EU-parlement stelt gebouwen beschikbaar voor hulp coronacrisis
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Europees Parlement stelt de autoriteiten in Brussel, Luxemburg en Straatsburg gebouwen, dienstauto's en vrachtwagens ter beschikking om te helpen in de coronacrisis. Dat heeft een woordvoerder bekend gemaakt. Door de coronacrisis werken politici en personeel merendeels thuis en staan veel kantoren leeg. Een honderdtal dienstauto's en vrachtwagens met chauffeurs staat ook stil.
Secretaris-generaal Klaus Welle heeft Brussel woensdag aangeboden om middelen van het parlement in te zetten in de strijd tegen het coronavirus. Gebouwen zouden dienst kunnen doen als veldhospitaal of als tijdelijke opvang voor mensen die bijstand nodig hebben. De chauffeurs zouden kunnen helpen met het vervoer van voedingsmiddelen of medicijnen, aldus de woordvoerder.
Het parlement vergadert twaalf keer per jaar in Straatsburg. Door de crisis zijn de plenaire zittingen tot zeker september uitgesteld. In Luxemburg is een groot deel van de administratie van het parlement ondergebracht.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
4 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
7 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
9 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
11 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
11 uur geledenTURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.
12 uur geleden