Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU opent deur voor buitenlander met Indiase of Chinese vaccinatie

EU opent deur voor buitenlander met Indiase of Chinese vaccinatie

BRUSSEL (ANP) - Buitenlandse toeristen die zijn ingeënt met een door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) goedgekeurd coronavaccin zijn vanaf 1 maart welkom in de Europese Unie. Veel lidstaten lieten geen buitenlanders toe die bijvoorbeeld een Indiaas of Chinees vaccin hebben gehad maar alleen in de EU toegelaten vaccins. De 27 EU-lidstaten hebben afgesproken deze beperking voor niet-essentiële reizigers van buiten de EU op te heffen.

De EU heeft tot nu toe de Covid-19-vaccins van Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Johnson & Johnson en Novavax goedgekeurd. De WHO heeft daarnaast ook de vaccins goedgekeurd van de Chinese farmaceuten Sinopharm en Sinovac, die van het Indiase bedrijf Bharat Biotech en het AstraZeneca-vaccin dat in India door het Serum Institute wordt geproduceerd.

De volledige vaccinatie van buitenlandse toeristen moet minimaal 14 dagen voor aankomst zijn afgerond en niet ouder zijn dan 270 dagen. Reizigers met een boosterprik zijn eveneens welkom, evenals mensen met een bewijs dat ze niet langer dan 180 dagen geleden zijn hersteld van Covid-19.

Dit neemt niet weg dat lidstaten vrij zijn een negatieve PCR-test te vragen die niet ouder is dan 72 uur voor vertrek of, als dat door de lidstaat nodig wordt geacht vanwege de coronasituatie in het land van herkomst, aanvullende maatregelen te nemen zoals quarantaine or isolatie.

Meer uit Buitenland

Dodental door winterweer in Japan verder opgelopen

TOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.

10 minuten geleden
FT: Russen onderscheppen communicatie Europese satellieten

MOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.

54 minuten geleden
Ex-man van Jill Biden opgepakt voor moord op echtgenote

WILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.

1 uur geleden
Grootste zorgen Europeanen over oorlog en terrorisme

BRUSSEL (ANP) - Europeanen maken zich grote zorgen over terrorisme, cyberaanvallen en conflicten en oorlog in landen rond de EU, zo blijkt uit de nieuwste Eurobarometer. Nederlanders zijn daarnaast meer dan de gemiddelde EU-burger bezorgd over drone-aanvallen van landen buiten de EU. Polen maken zich daar veruit het meest van alle EU-burgers zorgen over, zo blijkt uit de enquête onder EU-burgers die woensdag is gepresenteerd.

2 uur geleden
Trump en president Colombia 'positief' na ontmoeting in VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".

7 uur geleden
Bootmigranten omgekomen bij botsing met Griekse kustwacht

ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.

8 uur geleden
Amnesty: dwangarbeid in Noord-Korea voor verkeerd tv-kijken

LONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.

8 uur geleden