Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU neemt wet aan tegen valse concurrentie van buitenlands bedrijf

EU neemt wet aan tegen valse concurrentie van buitenlands bedrijf

BRUSSEL (ANP) - Bedrijven van buiten de Europese Unie kunnen niet meer zomaar investeren in de EU als zij gesubsidieerd worden door hun overheid. De EU-lidstaten en het Europees Parlement zijn het in principe eens geworden over nieuwe wetgeving die bijvoorbeeld de overname door een staatsgesteund Chinees bedrijf van een Nederlandse overneming zal bemoeilijken.

"Ieder bedrijf is welkom om zaken te doen in de EU", zegt Eurocommissaris Margrethe Vestager (Mededinging). "Maar iedereen die actief is in de interne markt moet op dezelfde wijze behandeld worden zodat een eerlijk speelveld gegarandeerd is." Ze wijst erop dat Europese bedrijven al zestig jaar met strenge regels te maken hebben als het over subsidies gaat. "Maar tot nu hadden we niet dezelfde regels voor niet-Europese bedrijven, wat betekende dat ze met steun van hun overheid een oneerlijk voordeel in de EU hadden."

Buitenlandse steun voor een bedrijf komt in allerlei vormen, zoals renteloze leningen, onbegrensde staatsgaranties, belastingvoordelen of directe staatsfinanciering, aldus de commissie. De nieuwe wetgeving moet ervoor zorgen dat buitenlandse subsidies de Europese markt niet verstoren.

Het dagelijks EU-bestuur krijgt nu de bevoegdheid om mogelijke buitenlandse staatssteun bij beoogde overnames van Europese ondernemingen door niet-EU-bedrijven te onderzoeken, als het een bedrag van 500 miljoen euro overschrijdt. Dat kan ook bij openbare bestedingen van boven de 250 miljoen euro, indien sprake is van minste 4 miljoen euro financiering door een buitenlandse overheid. Betrokken bedrijven worden verplicht die activiteiten in Brussel te melden.

Meer uit Financieel

Lagarde: EU moet geen belastingen opleggen tegen kapitaalvlucht

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.

7 uur geleden
Picnic verwacht boodschappen te kunnen bezorgen ondanks gladheid

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.

9 uur geleden
India wil grote datastad ontwikkelen vanwege opmars AI

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.

9 uur geleden
FT: Uber breidt dit jaar maaltijdbezorging in Europa uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.

11 uur geleden
Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

1 dag geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

1 dag geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

1 dag geleden