EU-parlement stelt gebouwen beschikbaar voor hulp coronacrisis
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Europees Parlement stelt de autoriteiten in Brussel, Luxemburg en Straatsburg gebouwen, dienstauto's en vrachtwagens ter beschikking om te helpen in de coronacrisis. Dat heeft een woordvoerder bekend gemaakt. Door de coronacrisis werken politici en personeel merendeels thuis en staan veel kantoren leeg. Een honderdtal dienstauto's en vrachtwagens met chauffeurs staat ook stil.
Secretaris-generaal Klaus Welle heeft Brussel woensdag aangeboden om middelen van het parlement in te zetten in de strijd tegen het coronavirus. Gebouwen zouden dienst kunnen doen als veldhospitaal of als tijdelijke opvang voor mensen die bijstand nodig hebben. De chauffeurs zouden kunnen helpen met het vervoer van voedingsmiddelen of medicijnen, aldus de woordvoerder.
Het parlement vergadert twaalf keer per jaar in Straatsburg. Door de crisis zijn de plenaire zittingen tot zeker september uitgesteld. In Luxemburg is een groot deel van de administratie van het parlement ondergebracht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
9 uur geleden