EU-ministers wijzen strengere Duitse migratieplannen af
WARSCHAU (ANP) - EU-ministers van Binnenlandse Zaken wijzen de strenge migratieplannen in Duitsland af, zeiden verschillende van hen in Warschau. Daar zijn de ministers, die verantwoordelijk zijn voor migratie, bijeen. Ook de Duitse minister Nancy Faeser had geen goed woord over voor de niet-bindende motie die de regering oproept tot strenge asielmaatregelen zoals permanente grenscontroles en het weren van asielzoekers.
De Spaanse minister Fernando Grande-Marlaska veegde de recente Duitse plannen van tafel. "Dat is niet mogelijk." Het is volgens hem belangrijk dat de EU-landen samenwerken om illegale immigratie tegen te gaan en daarbij het internationaal recht respecteren. Dat vindt ook de Oostenrijkse minister van Binnenlandse Zaken Gerhard Karner. Hij hamerde erop dat het uitzetbeleid voor illegale en uitgeprocedeerde asielzoekers "aanzienlijk" moet worden verbeterd.
De buitengrenzen moeten worden versterkt, maar grenscontroles binnen de EU "moeten uitzonderlijk zijn", zei Grande-Marlaska. De Luxemburgse minister Léon Gloden pleit voor afschaffing van controles aan de binnengrenzen. Ook hij vindt dat de controles aan de buitengrenzen moeten worden versterkt. De Cypriotische migratieminister Nikolaos Ioannides deelt deze mening.
Onverantwoordelijk
Faeser noemde de motie die woensdag in de Bondsdag, het Duitse parlement, is aangenomen "onverantwoordelijk". De Duitse minister begrijpt dat de debatten in Duitsland "irritatie opwekken bij onze buren". Die Duitse migratiedebatten zijn de laatste tijd verhard. "Europa kan vertrouwen op deze federale regering", zei ze om de EU-ministers gerust te stellen. Op 23 februari zijn er nieuwe Duitse verkiezingen.
De ministers overleggen woensdag over nieuwe en strengere terugkeerregels voor illegale en uitgeprocedeerde asielzoekers. Ook wordt over 'terugkeerhubs' gesproken. Daarmee worden centra buiten de Europese Unie bedoeld waar uitgeprocedeerde asielzoekers op uitzetting naar hun land van herkomst moeten wachten. De Nederlandse minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) is daarbij aanwezig.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
3 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
9 uur geleden