EU organiseert in maart donorconferentie voor Turkije en Syrië
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie organiseert samen met Zweden op 16 maart een internationale donorconferentie voor Turkije en Syrië in Brussel, heeft de Zweedse minister van Buitenlandse Zaken Tobias Billström bekendgemaakt. Zweden is tot 1 juli EU-voorzitter. De conferentie staat open voor alle landen en internationale organisaties als de Verenigde Naties, om giften te schenken voor de slachtoffers van de aardbevingen in de zwaar getroffen gebieden.
De aardbevingen op 6 februari hebben in het gebied naar schatting 45.000 mensen het leven gekost en duizenden verwond. Volgens de Turkse overheid zijn 82.000 gebouwen in het land ingestort of hebben ernstige schade opgelopen. Tienduizenden overlevenden zijn dakloos. "We zullen zoveel doen als we kunnen", zei Billström. Ondanks de vele miljarden die EU-lidstaten, de Verenigde Staten en andere landen al hebben gestuurd, zijn "aanvullende" fondsen nodig, aldus de Zweed. Hij zei "een hoge opkomst" te verwachten op de donorconferentie.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
8 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
15 uur geleden