
EU-parlement effent weg voor corruptiezaak tegen Belg en Italiaan
STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement werkt aan het mogelijk maken van vervolging van een Belgische en een Italiaanse Europarlementariër voor het omkoopschandaal Qatargate. De Belg Marc Tarabella en de Italiaan Andrea Cozzolino werden al genoemd, maar justitie kan hen pas aanpakken zodra hun onschendbaarheid volgende maand is opgeheven.
Parlementsvoorzitter Roberta Metsola bevestigde maandag dat het Belgische Openbaar Ministerie heeft gevraagd om de immuniteit van Tarabella en Cozzolino in te trekken. Een commissie van het parlement gaat zich nu over dat verzoek buigen en zal naar verwachting adviseren het in te willigen. Dat zou het parlement midden februari kunnen doen, de eerstvolgende keer dat het in Straatsburg bijeenkomt.
De twee sociaaldemocratische Europarlementariërs ontkennen dat ze iets verkeerd hebben gedaan. Ze kijken naar eigen zeggen zelfs uit naar het opheffen van hun onschendbaarheid, omdat ze dan hun naam zouden kunnen zuiveren.
Qatargate-verdachten
Vier Qatargate-verdachten zitten nog altijd vast, onder wie de afgezette ondervoorzitter van het parlement Eva Kaili. Ook ex-Europarlementariër Pier Antonio Panzeri, die geldt als de spil van de omkopingspraktijken van vermoedelijk Qatar en Marokko, zit in een Belgische cel.
Het Belgische OM zou binnenkort ook de mogelijk medeplichtige dochter van Panzeri kunnen ondervragen. Zij mag volgens Italiaanse media van de Italiaanse rechter worden overgeleverd.
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea stuurt mogelijk zijn minister van Buitenlandse Zaken naar de Verenigde Staten na de arrestatie van honderden burgers van zijn land tijdens een Amerikaanse inval in een fabriek van Hyundai.
30 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea stuurt mogelijk zijn minister van Buitenlandse Zaken naar de Verenigde Staten na de arrestatie van honderden burgers van zijn land tijdens een Amerikaanse inval in een fabriek van Hyundai, vrijdag.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse autoriteiten, vakbonden en media zien met spanning uit naar 10 september, de dag dat een vrijwel anonieme en niet centraal geleide beweging in sociale media dreigt het land plat te leggen. "We blokkeren alles" is de slogan, gericht tegen het beleid van president Emmanuel Macron en tegen de bezuinigingen van zijn huidige premier François Bayrou.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister van Binnenlandse Zaken Bernard Quintin wil drugscriminaliteit in grote steden met onder meer militairen bestrijden. Hij noemt zijn voorstellen het grootstedenplan. Hij heeft naar eigen zeggen al afspraken gemaakt met zijn collega van Defensie Theo Francken. Quintin maakt zich zorgen over de drugscriminaliteit die gepaard gaat met veel schietpartijen.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de resterende bewoners van Gaza-Stad opgedragen te vertrekken. Volgens een legerwoordvoerder moeten ze naar het district Al-Mawasi bij Khan Younis, circa 27 kilometer zuidwestelijker. Er zijn daar volgens de woordvoerder al duizenden mensen naartoe gegaan.
7 uur geledenPOREPUNKAH (ANP/AFP) - De politie van de Australische deelstaat Victoria heeft 1 miljoen Australische dollar (ruim een half miljoen euro) uitgeloofd voor de gouden tip in de zoektocht naar een voortvluchtige Australiër. Hij wordt verdacht van het doden van twee politiemensen en het verwonden van een derde agent.
9 uur geledenNOVI SAD (ANP/AFP) - Bij anti-regeringsprotesten in de Servische stad Novi Sad heeft de politie vrijdagavond traangas en stungranaten ingezet om duizenden demonstranten uiteen te drijven.
14 uur geleden