Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU pakt Russen aan om vergiftigen oppositieboegbeeld Navalni

EU pakt Russen aan om vergiftigen oppositieboegbeeld Navalni

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie straft nog eens acht Russen die zij verantwoordelijk houdt voor het vergiftigen van oppositievoorman Aleksej Navalni. Het gaat vooral om agenten van geheime dienst FSB. Een van hen gaf zijn rol ooit toe in een telefoongesprek met de op een haar na omgekomen Navalni.

Navalni, die met spraakmakende acties was uitgegroeid tot zichtbaarste tegenstrever van president Vladimir Poetin, overleefde een besmetting met het gifgas novitsjok in 2020 maar ternauwernood. Het Kremlin beweert van niets te weten, maar westerse landen denken daar het hunne van. Buiten de Russische autoriteiten om valt moeilijk aan het chemische wapen te komen.

De nieuwe sancties treffen drie FSB-agenten die de aanval zouden hebben uitgevoerd, drie van hun superieuren en twee experts in chemische wapens die bij de bijna geslaagde operatie betrokken zouden zijn geweest. Een van die deskundigen erkende naderhand in een telefoontje met Navalni wat er was gebeurd. De gestraften mogen de EU niet langer in en kunnen niet meer bij eventueel daar gestald vermogen. Ook mogen Europeanen geen zaken meer met hen doen.

De doodzieke Navalni werd in een Berlijns ziekenhuis er weer min of meer bovenop geholpen en reisde vervolgens terug naar Rusland. Daar werd hij prompt voor vele jaren naar een strafkamp gestuurd.

Meer uit Buitenland

Duitse politie grijpt in bij demonstraties bij partijcongres AfD

ERFURT (ANP) - De Duitse politie heeft moeten ingrijpen bij grootschalige demonstraties die plaatsvinden in het Duitse Erfurt. Daar wordt zaterdag het partijcongres van het radicaal-rechtse AfD gehouden. Volgens regio-omroep MDR is het lokale AfD-kantoor aangevallen met vuurwerk en verfbommen. Hierbij zouden ook agenten gewond zijn geraakt.

48 minuten geleden
Lange rijen bij uitvaart ayatollah Khamenei

TEHERAN (ANP) - Duizenden mensen hebben zich zaterdagochtend verzameld bij de 'Grote Mosalla', de Imam Khomeini-moskee in Teheran. Daar gaat de uitvaart van de omgekomen opperste leider Ali Khamenei van start. De ayatollah werd eind februari gedood bij een Amerikaans-Israëlische aanval.

3 uur geleden
Bolsonaro mag straf onder huisarrest blijven uitzitten

BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag zijn straf onder huisarrest blijven uitzitten. Dat heeft het hooggerechtshof bepaald.

5 uur geleden
Coalitie Jemen reageert fel op dreigementen Houthi's

SANAA (ANP) - De door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie in Jemen waarschuwt dat zij resoluut en met "ongekende kracht" zal reageren op elke poging van de Jemenitische Houthi's om Saudi-Arabië aan te vallen. De Houthi's dreigden eerder vrijdag Saudische luchthavens en andere doelwitten aan te vallen.

5 uur geleden
Poetin viert inname Oekraïense stad Kostjantynivka

MOSKOU (ANP) - Bij de verovering van de stad Kostjantynivka heeft Oekraïne volgens de Russische president Vladimir Poetin zware verliezen geleden. Rusland stelt de Oost-Oekraïense stad te hebben ingenomen, nieuws dat Poetin volgens het Kremlin vierde tijdens een bezoek aan een commandopost van het leger.

7 uur geleden
Dodental aardbevingen Venezuela verder opgelopen

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de zware aardbevingen in Venezuela is verder opgelopen. Door het natuurgeweld zijn zeker 2645 mensen om het leven gekomen, meldt het ministerie van Informatie.

10 uur geleden
President Mexico roept WK-fans op tot 'verantwoorde vieringen'

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft haar landgenoten in aanloop naar de volgende WK-wedstrijd van Mexico opgeroepen op een verantwoorde manier feest te vieren. Er vonden eerder meerdere dodelijke incidenten plaats.

11 uur geleden