EU-onderhandelaar Barnier tegen Britten: deur staat altijd open
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De deur staat altijd open als het Verenigd Koninkrijk weer formeel wil onderhandelen over een handelsakkoord met de Europese Unie. Dat heeft de Europese hoofdonderhandelaar Michel Barnier in een telefonisch onderhoud met zijn Britse evenknie David Frost gezegd, schrijft de Fransman op Twitter. "We zouden het meeste moeten maken van de weinige tijd die er nog is."
Sinds eind vorige week is de relatie tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk flink afgekoeld. Een door de Britse premier Boris Johnson gestelde deadline voor het bereiken van een akkoord verliep en de EU-ministers gaven vervolgens aan dat de onderhandelingsstrategie dezelfde moest blijven. Voor Johnson was dat reden om te stellen dat hij geen heil meer zag in dooronderhandelen. Beide partijen willen dat de ander water bij de wijn doet.
Barnier en Frost houden de contacten wel warm en volgens Downing Street waren de gesprekken van dinsdag constructief. Desondanks "blijft de situatie zoals gisteren". Volgens de Britse krant The Telegraph zou Barnier donderdag naar Londen af willen reizen om het overleg nieuw leven in te blazen.
Zonder akkoord ontstaat per 1 januari een situatie van onderlinge heffingen tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk. Bedrijven worden dan ook getroffen door extra administratieve rompslomp.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Het enorme containerschip Galapagos van de Franse rederij CMA CGM is zondagochtend door de Straat van Hormuz gevaren. Volgens CMA CGM is dat een belangrijke mijlpaal. Het onder de Franse vlag varende schip met een lengte van 366 meter is afkomstig uit de Verenigde Arabische Emiraten.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, Kevin Warsh, gaat komende week naar het jaarlijkse forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in het Portugese Sintra. Dat wordt zijn eerste publieke optreden buiten de Verenigde Staten. Warsh nam in mei het voorzitterschap van de Federal Reserve over van Jerome Powell, die twee termijnen heeft gediend.
12 uur geledenSYDNEY (ANP/AFP/RTR) - Australië gaat de boete voor techbedrijven die het socialmediaverbod voor kinderen omzeilen verdubbelen. Daarnaast krijgt de toezichthouder meer bevoegdheden om socialmediabedrijven te toetsen. Het verbod voor jongeren onder de 16 jaar lijkt nog weinig effect te hebben gehad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nieuwe aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran hoeven niet te betekenen dat de olie- en gasprijzen weer flink zullen oplopen. Dat zal vooral afhangen van hoe beide landen reageren op de aanvallen, verwachten energiedeskundigen. Zowel de olie- als gasprijzen zijn de afgelopen dagen fors gedaald na het voorlopige vredesakkoord tussen de VS en Iran en de heropening van de Straat van Hormuz.
1 dag geledenSTUTTGART (ANP) - Sportwagenmaker Porsche wil de productie van het Cayenne-model verplaatsen van Slowakije naar Duitsland. Dat meldt de Duitse krant Frankfurter Allgemeine Zeitung. De Duitse autobouwer wil daarmee de capaciteit in de fabrieken in eigen land beter benutten.
1 dag geledenCUPERTINO (ANP) - Apple wil geheugenchips kopen bij een Chinese chipfabrikant die op de zwarte lijst staat van het Pentagon. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden. CXMT zou banden hebben met het Chinese leger. Het bedrijf achter de iPhone lobbyt daarvoor bij de Amerikaanse regering.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic mag zijn meest geavanceerde AI-model Mythos weer beschikbaar stellen aan een selecte groep organisaties. De Amerikaanse regering heeft het AI-bedrijf daartoe toestemming gegeven. Het Amerikaanse bedrijf schakelde zijn AI-model eerder uit na exportrestricties vanuit Washington.
1 dag geleden