Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-ministers Financiën overleggen over gevolgen oorlog Oekraïne

EU-ministers Financiën overleggen over gevolgen oorlog Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Financiën zijn vrijdag in Parijs voor een al geplande bijeenkomst die nu door de Russische inval in Oekraïne wordt overschaduwd. Het grootste deel van de dag zullen ze over de mogelijke gevolgen voor de Europese economie praten.

De bijeenkomst stond al maanden op de agenda van het tijdelijke Franse EU-voorzitterschap en zou twee dagen duren. Maar de zaterdagsessie is geschrapt en de agenda is aangepast aan de actualiteit.

Rond half 9 verwelkomt Bruno Le Maire, de Franse minister van Financiën, zijn gasten onder wie zijn collega Sigrid Kaag. Dan vergaderen eerst de negentien ministers van de eurolanden (Eurogroep) over een aantal lopende zaken maar al snel zullen de acht ministers uit de niet-eurolanden zich bij hen voegen. Ook de baas van de Europese Centrale Bank, Christine Lagarde, schuift aan.

Energieprijzen en inflatie

Belangrijke onderwerpen zijn de ontwikkeling van de energieprijzen en de inflatie. Die lopen al maanden enorm op maar aanvankelijk rekenden de deskundigen erop dat ze in de lente wel weer zouden dalen. Daar zag het al steeds minder naar uit, maar door de oorlog en te verwachten haperingen of zelfs stopzetting van de gastoevoer uit Rusland, nog minder. Door deze tegenslagen dreigt het economisch herstel van de coronacrisis te vertragen.

Ook zijn sommige lidstaten bezorgd over de terugbetaling van miljardenleningen aan Rusland. De banken in Italië, Oostenrijk en Frankrijk zijn de grootste internationale geldschieters van Rusland. Daarnaast dringt de vraag zich op of de EU-landen meer aan defensie zullen moeten gaan uitgegeven.

De ministers besluiten de avond met een werkdiner.

Meer uit Financieel

Frankrijk exporteert minder wijn en drank voor derde jaar op rij

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk heeft vorig jaar minder wijn en sterke drank geëxporteerd. Het is het derde jaar op rij dat de export daalt. Dat is vooral het gevolg van Amerikaanse importtarieven en Chinese antidumpheffingen, stelt branchevereniging FEVS.

1 uur geleden
Topman Rabobank wil bank efficiënter en simpeler maken

UTRECHT (ANP) - Rabobank kijkt naar mogelijkheden om efficiënter te werken door het op grotere schaal toepassen van technologie met kunstmatige intelligentie. Maar wat dat betekent voor de toekomstige werkgelegenheid bij het financiële concern, kan topman Stefaan Decraene niet zeggen. Hij benadrukte dinsdag bij de presentatie van de jaarcijfers dat de zoektocht naar efficiëntie bij Rabobank eigenlijk een voortdurend proces is. Er is wel nog "werk aan de winkel", erkende hij.

1 uur geleden
Reisorganisatie TUI kent sterkste winterstart ooit

HANNOVER (ANP/DPA/RTR) - De Duitse reisorganisatie TUI heeft de sterkste start van het winterseizoen ooit gemaakt. De grootste reisgroep van Europa profiteerde in het afgelopen kwartaal van een sterke vraag naar hotels en cruises. Ook wordt er volgens TUI meer lastminute geboekt tegen hogere prijzen.

1 uur geleden
Pensioenen bouwsector fors omhoog door vernieuwd stelsel

AMSTERDAM (ANP) - De pensioenuitkering voor mensen die in de bouw werken, gaat fors omhoog. Van ongeveer 250.000 werknemers die bijna met pensioen gaan en pensioen opbouwen bij pensioenfonds bpfBOUW stijgt de uitkering met 20,8 procent. Dat is mogelijk omdat het fonds het pensioenstelsel heeft hervormd en daardoor "meer flexibiliteit heeft om te reageren op de beurs".

1 uur geleden
India in gesprek met Nederland over winning kritieke mineralen

NEW DELHI (ANP/RTR) - India wil minder afhankelijk worden van China voor kritieke mineralen. Het land voert gesprekken met Nederland, Brazilië, Canada en Frankrijk over het gezamenlijk winnen, verwerken en recyclen van essentiële grondstoffen, zeggen bronnen tegen persbureau Reuters.

2 uur geleden
Olieconcern BP mikt op meer kostenbesparingen

LONDEN (ANP) - BP wil meer geld besparen dan eerder aangekondigd, maakte het bedrijf bekend bij zijn jaarresultaten. Het olie- en gasconcern staat onder druk om sneller betere resultaten te boeken.

2 uur geleden
NS besteedt IT-beheer deels uit aan Amerikaans bedrijf DXC

UTRECHT (ANP) - NS besteedt een deel van zijn IT-beheer uit aan het Amerikaanse bedrijf DXC. Het gaat om het beheer en de hosting van een technisch platform waarop interne applicaties kunnen draaien, bijvoorbeeld voor de financiële planning en voor hulpmiddelen in werkplaatsen voor treinen. Dat bevestigt NS na berichtgeving door NRC.

2 uur geleden