EU-parlement stemt per mail over economische maatregelen
BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement komt volgende week donderdag in beperkte samenstelling bij elkaar om over een aantal noodmaatregelen in verband met het coronavirus te stemmen. Leden die daar niet bij zijn, kunnen per e-mail aan de stemming deelnemen. Dat meldt CDA-Europarlementariër Esther de Lange.
De Lange, die vicevoorzitter is van de EVP, de grootste fractie in het parlement, had aangedrongen op een 'spoedzitting' over de noodmaatregelen die de Europese Commissie en de EU-leiders zijn overeengekomen om de economische gevolgen van de coronacrisis op te vangen. Het parlement moet die goedkeuren. De eerstvolgende zitting stond gepland op 1 en 2 april. De fractieleiders hebben nu besloten tot een extra zitting op 26 maart.
Het pakket maatregelen omvat onder meer een investeringsregeling, garanties voor leningen aan het midden- en kleinbedrijf en een versoepeling van de Europese staatssteunregels.
Volgens De Lange heeft de EU snel doortastende maatregelen nodig.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "Dear Mark, stop met het geslijm." GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver heeft op Instagram fel uitgehaald naar NAVO-chef Mark Rutte. Die stuurde de Amerikaanse president Donald Trump een bericht waarin hij hem prees voor zijn inspanningen voor vrede in Syrië, Gaza en Oekraïne. Trump plaatste dat vervolgens op sociale media.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse buitenlandbeleid lijdt onder de zwakke positie van het demissionaire kabinet. Dat heeft CDA-Kamerlid Derk Boswijk gezegd in Nieuwsuur. Hij vindt dat minister David van Weel (Buitenlandse Zaken) het "naar omstandigheden goed" doet, maar ziet dat de VVD-bewindsman "altijd toch wat trager reageert" op geopolitieke ontwikkelingen dan bondgenoten als Frankrijk en Duitsland.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer is in voor de nieuwe vorm van belastingheffen op het rendement op vermogen, maar dat gaat niet van harte. De meeste partijen spreken hun steun uit voor de nieuwe invulling van box 3, louter omdat alternatieven ingewikkeld zijn en uitstel de staatskas veel geld kost.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelsspanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie moeten snel weer kalmeren, zei demissionair financiënminister Eelco Heinen voorafgaand aan overleg in Brussel. Die spanningen zijn opgelopen door de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij wil de landen die de Deense soevereiniteit over Groenland steunen, treffen met importheffingen van 10 procent.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese Unie moet "een grens trekken" tegen de Amerikaanse president Donald Trump. Dat vinden partijleiders Rob Jetten (D66) en Henri Bontenbal (CDA), die samen met de VVD onderhandelen over de vorming van een nieuw kabinet.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Politieke wetenschappers met kennis over minderheidskabinetten komen maandag langs bij informateur Rianne Letschert en de leiders van de formerende partijen D66, VVD en CDA. Het gaat om Claes de Vreese, Tom van der Meer en Corné Smit.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse dreigement om acht Europese landen extra importheffingen op te leggen, dreigt de banden tussen Europa en de VS te ondermijnen. Ze "brengen het risico van een gevaarlijke neerwaartse spiraal met zich mee". Dat stellen Nederland, Zweden, Noorwegen, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Frankrijk, Finland en Denemarken in een gezamenlijke verklaring die door demissionair premier Dick Schoof op X is geplaatst.
1 dag geleden