Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU moet halt houden en wachten op Trump, vindt Orbán

EU moet halt houden en wachten op Trump, vindt Orbán

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet even niets ondernemen wat de verstandhouding met aankomend Amerikaans president Donald Trump kan verpesten, vindt de Hongaarse premier Viktor Orbán. Andere EU-leiders willen juist nog doen wat ze kunnen voor met name Oekraïne zolang Trump, die over een maand aantreedt, nog geen president is.

"Laten we strategisch geduld hebben", zei Orbán na de EU-top in Brussel. "En niets doen wat ingaat tegen de trans-Atlantische relatie." De Hongaarse regeringsleider voelt zich verwant met Trump en hoopt dat de nieuwe Amerikaanse president net als hijzelf minder de confrontatie zal aangaan met Rusland. Trump moet volgens Orbán Oekraïne tot een snelle vrede bewegen, zoals de Amerikaan ook meermaals heeft aangekondigd.

Meerdere andere EU-leiders zoeken in afwachting van de nieuwe Amerikaanse regering juist naar manieren om Oekraïne nog zoveel mogelijk te bewapenen en veiligheidsgaranties te verschaffen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die woensdag langsging bij de NAVO en donderdag aanschoof bij de EU-top, hamerde er daarbij steeds op dat Europa en de VS samen moeten optrekken.

Meer uit Buitenland

WHO-topman Tedros aangekomen in Congolese regio ebola-uitbraak

BUNIA (ANP/RTR) - De topman van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, is aangekomen in de Congolese regio Ituri, het epicentrum van de huidige ebola-uitbraak. Hij zegt te zijn gekomen om met lokale bewoners te overleggen over de aanpak. "De gemeenschappen begrijpen het probleem beter en kennen ook de oplossing", aldus Tedros.

46 minuten geleden
Iraanse topadviseur hekelt Amerikaanse eisen voor akkoord

TEHERAN (ANP/RTR) - Mohsen Rezaei, een adviseur van de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei, zegt dat de Amerikaanse president Donald Trump "de diplomatie voor de derde keer heeft verraden". Trump stelt volgens hem onder meer te vergaande eisen tijdens onderhandelingen. Hij zegt ook niet blij te zijn met het feit dat de Verenigde Staten nog altijd Iraanse havens blokkeren.

2 uur geleden
VS, VK en Australië gaan samen zeedrones ontwikkelen

SINGAPORE (ANP/RTR) - De Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk en Australië gaan samen onbemande onderzeeërs ontwikkelen. Dat project is deel van het AUKUS-pact, dat de drie landen vijf jaar geleden sloten.

3 uur geleden
Vier goudzoekers gered uit grot in Laos

VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.

4 uur geleden
Rusland haalt ambassadeur Armenië terug om banden van land met EU

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.

4 uur geleden
Karkas bultrug Timmy op land getrokken in Denemarken

ANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.

5 uur geleden
Israël kondigt nieuwe aanvallen in Zuid-Libanon aan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.

5 uur geleden