EU-ministers wijzen strengere Duitse migratieplannen af
WARSCHAU (ANP) - EU-ministers van Binnenlandse Zaken wijzen de strenge migratieplannen in Duitsland af, zeiden verschillende van hen in Warschau. Daar zijn de ministers, die verantwoordelijk zijn voor migratie, bijeen. Ook de Duitse minister Nancy Faeser had geen goed woord over voor de niet-bindende motie die de regering oproept tot strenge asielmaatregelen zoals permanente grenscontroles en het weren van asielzoekers.
De Spaanse minister Fernando Grande-Marlaska veegde de recente Duitse plannen van tafel. "Dat is niet mogelijk." Het is volgens hem belangrijk dat de EU-landen samenwerken om illegale immigratie tegen te gaan en daarbij het internationaal recht respecteren. Dat vindt ook de Oostenrijkse minister van Binnenlandse Zaken Gerhard Karner. Hij hamerde erop dat het uitzetbeleid voor illegale en uitgeprocedeerde asielzoekers "aanzienlijk" moet worden verbeterd.
De buitengrenzen moeten worden versterkt, maar grenscontroles binnen de EU "moeten uitzonderlijk zijn", zei Grande-Marlaska. De Luxemburgse minister Léon Gloden pleit voor afschaffing van controles aan de binnengrenzen. Ook hij vindt dat de controles aan de buitengrenzen moeten worden versterkt. De Cypriotische migratieminister Nikolaos Ioannides deelt deze mening.
Onverantwoordelijk
Faeser noemde de motie die woensdag in de Bondsdag, het Duitse parlement, is aangenomen "onverantwoordelijk". De Duitse minister begrijpt dat de debatten in Duitsland "irritatie opwekken bij onze buren". Die Duitse migratiedebatten zijn de laatste tijd verhard. "Europa kan vertrouwen op deze federale regering", zei ze om de EU-ministers gerust te stellen. Op 23 februari zijn er nieuwe Duitse verkiezingen.
De ministers overleggen woensdag over nieuwe en strengere terugkeerregels voor illegale en uitgeprocedeerde asielzoekers. Ook wordt over 'terugkeerhubs' gesproken. Daarmee worden centra buiten de Europese Unie bedoeld waar uitgeprocedeerde asielzoekers op uitzetting naar hun land van herkomst moeten wachten. De Nederlandse minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) is daarbij aanwezig.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.
9 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.
3 uur geledenKYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.
5 uur geleden