EU: oppositieleider Venezuela blijft vertegenwoordiger volkswil
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie blijft de Venezolaanse oppositieleider Juan Guaidó en zijn collega's zien als laatste gekozen vertegenwoordigers van het Venezolaanse volk. Ook al is dinsdag een nieuw parlement aangetreden, zonder Guaidó en de zijnen.
De oppositie ontbreekt in het nieuwe parlement omdat zij de verkiezingen in december boycotte. Die waren niet eerlijk, vindt ook de EU. De unie liet al eerder weten de uitslag niet te erkennen.
"We zullen onze relatie behouden met alle politieke en maatschappelijke krachten die streven naar de terugkeer van de democratie in Venezuela", zegt EU-buitenlandchef Josep Borrell nu. "In het bijzonder met Juan Guaidó en andere vertegenwoordigers van het scheidende parlement, dat de laatste vrije uitdrukking was van Venezolanen in verkiezingen."
De unie noemt Guaidó evenwel geen interim-president, de titel die hij zichzelf heeft aangemeten en door bijvoorbeeld Nederland is erkend.
Meer uit Buitenland
PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten hebben meer dan 150 vliegtuigen ingezet bij de militaire operatie tegen Venezuela. Dat meldt de Amerikaanse legerleider John Dan Caine op een gezamenlijke persconferentie met president Donald Trump. Het gaat volgens de generaal onder meer om gevechtsvliegtuigen, bommenwerpers en verkenningstoestellen.
9 minuten geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verklaart dat de Monroe-doctrine terug is. Die term stamt uit het begin van de negentiende eeuw, toen president James Monroe de basis legde voor Amerikaanse dominantie in Latijns-Amerika.
31 minuten geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de VS voorlopig Venezuela gaan besturen. "Wij gaan het land besturen totdat we op een veilige, zorgvuldige en verstandige manier de macht kunnen overdragen", verklaarde hij. Trump zei dat de VS niet het risico kunnen lopen dat de macht wordt overgenomen door een partij die niet in het belang van het Venezolaanse volk handelt.
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social een foto van de Venezolaanse president Nicolás Maduro gedeeld. Hij lijkt geblinddoekt te zijn, maar het is niet goed te zien of hij handboeien draagt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Niet alleen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn vrouw Cilia Flores zijn aangeklaagd, maar ook de zoon van de president, Nicolás Ernesto Maduro Guerra. Dat blijkt uit de aanklacht die de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi openbaar heeft gemaakt. Hij wordt verdacht van drugssmokkel en wapenbezit.
2 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado wil dat Edmundo González Urrutia het presidentschap van Venezuela overneemt. Dat schrijft ze in een brief. De oppositie had hem eerder al naar voren geschoven als presidentskandidaat bij de verkiezingen van 2024.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - António Guterres, de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, is "diep verontrust" door de Amerikaanse aanvallen op Venezuela, zegt zijn woordvoerder. Volgens hem kan deze actie een "gevaarlijk precedent" scheppen.
2 uur geleden