Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU: oppositieleider Venezuela blijft vertegenwoordiger volkswil

EU: oppositieleider Venezuela blijft vertegenwoordiger volkswil

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie blijft de Venezolaanse oppositieleider Juan Guaidó en zijn collega's zien als laatste gekozen vertegenwoordigers van het Venezolaanse volk. Ook al is dinsdag een nieuw parlement aangetreden, zonder Guaidó en de zijnen.

De oppositie ontbreekt in het nieuwe parlement omdat zij de verkiezingen in december boycotte. Die waren niet eerlijk, vindt ook de EU. De unie liet al eerder weten de uitslag niet te erkennen.

"We zullen onze relatie behouden met alle politieke en maatschappelijke krachten die streven naar de terugkeer van de democratie in Venezuela", zegt EU-buitenlandchef Josep Borrell nu. "In het bijzonder met Juan Guaidó en andere vertegenwoordigers van het scheidende parlement, dat de laatste vrije uitdrukking was van Venezolanen in verkiezingen."

De unie noemt Guaidó evenwel geen interim-president, de titel die hij zichzelf heeft aangemeten en door bijvoorbeeld Nederland is erkend.

Meer uit Buitenland

Zondag meer dan 10.000 vertraagde vluchten in VS door shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Door de shutdown van overheidsdiensten hebben luchtvaartmaatschappijen in de Verenigde Staten zondag meer dan 2700 vluchten geschrapt en ruim 10.000 vertraagd. Sinds het begin van de aanhoudende overheidssluiting waren er niet zoveel verstoringen.

5 minuten geleden
Ook Trump stelt dat shutdown snel voorbij kan zijn

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De sluiting van de Amerikaanse overheid, de zogenoemde shutdown, is volgens Donald Trump snel voorbij. De Amerikaanse president liet zondagavond aan verslaggevers weten dat "we steeds dichter bij het einde van de shutdown komen".

9 minuten geleden
31 doden bij geweld in gevangenis in Ecuador

MACHALA (ANP/AFP) - In een gevangenis in het Ecuadoraanse Machala zijn zondag 31 gedetineerden om het leven gekomen en tientallen anderen gewond geraakt bij geweldsincidenten, heeft de gevangenisautoriteit bekendgemaakt.

3 uur geleden
Media: Senatoren VS akkoord over einde shutdown

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - In de Verenigde Staten hebben Republikeinen en Democraten in de Senaat een akkoord bereikt om de federale overheid tot 30 januari te financieren, zeggen bronnen tegen Politico en CNN. Dat zou het einde van de huidige shutdown betekenen.

3 uur geleden
VN bezorgd om toenemende hitte in vluchtelingenkampen

BELÉM (ANP) - Het aantal extreem hete dagen in vijftien vluchtelingenkampen die het vaakst te maken hebben met hitte is in 2050 zeker verdubbeld. Dat is reden tot zorg, meldt VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in een maandag gepubliceerd rapport. Tussen 2007 en 2016 hadden de kampen gemiddeld zo'n 101 extreem hete dagen per jaar. In 2050 zijn dat er naar verwachting 202.

6 uur geleden
Blue Origin stelt lancering Marsmissie op laatste moment uit

CAPE CANAVERAL (ANP/BLOOMBERG) - Blue Origin heeft zondag de lancering uitgesteld van een missie die twee ruimtevaartuigen richting Mars moet sturen. Het zou de eerste Marsmissie worden van het bedrijf van multimiljardair Jeff Bezos, maar de start vanaf Cape Canaveral in Florida werd op het laatste moment afgeblazen.

7 uur geleden
Tientallen gewonden door botsing treinen in Slowakije

BRATISLAVA (ANP/RTR) - Door een botsing tussen twee passagierstreinen in Slowakije zijn volgens de autoriteiten tientallen mensen gewond geraakt. Nieuwssite DennÍk N schrijft dat er ongeveer dertig gewonden zijn.

8 uur geleden