Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-ministers wijzen strengere Duitse migratieplannen af

EU-ministers wijzen strengere Duitse migratieplannen af

WARSCHAU (ANP) - EU-ministers van Binnenlandse Zaken wijzen de strenge migratieplannen in Duitsland af, zeiden verschillende van hen in Warschau. Daar zijn de ministers, die verantwoordelijk zijn voor migratie, bijeen. Ook de Duitse minister Nancy Faeser had geen goed woord over voor de niet-bindende motie die de regering oproept tot strenge asielmaatregelen zoals permanente grenscontroles en het weren van asielzoekers.

De Spaanse minister Fernando Grande-Marlaska veegde de recente Duitse plannen van tafel. "Dat is niet mogelijk." Het is volgens hem belangrijk dat de EU-landen samenwerken om illegale immigratie tegen te gaan en daarbij het internationaal recht respecteren. Dat vindt ook de Oostenrijkse minister van Binnenlandse Zaken Gerhard Karner. Hij hamerde erop dat het uitzetbeleid voor illegale en uitgeprocedeerde asielzoekers "aanzienlijk" moet worden verbeterd.

De buitengrenzen moeten worden versterkt, maar grenscontroles binnen de EU "moeten uitzonderlijk zijn", zei Grande-Marlaska. De Luxemburgse minister Léon Gloden pleit voor afschaffing van controles aan de binnengrenzen. Ook hij vindt dat de controles aan de buitengrenzen moeten worden versterkt. De Cypriotische migratieminister Nikolaos Ioannides deelt deze mening.

Onverantwoordelijk

Faeser noemde de motie die woensdag in de Bondsdag, het Duitse parlement, is aangenomen "onverantwoordelijk". De Duitse minister begrijpt dat de debatten in Duitsland "irritatie opwekken bij onze buren". Die Duitse migratiedebatten zijn de laatste tijd verhard. "Europa kan vertrouwen op deze federale regering", zei ze om de EU-ministers gerust te stellen. Op 23 februari zijn er nieuwe Duitse verkiezingen.

De ministers overleggen woensdag over nieuwe en strengere terugkeerregels voor illegale en uitgeprocedeerde asielzoekers. Ook wordt over 'terugkeerhubs' gesproken. Daarmee worden centra buiten de Europese Unie bedoeld waar uitgeprocedeerde asielzoekers op uitzetting naar hun land van herkomst moeten wachten. De Nederlandse minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) is daarbij aanwezig.

Meer uit Buitenland

België doet mee aan Eurovisie Songfestival

BRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.

19 minuten geleden
Bronnen: Europa moet aandeel VS in verdediging in 2027 overnemen

BRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.

52 minuten geleden
Politieke partijen in België willen boycot songfestival

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Politieke partijen in België hebben de Franstalige omroep RTBF opgeroepen tot een boycot van het Eurovisie Songfestival. Ecolo, PS en PTB-PVDA vinden dat België zich moet terugtrekken. In België wordt het festival om en om door de Vlaamse VRT en RTBF uitgezonden en in 2026 is RTBF aan de beurt. De Franstalige omroep heeft laten weten in de komende dagen een standpunt in te nemen.

1 uur geleden
Duitsland hervormt militaire dienst

BERLIJN (ANP/AFP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.

1 uur geleden
Buitenlandbeleidsplan Trump hard voor 'ondemocratisch' Europa

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de komende jaren het verzet tegen de gevestigde orde in Europa aanwakkeren. De Europese Unie en zittende regeringen zetten de Europese beschaving op het spel, staat in de uitgangspunten voor het Amerikaanse buitenlandbeleid van de regering-Trump. Die ziet tevreden dat "patriottische partijen", doelend op radicaal-rechts, in opmars zijn.

2 uur geleden
Rusland: vooruitgang in onderhandelingen, praten graag verder

MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.

4 uur geleden
Premier India dringt aan op terugkeer naar vrede in de wereld

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.

5 uur geleden