Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU moet halt houden en wachten op Trump, vindt Orbán

EU moet halt houden en wachten op Trump, vindt Orbán

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet even niets ondernemen wat de verstandhouding met aankomend Amerikaans president Donald Trump kan verpesten, vindt de Hongaarse premier Viktor Orbán. Andere EU-leiders willen juist nog doen wat ze kunnen voor met name Oekraïne zolang Trump, die over een maand aantreedt, nog geen president is.

"Laten we strategisch geduld hebben", zei Orbán na de EU-top in Brussel. "En niets doen wat ingaat tegen de trans-Atlantische relatie." De Hongaarse regeringsleider voelt zich verwant met Trump en hoopt dat de nieuwe Amerikaanse president net als hijzelf minder de confrontatie zal aangaan met Rusland. Trump moet volgens Orbán Oekraïne tot een snelle vrede bewegen, zoals de Amerikaan ook meermaals heeft aangekondigd.

Meerdere andere EU-leiders zoeken in afwachting van de nieuwe Amerikaanse regering juist naar manieren om Oekraïne nog zoveel mogelijk te bewapenen en veiligheidsgaranties te verschaffen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die woensdag langsging bij de NAVO en donderdag aanschoof bij de EU-top, hamerde er daarbij steeds op dat Europa en de VS samen moeten optrekken.

Meer uit Buitenland

Troepeninzet Trump in Amerikaanse steden kost honderden miljoenen

WASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.

21 minuten geleden
FBI doorzoekt verkiezingskantoor in Georgia om beweringen fraude

ATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.

21 minuten geleden
Machado hekelt 'criminele' leiders Venezuela na overleg in VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.

57 minuten geleden
Media: onderzoek naar dodelijke barbrand Zwitserland uitgebreid

BERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.

1 uur geleden
VS-ambassadeur: relatie met EU wordt beter na handelsdeal

BRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.

3 uur geleden
Media: agenten betrokken bij schietpartij Alex Pretti op verlof

MINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.

4 uur geleden
Storm Kristin eist levens in Portugal

LISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.

4 uur geleden