EU-ministers roepen op tot bestrijding antisemitisme
LUXEMBURG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben unaniem een verklaring aangenomen waarin zij benadrukken dat de Europese Unie "ondubbelzinnig tegen alle vormen van antisemitisme, racisme, haat en discriminatie is". Alle vormen van antisemitische haatzaaierij, inclusief Holocaustontkenning moeten worden bestreden, benadrukken ze in de verklaring.
Het niveau van antisemitisme is alarmerend hoog, stellen de ministers. Het ondermijnt "het collectieve historische geheugen en bedreigt de cohesie en veiligheid van Europese democratische samenlevingen".
In de verklaring staat dat men via cultuur, onderwijs en Holocaustherdenking tolerantie en wederzijds begrip voor het Joodse leven kan bevorderen. Daarnaast moet de veiligheid van Joodse mensen worden gewaarborgd en moeten Joodse gebouwen en instellingen worden beveiligd. Slachtoffers van antisemitisme, racisme en andere haatvormen moeten worden beschermd en ondersteund.
Strenger optreden
De lidstaten van de Europese Unie en de Europese Commissie worden door de ministers van Buitenlandse Zaken opgeroepen strenger op te treden tegen antisemitisme. Ook moeten zij meer doen om het begrip voor het Joodse leven te bevorderen.
Eurocommissaris Věra Jourová was verheugd van de ministers te horen "dat ze vastbesloten zijn om de Joodse burgers die in hun land wonen veel beter te beschermen en hun veiligheid en levenskwaliteit te garanderen", zei ze in een persconferentie. Volgens Jourová wordt een "sterk signaal afgegeven dat antisemitisme onacceptabel is en dat we altijd achter de Joodse gemeenschap staan."
Na de aanval van Hamas op Israël vorig jaar oktober zijn "gewelddadige aanvallen op Joden explosief gestegen. Dit is onaanvaardbaar en we moeten stoppen met het herhalen van zo'n donker hoofdstuk uit onze geschiedenis", zei de Eurocommissaris. "Er zijn niet veel onderwerpen die zo emotioneel en alarmerend voor me zijn als het toenemende antisemitisme in Europa."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een belangrijk lid van de hackersgroep ShinyHunters is eerder deze week in Jordanië gearresteerd, melden ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens de bronnen werkt de verdachte mee met de FBI om andere leden van de groep te identificeren.
27 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft buitenlandse diplomaten en andere bezoekers gemaand de Oekraïense hoofdstad Kyiv te mijden. Naar aanleiding van de verhevigde Oekraïense raket- en droneaanvallen op "burgers in Rusland en op de civiele infrastructuur" worden meer "systematische aanvallen op militaire doelen in Kyiv en andere Oekraïense steden" uitgevoerd, aldus Moskou.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Catalaanse regiopremier Salvador Illa heeft voor uitzonderlijk noodweer gewaarschuwd en uitgebreide voorzorgsmaatregelen aangekondigd. Hij spreekt van "een mediterrane mini-orkaan" die vooral de kust van Gerona, Barcelona en Tarragona met regen en wind zal treffen, aldus Spaanse media.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Madrid en andere Spaanse steden de straat opgegaan om betaalbare huisvesting te eisen. De protesten volgen nadat steunmaatregelen voor huurders vrijdag door het Spaanse parlement werden verworpen.
4 uur geledenIRKOETSK/SJELECHOV (ANP) - Russische autoriteiten hebben in het oosten van het land tweehonderd mensen onder medisch toezicht geplaatst als gevolg van een sterfgeval in een laboratorium door de pest. Dit meldt onder meer The Moscow Times.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een 25-jarige Brits-Iraanse man die donderdag in Londen werd opgepakt op verdenking van terroristische activiteiten is op borgtocht vrijgelaten. Eerder werden in het onderzoek naar een mogelijke terroristische dreiging tegen de luchtmachtbasis van Fairford, 100 kilometer ten westen van Londen, al vijf mannen aangehouden die ook snel op borgtocht werden vrijgelaten.
4 uur geledenMADRIGUERAS (ANP/RTR) - Door overstromingen in het zuidoosten van Spanje is een 102-jarige vrouw om het leven gekomen, melden de regionale autoriteiten. Tientallen anderen werden door hulpdiensten gered.
5 uur geleden