EU noemt uitspraken Erdogan over Macron onacceptabel
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Josep Borrell heeft uitspraken van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan over de Franse president Emmanuel Macron als "onacceptabel" veroordeeld. Borrell riep Turkije in berichten op Twitter op "te stoppen met deze gevaarlijke neerwaartse spiraal van confrontatie".
Erdogan trok zaterdag de psychische gezondheid van Macron in twijfel. De Turkse president kan zich niet vinden in de manier waarop zijn Franse ambtgenoot over de islam praat. Macron heeft zich na de moord op de Franse docent Samuel Paty door een moslimextremist fel uitgesproken tegen radicalisme en voor secularisme.
Eerder noemde een woordvoerder van Macron de opmerkingen van Erdogan al onaanvaardbaar. Hij sprak van "buitensporigheid en onbeschoftheid".
Volgens Borrell is de Europese Unie bereid om de al langer verstoorde relatie met Turkije te verbeteren, maar is daarvoor wel "politieke wil" van de Turkse regering vereist om zich te richten op de "positieve agenda" van de EU. Als Turkije dat niet doet, zal het land "nog verder geïsoleerd raken", aldus Borrell.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering van Donald Trump heeft dagvaardingen uitgevaardigd aan verschillende journalisten van de New York Times, nadat zij hadden bericht over veiligheidsproblemen van Trumps nieuwe vliegtuig. Dat meldt de krant zaterdag.
12 minuten geledenNEWTON ABBOT (ANP) - De 26-jarige man die werd opgepakt op verdenking van de moord op de conservatieve Britse oud-politica Ann Widdecombe, is geen verdachte meer. De politie meldt dat hij is vrijgelaten en geen deel meer uitmaakt van het onderzoek. De politie denkt nu volgens Britse media ook dat ze al bijna een etmaal dood was voor ze donderdag werd gevonden.
3 uur geledenLOS GALLARDOS (ANP/AFP) - Een natuurbrand die in het zuiden van Spanje aan twaalf mensen het leven heeft gekost, heeft sinds donderdag ongeveer 6600 hectare in de as gelegd. Het verwoeste gebied is vergelijkbaar met ongeveer twee derde van de gemeente Utrecht. De omstandigheden voor het bluswerk zijn inmiddels verbeterd, meldt het hoofd van de regionale hulpdiensten.
4 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland zegt in de nacht van vrijdag op zaterdag een reeks centra in de regio Kyiv voor de productie van onder meer drones te hebben geraakt met precisieaanvallen met raketten. Oekraïne stelt in de Zee van Azov boten te hebben geraakt om de aanvoer van brandstof voor Russische troepen in bezet Oekraïne te belemmeren.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - In China zijn meer dan 1,8 miljoen mensen geëvacueerd vanwege de naderende tyfoon Bavi. Die heeft al in Taiwan en op Japanse eilanden bomen ontworteld en stroomstoringen veroorzaakt. In Taiwan zijn ook tientallen gewonden gevallen.
7 uur geledenKYIV (ANP/DPA/AFP) - Bij een Russische raketaanval op de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag zeker tien mensen gewond geraakt, onder wie een kind. Dat meldt het militaire bestuur van de stad. Het was de derde Russische aanval op Kyiv in een week.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De iconische Reflecting Pool bij het Lincoln Memorial in Washington wordt opnieuw leeggepompt door nieuwe problemen met de renovatie die president Donald Trump liet uitvoeren, melden media zoals The Guardian. Het waterbassin was pas begin juni heropend na een ingrijpende opknapbeurt.
16 uur geleden