Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-ministers wijzen strengere Duitse migratieplannen af

EU-ministers wijzen strengere Duitse migratieplannen af

WARSCHAU (ANP) - EU-ministers van Binnenlandse Zaken wijzen de strenge migratieplannen in Duitsland af, zeiden verschillende van hen in Warschau. Daar zijn de ministers, die verantwoordelijk zijn voor migratie, bijeen. Ook de Duitse minister Nancy Faeser had geen goed woord over voor de niet-bindende motie die de regering oproept tot strenge asielmaatregelen zoals permanente grenscontroles en het weren van asielzoekers.

De Spaanse minister Fernando Grande-Marlaska veegde de recente Duitse plannen van tafel. "Dat is niet mogelijk." Het is volgens hem belangrijk dat de EU-landen samenwerken om illegale immigratie tegen te gaan en daarbij het internationaal recht respecteren. Dat vindt ook de Oostenrijkse minister van Binnenlandse Zaken Gerhard Karner. Hij hamerde erop dat het uitzetbeleid voor illegale en uitgeprocedeerde asielzoekers "aanzienlijk" moet worden verbeterd.

De buitengrenzen moeten worden versterkt, maar grenscontroles binnen de EU "moeten uitzonderlijk zijn", zei Grande-Marlaska. De Luxemburgse minister Léon Gloden pleit voor afschaffing van controles aan de binnengrenzen. Ook hij vindt dat de controles aan de buitengrenzen moeten worden versterkt. De Cypriotische migratieminister Nikolaos Ioannides deelt deze mening.

Onverantwoordelijk

Faeser noemde de motie die woensdag in de Bondsdag, het Duitse parlement, is aangenomen "onverantwoordelijk". De Duitse minister begrijpt dat de debatten in Duitsland "irritatie opwekken bij onze buren". Die Duitse migratiedebatten zijn de laatste tijd verhard. "Europa kan vertrouwen op deze federale regering", zei ze om de EU-ministers gerust te stellen. Op 23 februari zijn er nieuwe Duitse verkiezingen.

De ministers overleggen woensdag over nieuwe en strengere terugkeerregels voor illegale en uitgeprocedeerde asielzoekers. Ook wordt over 'terugkeerhubs' gesproken. Daarmee worden centra buiten de Europese Unie bedoeld waar uitgeprocedeerde asielzoekers op uitzetting naar hun land van herkomst moeten wachten. De Nederlandse minister Marjolein Faber (Asiel en Migratie) is daarbij aanwezig.

Meer uit Buitenland

Zuid-Korea boos over spandoek Russische ambassade Seoul

SEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft protest aangetekend bij Rusland om een spandoek dat de Russische ambassade in Seoul heeft opgehangen. Daarop staat: "De overwinning zal voor ons zijn". Het doek is vermoedelijk opgehangen om erbij stil te staan dat de oorlog tussen Rusland en Oekraïne dinsdag vier jaar geleden begon.

2 uur geleden
Venezuela laat 23 politieke gevangenen vrij

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben zondag opnieuw mensen vrijgelaten uit de gevangenis in het kader van de amnestiewet die donderdag werd ingevoerd. Volgens mensenrechtenorganisatie Foro Penal gaat het om 23 personen.

3 uur geleden
Scholen in Mexico dicht om onrust na dood kartelleider

GUADALAJARA (ANP) - In meerdere staten in Mexico blijven scholen maandag gesloten. Na de dood van kartelleider Nemesio Oseguera Cervantes, beter bekend als El Mencho, hebben bendes in zes staten wegen geblokkeerd door auto's en vrachtwagens in brand te steken.

3 uur geleden
Reuters: Amerikaanse taskforce hielp bij opsporen kartelbaas

WASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse taskforce die inlichtingen verzamelt rond drugskartels heeft een rol gespeeld bij de opsporing van El Mencho. Dat meldt een anonieme legerbron aan persbureau Reuters. El Mencho, de leider van het Mexicaanse Jalisco-kartel, werd zondag bij de inval gedood.

5 uur geleden
Kim Jong-un herkozen als leider Arbeiderspartij

PYONGYANG (ANP) - De regerende Arbeiderspartij van Noord-Korea heeft leider Kim Jong-un zondag op het partijcongres herkozen tot secretaris-generaal van de partij. Dat meldt staatspersbureau KCNA.

5 uur geleden
BuZa aan Nederlanders in Mexico na dood drugsbaas: blijf binnen

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlanders in Mexico voor bendegeweld. Zondag heeft de Mexicaanse politie de beruchte drugsbaas El Mencho gedood, waarna het op diverse plekken onrustig is geworden.

8 uur geleden
Leider van Mexicaans Jalisco-kartel gedood bij politie-inval

MEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - Een topfiguur van een drugskartel is omgekomen tijdens een inval van de Mexicaanse autoriteiten in de westelijke staat Jalisco. De Mexicaanse autoriteiten hebben dat bevestigd na berichtgeving van Mexicaanse media.

8 uur geleden