EU-onderhandelaar Barnier heeft 'ambitieus’ brexitplan klaar
BRUSSEL (ANP) - EU-brexitonderhandelaar Michel Barnier heeft een ontwerpakkoord over de toekomstige relatie tussen het Verenigd Koninkrijk en het Europese vasteland op papier gezet. De tekst is naar de 27 lidstaten en het Europees Parlement gestuurd zodat zij het kunnen bespreken.
Het concept laat zien dat een "ambitieuze en veelomvattende toekomstige relatie mogelijk is", aldus de Fransman op Twitter. "We moeten onszelf alle kansen op succes geven." De tekst wordt na overleg met de hoofdsteden en het parlement openbaar gemaakt.
Londen en Brussel hebben besloten de geplande onderhandelingen van volgende week in Londen op te schorten vanwege de virusepidemie. Er wordt gekeken naar alternatieve manieren om te overleggen, waaronder videoconferenties.
De Britten zijn sinds zes weken geen lid meer van de EU, maar gedurende een overgangsperiode tot 1 januari nog wel gebonden aan EU-regelgeving. De onderhandelaars van beide kanten willen tegen juni forse vooruitgang hebben geboekt over onder meer de handelsrelatie vanaf 2021.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De uitbreiding van de Londense luchthaven Heathrow loopt vertraging op. Een derde start- en landingsbaan wordt met vier jaar uitgesteld, wat betekent dat deze pas in 2039 operationeel zal zijn, meldt The Telegraph op basis van anonieme bronnen.
9 uur geledenCATANIA (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Sicilië is opnieuw verstoord door een uitbarsting van vulkaan Etna. De Italiaanse luchthaven van Catania heeft vertrekkende en binnenkomende vluchten opgeschort tot zondag 12.00 uur door vulkanische activiteit en weersomstandigheden, is te lezen op de website. Catania is de belangrijkste luchthaven van het eiland.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Witte Huis heeft toezeggingen gedaan dat de regering-Trump de export van Amerikaanse diesel niet gaat verbieden. Dat heeft senator Ted Cruz gezegd tegen kopstukken uit de Amerikaanse raffinagesector, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden die op de hoogte zijn van het gesprek.
12 uur geledenBANGKOK (ANP) - Reisorganisatie Riksja Travel heeft de routes voor zijn reizigers in Thailand iets aangepast vanwege de overstromingen in Bangkok. Dat laat een woordvoerster desgevraagd weten. Via Riksja Travel zijn een "paar honderd reizigers" nu in Thailand of gaan deze maand die kant op. Geen van hen is door de overstromingen in de hoofdstad in de problemen gekomen, volgens het bedrijf.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - China en de Verenigde Staten zijn overeengekomen om een "communicatiekanaal" op te zetten voor incidenten met kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft het Witte Huis bekendgemaakt in een persbericht na het bezoek van de Chinese president Xi Jinping aan de VS.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs van een liter benzine is zaterdag licht gestegen. Het record van vrijdag werd daarmee iets aangescherpt, volgens gegevens van consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers.
16 uur geleden