EU ondersteunt Oekraïne bij onderzoek naar oorlogsmisdaden
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie gaat Oekraïne helpen met het opsporen en onderzoeken van mogelijke oorlogsmisdaden in het land. De hulp is zowel technisch als financieel van aard. De EU stelt onder anderen deskundigen beschikbaar en zal het onderzoek in samenspraak met de openbaar aanklager in Oekraïne coördineren. Ook de Europese samenwerkende politiediensten (Europol), de gerechtelijke autoriteiten (Eurojust) en het Internationale Strafhof worden betrokken bij het onderzoeksteam. De inspanningen zullen het volgens Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, "mogelijk maken om bewijs te verzamelen, te analyseren en te verwerken op de meest complete en effectieve manier".
Ook in de EU is met afschuw gereageerd op de massagraven en dode burgers in het stadje Boetsja, die werden ontdekt nadat Russische troepen er waren vertrokken. President Volodimir Zelenski heeft Moskou van genocide en oorlogsmisdaden beschuldigd.
Von der Leyen heeft Zelenski gesproken en hem gecondoleerd. "De daders van deze gruwelijke misdaden mogen niet ongestraft blijven", zegt ze.
Meer uit Buitenland
BUSAN (ANP/AFP) - UNESCO heeft de Zuid-Libanese stad Tyrus toegevoegd aan zijn lijst van bedreigd werelderfgoed. Israël heeft de historische stad de afgelopen maanden meermaals gebombardeerd in het conflict met Hezbollah.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse journalist die voor de Duitse wereldomroep (DW) werkt, Alican Uludağ, is onder voorwaarden door de Turkse justitie vrijgelaten. Hij werd dinsdag opnieuw aangehouden in verband met berichten op sociale media. Hij was twee maanden voorwaardelijk op vrije voeten in afwachting van een proces met betrekking tot zijn stellingname of berichtgeving.
5 uur geledenMONROVIA (ANP) - De politie in Liberia zegt dinsdag voor meer dan 300 miljoen dollar aan cocaïne te hebben onderschept in de buurt van de hoofdstad Monrovia, meldt de BBC. Het zou de grootste cocaïnevangst in het land ooit zijn.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - In Frankrijk zijn tijdens de hittegolf van juni 5764 meer sterfgevallen geregistreerd dan normaal, aldus voorlopige cijfers van de Franse gezondheidsautoriteiten. Die noemen de oversterfte onder mensen van 15 jaar en ouder "ongekend".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt voortaan een brug of elektriciteitscentrale in Iran te bombarderen voor elke Iraanse aanval op een schip in de Straat van Hormuz. Of die aanvallen nu "met een raket, drone of ander wapen" zijn. Dat schrijft hij op zijn Truth Social.
6 uur geledenOSLO (ANP/DPA) - Noorwegen heeft de 77 slachtoffers herdacht van de aanslagen in Oslo en Utøya van vijftien jaar geleden. Er waren meerdere herdenkingen, onder meer in de kathedraal van Oslo, met koning Harald en koningin Sonja onder de aanwezigen.
6 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) en Oeganda zijn meer dan duizend doden gevallen, zegt de WHO. In de DRC gaat het om 999 sterfgevallen en over de grens in Oeganda waren het er twee.
8 uur geleden