EU-parlement gunt Brenninkmeijer nog termijn
STRAATSBURG (ANP) - Alex Brenninkmeijer kan aanblijven als het Nederlands lid van de Europese Rekenkamer. Het Europees Parlement stemt in met zijn herbenoeming voor opnieuw zes jaar per 1 januari. Het kabinet had hem voorgedragen.
Brenninkmeijer (68) is sinds 1 januari 2014 lid van de Europese Rekenkamer, die zetelt in Luxemburg. Daarvoor was hij vanaf juni 2005 de Nationale ombudsman van Nederland. De Europese Rekenkamer is belast met het controleren van de financiën van de EU.
Eerder deze maand gaf de commissie begrotingscontrole van het EU-parlement na een hoorzitting al groen licht voor verlenging van Brenninkmeijers mandaat. De lidstaten moeten de herbenoeming nog formeel bekrachtigen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De verduurzaming stagneert, merkt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Voor het derde jaar op rij is de hoeveelheid broeikasgassen die Nederland naar verwachting vermindert in 2030 nauwelijks toegenomen. Tussen de klimaatplannen en het doel voor 2040 ziet het planbureau een "grote kloof", en voor het doel van een klimaatneutraal Nederland in 2050 is nog meer nodig.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Deze week komen 33 verdachten van het recente geweld in Overasselt voor de raadkamer van de rechtbank in Arnhem. Omdat het om veel mensen gaat, zijn de zaken verspreid over drie dagen, meldt de rechtbank. Drie rechters in de raadkamer beslissen over het voortduren van de voorlopige hechtenis met maximaal 90 dagen. Volgens een voorlopige planning gaat het om dinsdag 15, woensdag 16 en donderdag 17 september.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Ayham A. uit het Zuid-Hollandse Arkel, verdacht van onder meer een leidende rol in terreurorganisatie IS in zijn vaderland Syrië, betwist de verklaringen van de getuigen tegen hem. Volgens A. verwarren zij hem met andere personen. Hij ontkent dat hij iets met de terroristische beweging te maken heeft gehad.
3 uur geledenGERDERATH (ANP) - Drie personen zijn omgekomen door een vliegtuigongeluk net over de Duitse grens bij Gerderath, ter hoogte van Roermond. Het vliegtuigje vertrok maandagochtend uit Hilversum, meldt de krant Rheinische Post. Het gaat om een toestel van Vliegschool Hilversum (VSH), aldus die organisatie.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) gaat geen nader onderzoek doen naar de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam. Op woensdag 22 juli reed een tram daar tegen een stilstaande tram die stond te wachten omdat de brug open was. De raad heeft vertrouwen in het onderzoek dat het openbaarvervoerbedrijf, de RET, van Rotterdam laat doen.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM zijn blij dat het kabinet met het advies van de Raad van State nieuwe regels voor de luchthaven kan vaststellen. De luchthaven en de luchtvaartmaatschappij noemen het advies maandag over nieuwe regels die Schiphol op papier stiller moeten maken "een belangrijke stap" daarnaartoe.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stichting Donorkind overweegt namens een aantal ouders en kinderen die gedupeerd zijn door massadonor Simon juridische stappen tegen de man te ondernemen. Volgens de stichting is dat de wens van dertig ouders. Eerst krijgt de man een brief met een uitnodiging voor een gesprek, om een rechtsgang te vermijden.
5 uur geleden