EU-onderhandelaar Barnier heeft 'ambitieus’ brexitplan klaar
BRUSSEL (ANP) - EU-brexitonderhandelaar Michel Barnier heeft een ontwerpakkoord over de toekomstige relatie tussen het Verenigd Koninkrijk en het Europese vasteland op papier gezet. De tekst is naar de 27 lidstaten en het Europees Parlement gestuurd zodat zij het kunnen bespreken.
Het concept laat zien dat een "ambitieuze en veelomvattende toekomstige relatie mogelijk is", aldus de Fransman op Twitter. "We moeten onszelf alle kansen op succes geven." De tekst wordt na overleg met de hoofdsteden en het parlement openbaar gemaakt.
Londen en Brussel hebben besloten de geplande onderhandelingen van volgende week in Londen op te schorten vanwege de virusepidemie. Er wordt gekeken naar alternatieve manieren om te overleggen, waaronder videoconferenties.
De Britten zijn sinds zes weken geen lid meer van de EU, maar gedurende een overgangsperiode tot 1 januari nog wel gebonden aan EU-regelgeving. De onderhandelaars van beide kanten willen tegen juni forse vooruitgang hebben geboekt over onder meer de handelsrelatie vanaf 2021.
Meer uit Financieel
LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ABN AMRO heeft een juridische overwinning geboekt op een Europese toezichthouder in een geschil over bijdragen aan een noodfonds voor banken. Daarmee komt een einde aan een jarenlange juridische strijd over deze betalingen.
59 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Uber zag het aantal taxiritten en maaltijdbezorgingen in het afgelopen kwartaal minder hard groeien dan verwacht. Dat kwam doordat de Amerikaanse onderneming achter de gelijknamige taxi- en maaltijdbezorgapps in meerdere landen kampt met een tekort aan chauffeurs.
1 uur geledenLE RELECQ-KERHUON (ANP/AFP) - De Franse regionale bank Crédit Mutuel Arkéa is getroffen door een cyberaanval waardoor frauduleuze transacties mogelijk waren. Daarbij zou volgens berichten zo'n 118 miljoen euro zijn buitgemaakt. De bank zegt dat de aanval onder controle is en dat er geen financiële gevolgen zijn voor klanten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De stakingsacties bij ABN AMRO beginnen donderdag in Diemen. Het personeel op het kantoor daar legt het werk tussen 11.00 en 15.00 uur neer, maakte FNV bekend. Volgens een woordvoerder van de vakbond doen een paar honderd medewerkers mee. Als de werkonderbreking niet het gewenste effect heeft, schaalt de vakbond de acties verder op.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland draagt Klaas Knot voor als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat meldt minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) aan de Tweede Kamer. Eurolanden hebben tot komende vrijdag de tijd om mogelijke opvolgers aan te dragen voor Christine Lagarde, die in februari vervroegd terugtreedt.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in oktober verder gestegen naar 4 procent door de hogere brandstofprijzen, het hoogste niveau sinds september 2023. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Economen hadden ook gerekend op een inflatie van 4 procent.
4 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende fabrikant van elektrische bussen Ebusco krijgt een nieuwe geldinjectie van 12 miljoen euro van aandeelhouders. "De investeerders, die allemaal bestaande aandeelhouders van Ebusco zijn, hebben toegezegd in totaal 240 miljoen nieuwe gewone aandelen te kopen tegen een uitgifteprijs van 0,05 euro per aandeel", meldt het bedrijf.
6 uur geleden