Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-ministers roepen op tot bestrijding antisemitisme

EU-ministers roepen op tot bestrijding antisemitisme

LUXEMBURG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben unaniem een verklaring aangenomen waarin zij benadrukken dat de Europese Unie "ondubbelzinnig tegen alle vormen van antisemitisme, racisme, haat en discriminatie is". Alle vormen van antisemitische haatzaaierij, inclusief Holocaustontkenning moeten worden bestreden, benadrukken ze in de verklaring.

Het niveau van antisemitisme is alarmerend hoog, stellen de ministers. Het ondermijnt "het collectieve historische geheugen en bedreigt de cohesie en veiligheid van Europese democratische samenlevingen".

In de verklaring staat dat men via cultuur, onderwijs en Holocaustherdenking tolerantie en wederzijds begrip voor het Joodse leven kan bevorderen. Daarnaast moet de veiligheid van Joodse mensen worden gewaarborgd en moeten Joodse gebouwen en instellingen worden beveiligd. Slachtoffers van antisemitisme, racisme en andere haatvormen moeten worden beschermd en ondersteund.

Strenger optreden

De lidstaten van de Europese Unie en de Europese Commissie worden door de ministers van Buitenlandse Zaken opgeroepen strenger op te treden tegen antisemitisme. Ook moeten zij meer doen om het begrip voor het Joodse leven te bevorderen.

Eurocommissaris Věra Jourová was verheugd van de ministers te horen "dat ze vastbesloten zijn om de Joodse burgers die in hun land wonen veel beter te beschermen en hun veiligheid en levenskwaliteit te garanderen", zei ze in een persconferentie. Volgens Jourová wordt een "sterk signaal afgegeven dat antisemitisme onacceptabel is en dat we altijd achter de Joodse gemeenschap staan."

Na de aanval van Hamas op Israël vorig jaar oktober zijn "gewelddadige aanvallen op Joden explosief gestegen. Dit is onaanvaardbaar en we moeten stoppen met het herhalen van zo'n donker hoofdstuk uit onze geschiedenis", zei de Eurocommissaris. "Er zijn niet veel onderwerpen die zo emotioneel en alarmerend voor me zijn als het toenemende antisemitisme in Europa."

Meer uit Buitenland

Dodelijke schietpartij in voorstad van Parijs

TRAPPES (ANP) - Bij een schietpartij in Trappes, een voorstad van Parijs, is één dode gevallen, meldt de Franse premier Sébastien Lecornu op X. Vier anderen raakten gewond. Lecornu noemt het een "zeer ernstig" incident en laat weten dat de dader is gearresteerd. Er is nog niks bekendgemaakt over een motief.

7 minuten geleden
Rusland: gesprekken met VS en Oekraïne in november in Abu Dhabi

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin zegt dat er gesprekken met Oekraïne en de Verenigde Staten gepland staan voor november. De onderhandelingen moeten plaatsvinden in Abu Dhabi, na maandenlang te hebben stilgelegen.

9 minuten geleden
Paus Leo herstelt volgens plan, zegt wel reis naar Assisi af

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV herstelt goed na een operatie aan zijn long, waarbij een tumor is verwijderd, meldt het Vaticaan. De paus heeft een borstkasonderzoek gehad. Ondanks de positieve resultaten heeft hij wel een geplande reis naar de Italiaanse stad Assisi afgezegd.

2 uur geleden
Storm Austen veroorzaakt stroomuitval in Frankrijk en Engeland

PARIJS/LONDEN (ANP) - In Frankrijk en Engeland zitten vele tienduizenden huishoudens zonder stroom als gevolg van storm Austen, die vrijdag ook deels voelbaar zal zijn in Nederland en België.

2 uur geleden
Netanyahu beveelt afsluiting Westoever na dodelijke schietpartij

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft na een schietpartij tussen Israëlische troepen en Palestijnse schutters het bevel gegeven om de gehele Westelijke Jordaanoever af te sluiten. De "complete lockdown" moet vrijdag ingaan en het is niet duidelijk hoe lang die zal duren. Komende dinsdag houdt Israël parlementsverkiezingen.

2 uur geleden
Boekfragment: MIVD keek mee op scherm telefoon Kushner

NEW YORK (ANP) - De Nederlandse Militaire Inlichtingen- en Veiligheidsdienst (MIVD) heeft dankzij een Russische hacker een tijdlang kunnen meekijken op de mobiele telefoon van Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat schrijft de Amerikaanse journalist Matthew Cole in een nieuw boek, waarvan tijdschrift Vanity Fair een fragment heeft gepubliceerd.

3 uur geleden
Tienduizenden protesteren in aanloop naar Servische verkiezingen

BELGRADO (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen verzamelden zich donderdag in de Servische hoofdstad Belgrado voor een laatste manifestatie van een door studenten gesteunde oppositielijst, drie dagen voor de parlementsverkiezingen van zondag.

5 uur geleden