Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-onderhandelaars akkoord over strengere regels voor Big Tech

EU-onderhandelaars akkoord over strengere regels voor Big Tech

BRUSSEL (ANP) - Onderhandelaars van het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben donderdag een akkoord bereikt over een wijziging in de wet voor digitale markten (DMA). Die regelgeving moet voorkomen dat grote technologiebedrijven zoals Google, Meta, Amazon en Apple hun macht misbruiken.

PvdA'er Paul Tang, die namens het Europees Parlement over de voorstellen onderhandelde, spreekt opgetogen van een wet die "het internet fundamenteel zal veranderen". Volgens hem wordt machtsmisbruik door "Big Tech" verboden en zwaar bestraft. "Hierdoor krijgen concurrerende bedrijven eindelijk een kans en consumenten weer macht over hun eigen data", aldus Tang.

Bedrijven die zich niet aan de regels houden riskeren enorme boetes of kunnen zelfs opgebroken worden, legt Tang uit. Dat zou bijvoorbeeld kunnen betekenen dat Meta, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram moet afstaan. Volgens Tang kunnen gebruikers dankzij de nieuwe regels straks via verschillende applicaties berichten naar elkaar sturen, bijvoorbeeld van Signal naar WhatsApp en andersom. "Een echte gamechanger", aldus de PvdA'er.

Het is de bedoeling dat de regels in 2023 ingaan.

Meer uit Buitenland

Russische regeringspartij wint verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische regeringspartij Verenigd Rusland is volgens de voorlopige officiële uitslag zoals verwacht de grootste geworden bij de verkiezingen voor de Doema, het Russische lagerhuis. Dat meldt het hoofd van de centrale kiescommissie van het land, nadat 95 procent van de stemmen is geteld.

47 minuten geleden
Iraanse president naar VN in New York ondanks oorlog met VS

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie zal, ondanks de oorlog tussen Iran en de Verenigde Staten, de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. De Iraanse president Massoud Pezeshkian en minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araqchi reizen dinsdag naar New York, meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA.

1 uur geleden
Chinese president brengt deze week staatsbezoek aan VS

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese president Xi Jinping reist deze week voor een staatsbezoek naar de Verenigde Staten. Het bezoek duurt van woensdag tot en met vrijdag, aldus Chinese staatsmedia. Een belangrijk gespreksonderwerp is de handel tussen de twee grootste economieën ter wereld.

2 uur geleden
Rapport: VS zetten 25.000 mensen uit onder geheime afspraken

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben in het geheim afspraken gemaakt met tientallen landen om migranten op te nemen die geen banden hebben met die landen, staat in een maandag gepubliceerd rapport van het Franse collectief Forbidden Stories.

2 uur geleden
Die Linke wint verkiezingen in Berlijn met recorduitslag

BERLIJN (ANP/DPA) - Die Linke heeft de verkiezingen voor het parlement van de Duitse deelstaat Berlijn gewonnen. De partij van lijsttrekker Elif Eralp kreeg 25,7 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. Het is de beste uitslag ooit voor de uiterst linkse partij in de Duitse hoofdstad.

5 uur geleden
VS bereiden sancties voor tegen hele Strafhof in Den Haag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering bereidt sancties voor tegen het Internationaal Strafhof (ICC) als geheel. De maatregelen zijn al uitgewerkt en worden naar verwachting binnenkort aangekondigd, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters. Het precieze moment is nog onduidelijk.

5 uur geleden
VS en China gaan overleg voeren over risico's AI

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.

7 uur geleden