EU-ministers van Financiën houden energieprijzen in de gaten
LUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De EU-ministers van Financiën zullen de stijgende energieprijzen in Europa komende tijd in de gaten houden. Ze gaan er voorlopig vanuit dat de situatie geen belemmering vormt voor het behalen van klimaatdoelen. Ook denken ze dat de hoge inflatie van de laatste tijd een tijdelijk fenomeen betreft en dat de inflatie volgend jaar weer zal terugzakken.
Dat heeft de Ierse minister van Financiën, Paschal Donohoe, laten weten na afloop van de bijeenkomst van de Eurogroep, waarvan hij de voorzitter is. Ingewijden hadden eerder al aangegeven dat er dit keer geen concrete besluiten genomen zouden worden over maatregelen. Het blijft daarom wachten op voorstellen van de Europese Commissie. Die werkt aan een 'gereedschapskist' om de pijn te verzachten.
Ook de Europese milieuministers hebben de hoge gas- en olieprijzen op de agenda gezet, voor een vergadering woensdag in Luxemburg. De hoge energieprijzen wereldwijd zijn namelijk niet alleen een bron van zorg omdat ze de inflatie aanjagen, waardoor de koopkracht van consumenten wordt ondermijnd. Hoe hoger de prijzen aan de pomp en van de verwarming, hoe groter ook het gevaar dat de publieke steun voor de klimaatplannen afkalft.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De verkoop van elektrische auto's wereldwijd ligt op koers om opnieuw een recordhoogte te bereiken. Dat zegt het Internationale Energieagentschap (IEA) in een onderzoek. Naar verwachting zullen er 23 miljoen elektrische auto's worden verkocht in 2026.
22 minuten geledenSEJONG (ANP/RTR) - Tienduizenden werknemers van Samsung dreigen te staken uit onvrede over het uitblijven van een deal over hogere bonussen. De vakbond van het bedrijf in Zuid-Korea heeft plannen waarbij 48.000 personeelsleden het werk achttien dagen neerleggen. Vanwege het grote belang van Samsung wordt gevreesd voor schade aan de economie.
23 minuten geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Mercedes-Benz heeft een elektrische sportwagen onthuld die klinkt als een brullende V8-benzinemotor, maar wordt aangedreven door drie krachtige elektromotoren. Daarmee richt de autofabrikant zich op kopers die de elektrische modellen van het merk tot nu toe links lieten liggen.
34 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Europese Unie heeft een voorlopig akkoord bereikt over wetgeving om invoerrechten op Amerikaanse goederen af te schaffen. Dit is een belangrijk onderdeel van het handelsakkoord dat afgelopen juli met Washington werd gesloten.
36 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven in Nederland is in april 2,8 procent duurder geworden dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het inflatiecijfer is hetzelfde als bij een eerdere snelle raming.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven heeft vorig jaar een grotere bijdrage geleverd aan de overheidsfinanciën. Dat schrijft consultancybureau PwC. Uit jaarlijks onderzoek blijkt dat bedrijven samen 119,1 miljard euro aan belastingen en sociale premies betaalden.
5 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De Europese vraag naar chips zal tussen nu en 2040 ongeveer verdubbelen, aangejaagd door onder meer de elektrificatie van transport- en energiesystemen en industriële automatisering. Dat staat in een rapport in opdracht van onder meer de Nederlandse ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME en de Duitse belangengroep ZVEI. FME waarschuwt echter dat die vraag zich niet automatisch vertaalt in investeringen in Europa.
7 uur geleden