Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-parlement houdt vast aan hogere meerjarenbegroting

EU-parlement houdt vast aan hogere meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement blijft zijn poot stijf houden in de onderhandelingen over de Europese meerjarenbegroting (MFK) van 2021 tot en met 2027. Het wil 39 miljard euro meer dan de door de EU-leiders in juli zwaarbevochten ruim 1.800 miljard euro inclusief een coronaherstelfonds. Europees Parlementsvoorzitter David Sassoli vindt dat het parlement, dat het MFK moet goedkeuren, al genoeg water bij de wijn heeft gedaan. De lidstaten zijn aan zet om een compromis te kunnen bereiken, heeft hij de leiders op hun top in Brussel gezegd.

Volgens EU-bronnen valt er over enkele miljarden misschien wel te praten maar meer ook niet. De Duitse bondskanselier Angela Merkel zei dat ze Sassoli "duidelijk zal maken dat er snel resultaat moet komen". Eerder al waarschuwde Duitsland, dat dit halfjaar de EU voorzit en daarom de budgetonderhandelingen namens de lidstaten leidt, voor vertraging. Als ze het niet nog deze maand eens worden, zou het herstelfonds niet snel kunnen worden ingezet om de economische gevolgen van de coronapandemie te bestrijden.

Merkel voorspelde in juli al dat de onderhandelingen met het parlement moeilijk zouden worden. Het parlement eist meer geld voor gezondheid, wetenschap, klimaat en de jeugd. Ook wil het harde garanties dat er geen EU-geld gaat naar landen die de rechtsstaat niet handhaven.

Meer uit Financieel

Evacuatie zeevarenden bij Hormuz duurt enkele weken, denkt IMO

LONDEN (ANP) - De evacuatie van ongeveer 11.000 zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf zal "enkele weken" in beslag nemen. Dat is de inschatting van secretaris-generaal Arsenio Dominguez van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), de scheepvaartorganisatie van de Verenigde Naties. Het is de bedoeling dat schepen die vastzaten door de sluiting van de Straat van Hormuz stapsgewijs weg kunnen, nu Iran die zeestraat heeft geopend als onderdeel van een voorlopig vredesakkoord met de Verenigde Staten.

6 minuten geleden
Elon Musk na koersdaling SpaceX geen biljonair meer

NEW YORK (ANP) - De aanzienlijke koersdaling van aandelen van SpaceX deze week heeft ervoor gezorgd dat topman Elon Musk niet langer biljonair is. Volgens de rijkemensenlijst van persbureau Bloomberg is zijn vermogen nu 957 miljard dollar, waarmee hij nog altijd veruit de rijkste persoon op aarde is.

2 uur geleden
Damrak toont geen herstel, chipbedrijven weer omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs in Amsterdam liet woensdag geen herstel zien na de zware koersverliezen van de dag ervoor. De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de Amsterdamse beurs, stond opnieuw onder druk, vooral door verliezen bij chipbedrijven.

3 uur geleden
Brussel wil snijden in dividendbelasting voor vereenvoudiging

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een reeks voorstellen gepresenteerd die belastingregimes in het landenblok ingrijpend kunnen veranderen. Volgens het dagelijks bestuur van de Europese Unie verminderen de aanpassingen de administratieve lasten voor bedrijven en stimuleren ze investeringen. Maar het is de vraag of de plannen de vereiste unanieme instemming krijgen van lidstaten, omdat die er ook belastingopbrengsten door dreigen mis te lopen.

3 uur geleden
Brentolie voor het eerst sinds begin Iranoorlog onder 75 dollar

DEN HAAG (ANP) - De prijs van Brentolie, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten, is woensdag voor het eerst sinds het begin van de Iranoorlog onder de 75 dollar per vat gezakt. Dat de olieprijs daalt, is ook zichtbaar aan de lagere prijzen aan de pomp.

5 uur geleden
Beurzen in New York voorzichtig in de plus na techuitverkoop

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden plussen geopend, na de uitverkoop in de techsector op Wall Street van deze week. Beleggers kijken vooral uit naar de cijfers van geheugenchipfabrikant Micron Technology die nabeurs naar buiten komen. Daarbij zal vooral worden gekeken in hoeverre de AI-hausse doorwerkt in de resultaten en verwachtingen van Micron.

5 uur geleden
Eerste schepen gaan volgens evacuatieplan door Straat van Hormuz

LONDEN (ANP/RTR) - De eerste schepen zijn dankzij een evacuatieplan door de Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO), onderdeel van de Verenigde Naties. Het plan werd dinsdag in gang gezet en heeft als doel om honderden schepen veilig uit de Perzische Golf te laten varen.

7 uur geleden