EU-parlement stelt gebouwen beschikbaar voor hulp coronacrisis
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Europees Parlement stelt de autoriteiten in Brussel, Luxemburg en Straatsburg gebouwen, dienstauto's en vrachtwagens ter beschikking om te helpen in de coronacrisis. Dat heeft een woordvoerder bekend gemaakt. Door de coronacrisis werken politici en personeel merendeels thuis en staan veel kantoren leeg. Een honderdtal dienstauto's en vrachtwagens met chauffeurs staat ook stil.
Secretaris-generaal Klaus Welle heeft Brussel woensdag aangeboden om middelen van het parlement in te zetten in de strijd tegen het coronavirus. Gebouwen zouden dienst kunnen doen als veldhospitaal of als tijdelijke opvang voor mensen die bijstand nodig hebben. De chauffeurs zouden kunnen helpen met het vervoer van voedingsmiddelen of medicijnen, aldus de woordvoerder.
Het parlement vergadert twaalf keer per jaar in Straatsburg. Door de crisis zijn de plenaire zittingen tot zeker september uitgesteld. In Luxemburg is een groot deel van de administratie van het parlement ondergebracht.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP) - One Battle After Another was zondagavond met vier prijzen de grote winnaar tijdens de uitreiking van de 83e editie van de Golden Globes. De film, negen keer genomineerd, won onder meer de prijzen voor beste regisseur (Paul Thomas Anderson), beste vrouwelijke bijrol (Teyana Taylor) en beste film in de categorie komedie of musical.
1 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - In het zuiden van Argentinië woeden verschillende bosbranden die volgens de autoriteiten inmiddels ruim 15.000 hectare natuur in de as hebben gelegd. De grootste brand woedt sinds een week bij het kleine plaatsje Chubut in het Andesgebergte. Daar is zo'n 12.000 hectare in vlammen opgegaan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De in de VS gevestigde Iraanse dissident en voormalige kroonprins Reza Pahlavi heeft de Iraanse veiligheidsdiensten, het leger en andere overheidsmedewerkers in Iran opgeroepen "de kant van het volk te kiezen". "Kies voor het volk of kies voor medeplichtigheid aan moord op het volk", zei hij in een videoboodschap op sociale media.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
11 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
12 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
12 uur geleden