EU: oppositieleider Venezuela blijft vertegenwoordiger volkswil
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie blijft de Venezolaanse oppositieleider Juan Guaidó en zijn collega's zien als laatste gekozen vertegenwoordigers van het Venezolaanse volk. Ook al is dinsdag een nieuw parlement aangetreden, zonder Guaidó en de zijnen.
De oppositie ontbreekt in het nieuwe parlement omdat zij de verkiezingen in december boycotte. Die waren niet eerlijk, vindt ook de EU. De unie liet al eerder weten de uitslag niet te erkennen.
"We zullen onze relatie behouden met alle politieke en maatschappelijke krachten die streven naar de terugkeer van de democratie in Venezuela", zegt EU-buitenlandchef Josep Borrell nu. "In het bijzonder met Juan Guaidó en andere vertegenwoordigers van het scheidende parlement, dat de laatste vrije uitdrukking was van Venezolanen in verkiezingen."
De unie noemt Guaidó evenwel geen interim-president, de titel die hij zichzelf heeft aangemeten en door bijvoorbeeld Nederland is erkend.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zijn "zeker niet makkelijk", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De afgelopen twee dagen spraken delegaties uit beide landen met elkaar in Abu Dhabi en volgens Zelensky worden de gesprekken "in de nabije toekomst" hervat.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Russische kapitein die met het schip Solong betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Noordzee, is in Engeland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Vladimir Motin was maandag al schuldig bevonden aan grove nalatigheid.
2 uur geledenKHARTOEM (ANP) - De hongersnood in Soedan heeft zich verder uitgebreid, zeggen experts van de VN-waakhond voor voedselzekerheid IPC. Volgens hen voldoen twee regio's in het westelijke Darfur nu ook aan de criteria voor hongersnood.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.
2 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.
2 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.
3 uur geleden