
EU organiseert in maart donorconferentie voor Turkije en Syrië
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie organiseert samen met Zweden op 16 maart een internationale donorconferentie voor Turkije en Syrië in Brussel, heeft de Zweedse minister van Buitenlandse Zaken Tobias Billström bekendgemaakt. Zweden is tot 1 juli EU-voorzitter. De conferentie staat open voor alle landen en internationale organisaties als de Verenigde Naties, om giften te schenken voor de slachtoffers van de aardbevingen in de zwaar getroffen gebieden.
De aardbevingen op 6 februari hebben in het gebied naar schatting 45.000 mensen het leven gekost en duizenden verwond. Volgens de Turkse overheid zijn 82.000 gebouwen in het land ingestort of hebben ernstige schade opgelopen. Tienduizenden overlevenden zijn dakloos. "We zullen zoveel doen als we kunnen", zei Billström. Ondanks de vele miljarden die EU-lidstaten, de Verenigde Staten en andere landen al hebben gestuurd, zijn "aanvullende" fondsen nodig, aldus de Zweed. Hij zei "een hoge opkomst" te verwachten op de donorconferentie.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky vecht het Oekraïense leger nog steeds in de Russische grensregio Koersk. Een dag eerder had Moskou de "volledige bevrijding" van de westelijke regio opgeëist.
9 minuten geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - In de Canadese stad Vancouver zijn zeker negen mensen overleden nadat een auto op hen was ingereden, meldt de politie. Het incident vond zaterdag plaats tegen het einde van een straatfestival. De politie denkt niet dat er sprake was van terrorisme.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische militaire commandant heeft tegen president Vladimir Poetin gezegd dat de "verspreide overblijfselen" van het Oekraïense leger in de regio Koersk binnenkort vernietigd worden, bericht staatspersbureau RIVA. Rusland zei zaterdag dat het Koersk op Oekraïne had heroverd.
4 uur geledenROME (ANP/BELGA) - Het graf van paus Franciscus is voor het eerst bezocht door het publiek. Hij ligt sinds zaterdag begraven in de Basiliek van Santa Maria Maggiore in Rome.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het dodental na een uiterst krachtige ontploffing in de grootste haven van Iran, Shahid Rajaee, is opgelopen naar zeker 28. Staatsmedia berichten verder over ruim duizend gewonden. Rusland gaat vliegtuigen sturen om te helpen bij het blussen van de enorme brand, die een etmaal na de explosie nog niet kon worden bedwongen.
7 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentijnen hebben zaterdag massaal afscheid genomen van paus Franciscus tijdens een openluchtmis voor de kathedraal in Buenos Aires. Het Plaza de Mayo was gevuld met jonge mensen en gezinnen die de in de Argentijnse hoofdstad geboren paus de laatste eer kwamen bewijzen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat voortaan alle Amerikaanse schepen gratis door het Panama- en het Suezkanaal mogen varen. "Die kanalen zouden niet bestaan zonder de Verenigde Staten", schrijft Trump op Truth Social.
16 uur geleden