Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-ministers roepen op tot bestrijding antisemitisme

EU-ministers roepen op tot bestrijding antisemitisme

LUXEMBURG (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben unaniem een verklaring aangenomen waarin zij benadrukken dat de Europese Unie "ondubbelzinnig tegen alle vormen van antisemitisme, racisme, haat en discriminatie is". Alle vormen van antisemitische haatzaaierij, inclusief Holocaustontkenning moeten worden bestreden, benadrukken ze in de verklaring.

Het niveau van antisemitisme is alarmerend hoog, stellen de ministers. Het ondermijnt "het collectieve historische geheugen en bedreigt de cohesie en veiligheid van Europese democratische samenlevingen".

In de verklaring staat dat men via cultuur, onderwijs en Holocaustherdenking tolerantie en wederzijds begrip voor het Joodse leven kan bevorderen. Daarnaast moet de veiligheid van Joodse mensen worden gewaarborgd en moeten Joodse gebouwen en instellingen worden beveiligd. Slachtoffers van antisemitisme, racisme en andere haatvormen moeten worden beschermd en ondersteund.

Strenger optreden

De lidstaten van de Europese Unie en de Europese Commissie worden door de ministers van Buitenlandse Zaken opgeroepen strenger op te treden tegen antisemitisme. Ook moeten zij meer doen om het begrip voor het Joodse leven te bevorderen.

Eurocommissaris Věra Jourová was verheugd van de ministers te horen "dat ze vastbesloten zijn om de Joodse burgers die in hun land wonen veel beter te beschermen en hun veiligheid en levenskwaliteit te garanderen", zei ze in een persconferentie. Volgens Jourová wordt een "sterk signaal afgegeven dat antisemitisme onacceptabel is en dat we altijd achter de Joodse gemeenschap staan."

Na de aanval van Hamas op Israël vorig jaar oktober zijn "gewelddadige aanvallen op Joden explosief gestegen. Dit is onaanvaardbaar en we moeten stoppen met het herhalen van zo'n donker hoofdstuk uit onze geschiedenis", zei de Eurocommissaris. "Er zijn niet veel onderwerpen die zo emotioneel en alarmerend voor me zijn als het toenemende antisemitisme in Europa."

Meer uit Buitenland

Verzoek Le Pen tot terugdraaien verkiezingsuitsluiting verworpen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse Raad van State heeft het verzoek van Marine Le Pen om de onmiddellijke ingang van haar onverkiesbaarheid terug te draaien, verworpen.

53 minuten geleden
Nog eens 45 lichamen Palestijnse gevangenen aangekomen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft voor de tweede keer sinds het ingaan van het staakt-het-vuren lichamen van overleden Palestijnse gevangenen overgedragen aan Hamas. Het gaat net als dinsdag om 45 lichamen, die inmiddels zijn aangekomen in de Gazastrook.

1 uur geleden
Pakistan en Afghaanse Taliban sluiten tweedaags bestand

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Pakistan en de Afghaanse Taliban hebben overeenstemming bereikt over een tweedaags staakt-het-vuren, meldt het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Het bestand is al van kracht en duurt tot in ieder geval vrijdag 15.00 uur Nederlandse tijd. Volgens het ministerie zijn beide partijen van plan zich te houden aan de afspraak en uit op dialoog.

1 uur geleden
President Kenia kondigt 7 dagen nationale rouw af na dood Odinga

NAIROBI (ANP/AFP) - De president van Kenia William Ruto heeft zeven dagen van nationale rouw afgekondigd na de dood van oppositieleider en oud-premier Raila Odinga. Die overleed op 80-jarige leeftijd in India, waar hij was vanwege medische redenen. Ruto beschrijft Odinga in een verklaring als een "meester van democratie" en een "onverschrokken vrijheidsstrijder".

2 uur geleden
Nieuwe president Syrië houdt vast aan bestaande deals met Rusland

MOSKOU (ANP/RTR) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa heeft tegen de Russische leider Vladimir Poetin gezegd dat hij vasthoudt aan eerder gesloten akkoorden tussen hun landen. Hij suggereert hiermee dat de twee bestaande Russische militaire bases in Syrië mogen blijven.

2 uur geleden
Meeste NAVO-landen doen mee aan wapenaanschaf in VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Meer dan de helft van de NAVO-landen doet mee aan de aankoop van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, zegt NAVO-chef Mark Rutte. Na aanvankelijke grote toezeggingen leek de vaart uit het zogeheten PURL-programma. Maar "bondgenoot na bondgenoot" tekende volgens Rutte woensdag in. Hoeveel zij bijdragen, liet Rutte in het midden.

2 uur geleden
Nederland en België gaan samen luchtverdedigingswapens kopen

BRUSSEL (ANP) - Nederland en België gaan samen luchtverdedigingswapens inkopen. Over de gezamenlijke aanschaf van NASAMS-systemen hebben de beide landen woensdag afspraken gemaakt. België heeft nu nog geen noemenswaardige luchtafweer en kan mogelijk profiteren van lopende Nederlandse bestellingen.

3 uur geleden