EU onderzoekt Chinese staatssteun bij aanbesteding zonnepark
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie opent een onderzoek naar mogelijke marktverstorende subsidies voor Chinese bedrijven in zonnepanelen. Twee bedrijven hebben mogelijk financiële hulp van de Chinese staat gekregen om een voordelig bod te kunnen doen bij een Roemeense aanbesteding voor de aanleg van een zonnepark. Nieuwe regels van de Europese Unie moeten concurrentievervalsing door dit soort subsidies tegengaan.
Volgens die nieuwe regelgeving moeten bedrijven van buiten de EU het melden als ze minstens 4 miljoen euro aan overheidssteun krijgen en meedingen naar publieke opdrachten die 250 miljoen euro of meer waard zijn.
De Europese Commissie denkt dat een consortium met een Duits dochterbedrijf van de Chinese zonnepanelenmaker, LONGi Green Energy Technology, een subsidie van die omvang heeft gekregen. Dat zou ook gelden voor twee dochterbedrijven van het staatsbedrijf Shanghai Electric die gezamenlijk meedongen naar de opdracht.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
8 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
10 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van Donald Trump en de stappen die de president daarop zette, zorgen ervoor dat de onzekerheid over het handelsklimaat waarschijnlijk verder aanhoudt. Dat laat ING-econoom Bert Colijn weten.
11 uur geleden