Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-ministers Financiën overleggen over gevolgen oorlog Oekraïne

EU-ministers Financiën overleggen over gevolgen oorlog Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Financiën zijn vrijdag in Parijs voor een al geplande bijeenkomst die nu door de Russische inval in Oekraïne wordt overschaduwd. Het grootste deel van de dag zullen ze over de mogelijke gevolgen voor de Europese economie praten.

De bijeenkomst stond al maanden op de agenda van het tijdelijke Franse EU-voorzitterschap en zou twee dagen duren. Maar de zaterdagsessie is geschrapt en de agenda is aangepast aan de actualiteit.

Rond half 9 verwelkomt Bruno Le Maire, de Franse minister van Financiën, zijn gasten onder wie zijn collega Sigrid Kaag. Dan vergaderen eerst de negentien ministers van de eurolanden (Eurogroep) over een aantal lopende zaken maar al snel zullen de acht ministers uit de niet-eurolanden zich bij hen voegen. Ook de baas van de Europese Centrale Bank, Christine Lagarde, schuift aan.

Energieprijzen en inflatie

Belangrijke onderwerpen zijn de ontwikkeling van de energieprijzen en de inflatie. Die lopen al maanden enorm op maar aanvankelijk rekenden de deskundigen erop dat ze in de lente wel weer zouden dalen. Daar zag het al steeds minder naar uit, maar door de oorlog en te verwachten haperingen of zelfs stopzetting van de gastoevoer uit Rusland, nog minder. Door deze tegenslagen dreigt het economisch herstel van de coronacrisis te vertragen.

Ook zijn sommige lidstaten bezorgd over de terugbetaling van miljardenleningen aan Rusland. De banken in Italië, Oostenrijk en Frankrijk zijn de grootste internationale geldschieters van Rusland. Daarnaast dringt de vraag zich op of de EU-landen meer aan defensie zullen moeten gaan uitgegeven.

De ministers besluiten de avond met een werkdiner.

Meer uit Financieel

Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

2 uur geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

2 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

3 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

4 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

5 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

7 uur geleden