Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU moet halt houden en wachten op Trump, vindt Orbán

EU moet halt houden en wachten op Trump, vindt Orbán

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet even niets ondernemen wat de verstandhouding met aankomend Amerikaans president Donald Trump kan verpesten, vindt de Hongaarse premier Viktor Orbán. Andere EU-leiders willen juist nog doen wat ze kunnen voor met name Oekraïne zolang Trump, die over een maand aantreedt, nog geen president is.

"Laten we strategisch geduld hebben", zei Orbán na de EU-top in Brussel. "En niets doen wat ingaat tegen de trans-Atlantische relatie." De Hongaarse regeringsleider voelt zich verwant met Trump en hoopt dat de nieuwe Amerikaanse president net als hijzelf minder de confrontatie zal aangaan met Rusland. Trump moet volgens Orbán Oekraïne tot een snelle vrede bewegen, zoals de Amerikaan ook meermaals heeft aangekondigd.

Meerdere andere EU-leiders zoeken in afwachting van de nieuwe Amerikaanse regering juist naar manieren om Oekraïne nog zoveel mogelijk te bewapenen en veiligheidsgaranties te verschaffen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die woensdag langsging bij de NAVO en donderdag aanschoof bij de EU-top, hamerde er daarbij steeds op dat Europa en de VS samen moeten optrekken.

Meer uit Buitenland

Noord-Korea test nieuw multifunctioneel raketlanceersysteem

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.

1 uur geleden
Libanon stelt dodental door Israëlische aanvallen bij naar 31

BEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.

1 uur geleden
Gazaanse autoriteiten: zeven doden door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.

4 uur geleden
Grondtroepen Israël nu ook ten noorden van 'gele lijn' Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.

10 uur geleden
Internettoegang in Iran weer gedeeltelijk hersteld

TEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.

10 uur geleden
Iran: VS hebben staakt-het-vuren met voeten getreden

TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.

12 uur geleden
Belgische politici betuigen medeleven na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.

12 uur geleden