deelnemen. Dat meldt CDA-Europarlementariër Esther de Lange.
De Lange, die vicevoorzitter is van de EVP, de grootste fractie in het parlement, had aangedrongen op een 'spoedzitting' over de noodmaatregelen die de Europese Commissie en de EU-leiders zijn overeengekomen om de economische gevolgen van de coronacrisis op te vangen. Het parlement moet die goedkeuren. De eerstvolgende zitting stond gepland op 1 en 2 april. De fractieleiders hebben nu besloten tot een extra zitting op 26 maart.
Het pakket maatregelen omvat onder meer een investeringsregeling, garanties voor leningen aan het midden- en kleinbedrijf en een versoepeling van de Europese staatssteunregels.
Volgens De Lange heeft de EU snel doortastende maatregelen nodig.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De houten kap van het Torentje van de premier is bijna 480 jaar oud, blijkt uit onderzoek van Rijksvastgoed tijdens de renovatie van het Binnenhof. Het hout is afkomstig van bomen uit Zuid-Zweden die in de herfst van 1546 of de winter van 1546/47 zijn gekapt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquêtecommissie corona kan de onderzoeksvraag van de Tweede Kamer beantwoorden, denkt commissievoorzitter Daan de Kort (VVD). Hij zei na het laatste van de 51 verhoren dat er genoeg informatie is verzameld.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het veelvuldig gebruik van AI voor berichtgeving op sociale media van premier Rob Jetten past zijn geloofwaardigheid niet aan, zei hij donderdag tegen media. "Nee, dat vind ik echt onzin", aldus Jetten. "Driekwart van de Nederlanders gebruikt tegenwoordig elke dag AI als hulpmiddel. En dat geldt ook voor ons in het dagelijks werk."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën, D66) wil nog niets weten van aangifte tegen zijn eigen ambtenaren, zolang niet zeker is dat er "moedwillig" documenten uit handen zijn gehouden van de parlementaire commissies die het toeslagenschandaal hebben onderzocht. Hij noemde dat in een Kamerdebat "een buitengewoon zwaar middel" waarbij zorgvuldigheid geboden is.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer is nog niet tevreden met het aangekondigde onderzoek naar een datakluis met tientallen miljoenen documenten over het toeslagenschandaal, die dit voorjaar werd herontdekt op het ministerie van Financiën. Oppositiepartijen deden in een Kamerdebat de oproep daar ook strafrechtelijk onderzoek naar te laten doen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wereld ligt niet op schema voor een volgende grootschalige virusuitbraak, volgens infectieziektespecialist Anja Schreijer. Tijdens een verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona zei ze dat dit bij de ebola-uitbraak in onder meer de Democratische Republiek Congo duidelijk is geworden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat rechtbank Den Haag heeft geoordeeld dat Nederland nog altijd geen asielzoekers mag terugsturen naar Italië omdat de opvang daar niet op orde zou zijn, stuit op kritiek in de Tweede Kamer. Bij een asieldebat bleek donderdag dat een meerderheid hier kritisch op is. Don Ceder (ChristenUnie) vreest dat de uitspraak leidt tot een "perverse prikkel". Landen zouden zo worden aangemoedigd om hun opvang slecht te regelen, zodat ze minder asielzoekers hoeven op te vangen.
4 uur geleden