EU-onderhandelaar Barnier heeft 'ambitieus’ brexitplan klaar
BRUSSEL (ANP) - EU-brexitonderhandelaar Michel Barnier heeft een ontwerpakkoord over de toekomstige relatie tussen het Verenigd Koninkrijk en het Europese vasteland op papier gezet. De tekst is naar de 27 lidstaten en het Europees Parlement gestuurd zodat zij het kunnen bespreken.
Het concept laat zien dat een "ambitieuze en veelomvattende toekomstige relatie mogelijk is", aldus de Fransman op Twitter. "We moeten onszelf alle kansen op succes geven." De tekst wordt na overleg met de hoofdsteden en het parlement openbaar gemaakt.
Londen en Brussel hebben besloten de geplande onderhandelingen van volgende week in Londen op te schorten vanwege de virusepidemie. Er wordt gekeken naar alternatieve manieren om te overleggen, waaronder videoconferenties.
De Britten zijn sinds zes weken geen lid meer van de EU, maar gedurende een overgangsperiode tot 1 januari nog wel gebonden aan EU-regelgeving. De onderhandelaars van beide kanten willen tegen juni forse vooruitgang hebben geboekt over onder meer de handelsrelatie vanaf 2021.
Meer uit Financieel
LOUGHTON (ANP) - Microsoft heeft zich teruggetrokken uit een deal rondom een datacenter in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Microsoft zou de belangrijkste klant worden van een nieuw datacenter in het Britse Loughton, dat daar wordt gebouwd door het Britse datacenterbedrijf Nscale.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een storing bij de elektrische paspoortcontrole zorgt zondag voor lange rijen op Schiphol. Dat bevestigen de luchthaven en de Koninklijke Marechaussee na berichtgeving van De Telegraaf. De zogeheten e-gates werken niet en daarom moeten alle reizigers voor een paspoortcontrole langs de balie, legt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee uit.
2 uur geledenHANOI (ANP/RTR) - Noorwegen, Zwitserland, IJsland en Liechtenstein hebben een vrijhandelsakkoord met Vietnam gesloten. Dat hebben de regeringen van Noorwegen en Vietnam zondag bekendgemaakt. De vier Europese landen zijn geen onderdeel van de Europese Unie en zitten samen in de Europese Vrijhandelsassociatie (EVA).
2 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van onder meer Opel, Citroën en Fiat, is van plan om dit jaar honderden extra ingenieurs aan te nemen op verschillende locaties in Europa en de Verenigde Staten. Dat heeft hoofd engineering en technologie van de autofabrikant Ned Curic gezegd tijdens een autobeurs in Parijs.
21 uur geledenCUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zegt dat de vraag naar de nieuwste iPhone Duo "buitengewoon" is, nadat de verwachte levertijden al snel opliepen naar eind januari volgend jaar. "De vraag naar pre-orders voor de iPhone Duo, onze eerste opvouwbare iPhone, is buitengewoon", meldt het bedrijf in een verklaring.
23 uur geledenASSE (ANP) - De onlinebesteldienst van de Belgische supermarktketen Delhaize is weer volledig operationeel, nadat die supermarkt net als de Nederlandse Albert Heijn werd getroffen door een IT-incident. Dat meldt persbureau Belga zaterdag. Bij Albert Heijn kan online bestellen nog niet.
1 dag geledenSAN FRANCISCO (ANP) - AI-bedrijf Anthropic heeft "stilletjes" zijn eigen voorstel voor een veiligheidswet voor kunstmatige intelligentie (AI) voorgelegd aan Amerikaanse wetgevers. Dat schrijft nieuwssite Politico op basis van verschillende anonieme bronnen.
1 dag geleden