EU onderzoekt Chinese staatssteun bij aanbesteding zonnepark
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie opent een onderzoek naar mogelijke marktverstorende subsidies voor Chinese bedrijven in zonnepanelen. Twee bedrijven hebben mogelijk financiƫle hulp van de Chinese staat gekregen om een voordelig bod te kunnen doen bij een Roemeense aanbesteding voor de aanleg van een zonnepark. Nieuwe regels van de Europese Unie moeten concurrentievervalsing door dit soort subsidies tegengaan.
Volgens die nieuwe regelgeving moeten bedrijven van buiten de EU het melden als ze minstens 4 miljoen euro aan overheidssteun krijgen en meedingen naar publieke opdrachten die 250 miljoen euro of meer waard zijn.
De Europese Commissie denkt dat een consortium met een Duits dochterbedrijf van de Chinese zonnepanelenmaker, LONGi Green Energy Technology, een subsidie van die omvang heeft gekregen. Dat zou ook gelden voor twee dochterbedrijven van het staatsbedrijf Shanghai Electric die gezamenlijk meedongen naar de opdracht.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
6 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
7 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
9 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
11 uur geleden