EU noemt uitspraken Erdogan over Macron onacceptabel
BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Josep Borrell heeft uitspraken van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan over de Franse president Emmanuel Macron als "onacceptabel" veroordeeld. Borrell riep Turkije in berichten op Twitter op "te stoppen met deze gevaarlijke neerwaartse spiraal van confrontatie".
Erdogan trok zaterdag de psychische gezondheid van Macron in twijfel. De Turkse president kan zich niet vinden in de manier waarop zijn Franse ambtgenoot over de islam praat. Macron heeft zich na de moord op de Franse docent Samuel Paty door een moslimextremist fel uitgesproken tegen radicalisme en voor secularisme.
Eerder noemde een woordvoerder van Macron de opmerkingen van Erdogan al onaanvaardbaar. Hij sprak van "buitensporigheid en onbeschoftheid".
Volgens Borrell is de Europese Unie bereid om de al langer verstoorde relatie met Turkije te verbeteren, maar is daarvoor wel "politieke wil" van de Turkse regering vereist om zich te richten op de "positieve agenda" van de EU. Als Turkije dat niet doet, zal het land "nog verder geïsoleerd raken", aldus Borrell.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft een nieuwe verdachte aangehouden in verband met de verdachte busjes bij de luchtmachtbasis RAF Fairford. Het gaat om een 22-jarige Brit, meldt de antiterreurpolitie. Hij wordt verdacht van het voorbereiden van terreurdaden. Eerder werden zes anderen aangehouden. Zij zijn op borgtocht vrijgelaten.
24 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De situatie in de Zwarte Zee baart steeds meer zorgen, stelt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie op X. "Commerciële schepen, en onschuldige bemanningen, worden doelwit van aanvallen, waarbij op zee al levens verloren zijn gegaan."
48 minuten geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - AfD-politicus Tobias Rausch is verkozen tot voorzitter van het deelstaatparlement van Saksen-Anhalt. Het is voor het eerst dat de radicaal-rechtse partij de positie van voorzitter van een deelstaatparlement invult.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse kabinet heeft ingestemd met maatregelen voor de hervorming van de woningmarkt. Waarschijnlijk kan premier Pedro Sánchez daardoor nu alsnog de plannen invoeren die het parlement vrijdag wegstemde. Dat zorgde ervoor dat Sánchez vervroegde verkiezingen uitschreef.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het aantal Duitsers dat zegt wegens gewetensbezwaren niet in militaire dienst te willen, is vergeleken met vorig jaar nu al verdrievoudigd, melden Duitse media. De opkomstplicht is net als in Nederland ook in Duitsland opgeschort, maar jongeren worden wel weer gekeurd.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Spaanse Hooggerechtshof heeft het arrestatiebevel tegen de Catalaanse oud-regiopresident en separatistenleider Carles Puigdemont ingetrokken. Eerder op dinsdag maakte het Grondwettelijk Hof in dat land al de weg vrij voor zijn terugkeer. Puigdemont leeft al jaren in het buitenland, nadat hij in 2017 het land was ontvlucht om de gevolgen te ontlopen van het illegaal uitgeschreven referendum over Catalaanse onafhankelijkheid.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse Grondwettelijke Hof heeft de weg vrijgemaakt voor de terugkeer van de Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont. Die verkeert al jarenlang in ballingschap in het buitenland, maar door de nieuwe uitspraak maakt hij aanspraak op een amnestieregeling.
2 uur geleden