Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-parlement stemt in met verlenging kwekersrecht

EU-parlement stemt in met verlenging kwekersrecht

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement stemt in met de verlenging van 25 tot 30 jaar van het kwekersrecht op bloembollen, asperges, houtig kleinfruit (allerlei soorten bessen) en houtige sierplanten. Dat is goed nieuws voor Nederlandse kwekers omdat ze daarmee vijf jaar langer de tijd krijgen hun investeringen in nieuwe en waardevolle plantensoorten terug te verdienen.

Het voltallige parlement stemde in overgrote meerderheid voor (641 stemmen voor, 38 tegen en 8 onthoudingen). Volgens Europarlementariër en rapporteur Bert-Jan Ruissen (SGP) zal de verlenging een impuls geven aan de innovatie in de sector. En dus leiden tot de ontwikkeling van nieuwe varianten tulpen, narcissen en andere bloembollen, een langdurig en kostbaar proces. Bloembollen zijn een belangrijk exportproduct van Nederland.

Het kwekersrecht is een vorm van intellectuele eigendom dat de houder ervan het alleenrecht op de verhandeling van zaad en vermeerderingsmateriaal van het betrokken ras geeft. Een bedenker van een nieuwe bloembol bijvoorbeeld krijgt door het kwekersrecht ook de mogelijkheid een vergoeding te vragen voor zijn inspanningen om een nieuw ras te creëren. Nederland huisvest internationaal toonaangevende bedrijven die planten veredelen en nieuwe eigenschappen ontwikkelen.

De landbouwcommissie van het EU-parlement steunde de verlenging in mei al met grote meerderheid.

Meer uit Financieel

Schiphol gaat reizigers die minder mobiel zijn zelf begeleiden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol gaat de begeleiding van reizigers met verminderde mobiliteit zelf uitvoeren. Deze dienstverlening wordt nu nog verricht door bijna duizend medewerkers van Axxicom Airport Caddy. Jaarlijks begeleiden zij zo'n 750.000 reizigers van en naar hun vlucht.

27 minuten geleden
EU geeft laatste goedkeuring herziene rechten vliegtuigpassagiers

BRUSSEL (ANP) - Lidstaten van de Europese Unie hebben maandag hun laatste goedkeuring gegeven aan herziene rechten voor vliegtuigpassagiers. Die moeten halverwege 2027 van kracht worden. Het voorstel kon eerder al rekenen op steun van het Europees Parlement.

1 uur geleden
EU-landen akkoord met financiële ruimte boeren om kunstmestprijs

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag ingestemd met een serie maatregelen die landen de ruimte geven boeren financieel te ondersteunen vanwege de hoge kunstmestprijs. Die is onder meer hoog door de afsluiting van de Straat van Hormuz.

1 uur geleden
Scheepvaart door Straat van Hormuz neemt af na nieuwe aanvallen

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart, is afgenomen na nieuwe aanvallen in het Midden-Oosten. Maandag waren er zelfs geen zichtbare scheepvaartpassages door de belangrijke zeestraat. Wel is het mogelijk dat schepen 'onzichtbaar' via de vaarweg varen doordat ze hun transponder uit hebben staan.

1 uur geleden
Duits defensiebedrijf Helsing haalt 1,8 miljard dollar op

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing heeft met een nieuwe financieringsronde 1,8 miljard dollar opgehaald, omgerekend zo'n 1,6 miljard euro. Het is een van de grootste financieringsrondes ooit voor een Europese start-up. Helsing meldt maandag dat het bedrijf daarbij wordt gewaardeerd op 18 miljard dollar.

1 uur geleden
Uitbater Frankfurt Airport verlaagt verwachting aantal passagiers

FRANKFURT (ANP/DPA) - Frankfurt Airport, de grootste luchthaven van Duitsland, rekent op minder passagiers in 2026 dan eerder gedacht. Luchthavenexploitant Fraport heeft de groeiverwachtingen voor dit jaar naar beneden bijgesteld, omdat het aantal passagiers in de eerste helft van dit jaar is gedaald door onder meer stakingen bij luchtvaartmaatschappij Lufthansa.

2 uur geleden
Spanje haalt Luxemburg in als goedkoopste tankland, meldt ANWB

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders die deze zomer met de auto op vakantie binnen Europa gaan, kunnen het voordeligst tanken of laden in Spanje. Het land heeft Luxemburg ingehaald als het goedkoopste Europese tankland, meldt de ANWB.

3 uur geleden