Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-ministers Financiën keuren Pools coronaherstelplan goed

EU-ministers Financiën keuren Pools coronaherstelplan goed

LUXEMBURG (ANP) - De EU-ministers van Financiën keuren het Poolse coronaherstelplan goed. Sigrid Kaag onthield zich tijdens de bijeenkomst met haar Europese collega's in Luxemburg van stemming over het pakket van 36 miljard euro, zoals in de Tweede Kamer al was aangekondigd. Kaag leverde met haar Belgische, Zweedse en Deense collega's een gezamenlijke verklaring af waarin zij hun zorgen over de Poolse rechtsstaat uiten en de Europese Commissie aansporen de rechtsstaat te blijven beschermen.

Nederland was de enige lidstaat die zich van stemmen onthield. Het kabinet beschouwt dat als een diplomatiek "zeer, zeer stevig signaal" over de Nederlandse zorgen over de Poolse rechtsstaat. Op vooral aandringen van Nederland is ook een noodremprocedure voor het herstelfonds ingebouwd die moet voorkomen dat geld gaat naar een lidstaat die niet in ruil hervormingen doorvoert.

Polen heeft uit het coronaherstelfonds, dat de EU-leiders kort na de Covid-19-uitbraak in 2020 opzetten, voor 24 miljard euro aan subsidies en voor 12 miljard aan gunstige leningen aangevraagd. De commissie onderhandelde een jaar met Warschau over de strenge voorwaarden waar het land aan moet voldoen voor het geld, steeds in delen, kan worden uitgekeerd.

Zo eist Brussel de ontmanteling van een Poolse tuchtkamer, wat ook al door het Europees Hof van Justitie is gesommeerd. Rechters die door die tuchtkamer zijn ontslagen moeten daar bovendien tegen in beroep kunnen gaan bij een onafhankelijke rechtbank.

Meer uit Financieel

Vakbonden 'verrast' over Amerikaanse overname JDE Peet's

UTRECHT (ANP) - CNV en FNV zijn "verrast" over de overname van Douwe Egberts-moederbedrijf JDE Peet's door het Amerikaanse Keurig Dr Pepper die maandagochtend werd bekendgemaakt. De vakbonden hebben vragen over de toekomst van Nederlandse vestigingen van JDE Peet's door die overname ter waarde van 15,7 miljard euro.

1 uur geleden
Noors opslagproject van Shell krijgt eerste CO2-injectie

OSLO (ANP) - Het Noorse Northern Lights-project voor de opslag van CO2 heeft de eerste hoeveelheden koolstofdioxide ontvangen en opgeslagen. Dat meldt het samenwerkingsproject van de olie- en gasconcerns Shell, Equinor en TotalEnergies maandag. Het gaat om afgevangen CO2 die via een industrieel proces vloeibaar wordt gemaakt en daarna permanent ondergronds wordt opgeslagen.

2 uur geleden
Ørsted hard omlaag op beurs omdat Trump bouw windpark stillegt

FREDERICIA (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted heeft op de aandelenbeurs in Kopenhagen een flinke koersval gemaakt. De waarde van het aandeel daalde maandag tot het laagste niveau ooit. De Amerikaanse overheid heeft vrijdag alle werkzaamheden stilgelegd van een groot windmolenpark van Ørsted voor de kust bij de staat Rhode Island.

2 uur geleden
Fastfoodketen Taco Bell maakt doorstart in Nederland

UTRECHT (ANP) - Fastfoodketen Taco Bell maakt een doorstart in Nederland. Volgens curator Maarten Jansen wordt de failliete maker van burrito's, taco's en quesadilla's overgenomen door SYMBRO. Die franchisepartij runt in het Verenigd Koninkrijk al meer dan honderd Taco Bell- en KFC-locaties.

2 uur geleden
Chinese capaciteit kolencentrales op hoogste niveau in negen jaar

BEIJING (ANP/DPA) - China heeft de capaciteit van kolencentrales in de eerste helft van 2025 uitgebreid naar het hoogste niveau in negen jaar, meldt het Centrum voor Energieonderzoek en Schone Lucht (CREA). Ondanks de snelle groei van hernieuwbare energiebronnen in het land vertoont de bouw van kolencentrales volgens de denktank "geen tekenen van afname".

3 uur geleden
BAM haalt groot contract binnen voor uitbreiding Limburgse netten

MAASTRICHT (ANP) - Bouwconcern BAM gaat aan de slag met de uitbreiding en versterking van het elektriciteits- en waterleidingnet in Limburg. Het bedrijf heeft een samenwerkingsovereenkomst voor twaalf jaar gesloten met netbeheerder Enexis en Waterleiding Maatschappij Limburg (WML). Het project heeft een waarde van zo'n 600 miljoen euro.

3 uur geleden
Moederbedrijf Douwe Egberts fors hoger op Damrak na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - JDE Peet's behoorde maandag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen voor 15,7 miljard euro, ofwel 31,85 euro per aandeel.

5 uur geleden