EU-onderhandelaar Barnier tegen Britten: deur staat altijd open
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De deur staat altijd open als het Verenigd Koninkrijk weer formeel wil onderhandelen over een handelsakkoord met de Europese Unie. Dat heeft de Europese hoofdonderhandelaar Michel Barnier in een telefonisch onderhoud met zijn Britse evenknie David Frost gezegd, schrijft de Fransman op Twitter. "We zouden het meeste moeten maken van de weinige tijd die er nog is."
Sinds eind vorige week is de relatie tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk flink afgekoeld. Een door de Britse premier Boris Johnson gestelde deadline voor het bereiken van een akkoord verliep en de EU-ministers gaven vervolgens aan dat de onderhandelingsstrategie dezelfde moest blijven. Voor Johnson was dat reden om te stellen dat hij geen heil meer zag in dooronderhandelen. Beide partijen willen dat de ander water bij de wijn doet.
Barnier en Frost houden de contacten wel warm en volgens Downing Street waren de gesprekken van dinsdag constructief. Desondanks "blijft de situatie zoals gisteren". Volgens de Britse krant The Telegraph zou Barnier donderdag naar Londen af willen reizen om het overleg nieuw leven in te blazen.
Zonder akkoord ontstaat per 1 januari een situatie van onderlinge heffingen tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk. Bedrijven worden dan ook getroffen door extra administratieve rompslomp.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
8 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.
11 uur geledenBANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
14 uur geleden