Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-ministers roepen op tot bestrijding antisemitisme

EU-ministers roepen op tot bestrijding antisemitisme

LUXEMBURG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben unaniem een verklaring aangenomen waarin zij benadrukken dat de Europese Unie "ondubbelzinnig tegen alle vormen van antisemitisme, racisme, haat en discriminatie is". Alle vormen van antisemitische haatzaaierij, inclusief Holocaustontkenning moeten worden bestreden, benadrukken ze in de verklaring.

Het niveau van antisemitisme is alarmerend hoog, stellen de ministers. Het ondermijnt "het collectieve historische geheugen en bedreigt de cohesie en veiligheid van Europese democratische samenlevingen".

In de verklaring staat dat men via cultuur, onderwijs en Holocaustherdenking tolerantie en wederzijds begrip voor het Joodse leven kan bevorderen. Daarnaast moet de veiligheid van Joodse mensen worden gewaarborgd en moeten Joodse gebouwen en instellingen worden beveiligd. Slachtoffers van antisemitisme, racisme en andere haatvormen moeten worden beschermd en ondersteund.

Strenger optreden

De lidstaten van de Europese Unie en de Europese Commissie worden door de ministers van Buitenlandse Zaken opgeroepen strenger op te treden tegen antisemitisme. Ook moeten zij meer doen om het begrip voor het Joodse leven te bevorderen.

Eurocommissaris Věra Jourová was verheugd van de ministers te horen "dat ze vastbesloten zijn om de Joodse burgers die in hun land wonen veel beter te beschermen en hun veiligheid en levenskwaliteit te garanderen", zei ze in een persconferentie. Volgens Jourová wordt een "sterk signaal afgegeven dat antisemitisme onacceptabel is en dat we altijd achter de Joodse gemeenschap staan."

Na de aanval van Hamas op Israël vorig jaar oktober zijn "gewelddadige aanvallen op Joden explosief gestegen. Dit is onaanvaardbaar en we moeten stoppen met het herhalen van zo'n donker hoofdstuk uit onze geschiedenis", zei de Eurocommissaris. "Er zijn niet veel onderwerpen die zo emotioneel en alarmerend voor me zijn als het toenemende antisemitisme in Europa."

Meer uit Buitenland

Nepal staakt zoektocht naar vermisten overstromingen

KATHMANDU (ANP) - De autoriteiten in Nepal staken hun zoektocht naar de slachtoffers van de dodelijke overstromingen in het noorden van het land eind augustus. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van de lokale autoriteiten. Bij de overstromingen kwamen bijna 1500 mensen om het leven. Een kleine 14.000 mensen konden worden gered. Meer dan 5000 mensen zijn nog altijd vermist aan de Nepalese zijde van de grens.

3 uur geleden
Omstreden oud-Congresvoorzitter Dennis Hastert (84) overleden

WASHINGTON (ANP) - De langstzittende Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Dennis Hastert, is op 84-jarige leeftijd een natuurlijke dood gestorven. Dat melden de autoriteiten in Kendall County, Illinois. Hastert was van 1999 tot begin 2007 de zogenoemde Speaker of the House.

5 uur geleden
Meloni wil stem registreren tegen deepfakes en AI

ROME (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni wil haar stem laten registreren om zichzelf te beschermen tegen AI-gegenereerde deepfake-video's. Volgens de krant La Repubblica heeft ze daarvoor een aanvraag ingediend bij de EU-dienst voor intellectueel eigendom (EUIPO).

6 uur geleden
Brussel maakt 130 miljoen extra vrij voor drones bij EU-grenzen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt nog eens 130 miljoen euro vrij voor het gebruik en de bestrijding van drones aan de EU-grenzen, werd maandag bekendgemaakt. Het geld is zowel bedoeld om grenstoezicht op te voeren als om beter in te kunnen spelen op vijandige droneactiviteiten bij de grenzen, staat in een persbericht.

7 uur geleden
15-jarige zwaargewond geraakt bij Franse onderwijsprotesten

PARIJS (ANP) - Bij de protesten bij Franse onderwijsinstellingen is maandag in Lens een 15-jarige scholier zwaargewond geraakt aan de hand, nadat de leerling vermoedelijk een granaat had opgepakt die was afgeschoten door de politie. Dat melden meerdere Franse media op gezag van de lokale autoriteiten. Onduidelijk is om wat voor projectiel het gaat.

7 uur geleden
Duitse diensten verwachten gewapende aanvallen op Oekraïne-hulp

BERLIJN (ANP) - Rusland wil de militaire hulp die Oekraïnes bondgenoten leveren de komende tijd ook met geweld dwarsbomen, verwacht de Duitse buitenlandse inlichtingendienst. Duitsland loopt volgens BND-hoofd Martin Jäger "gevaar om in een gewelddadig conflict met Rusland terecht te komen".

8 uur geleden
Opnieuw een dag van protest op veel Franse onderwijsinstellingen

PARIJS (ANP) - Op meer dan vierhonderd Franse onderwijsinstellingen wordt maandag gedemonstreerd. Dat meldt het Franse ministerie van Onderwijs. Ook zijn vier- tot vijfhonderd locaties geheel of gedeeltelijk gesloten vanwege de onlusten.

9 uur geleden