EU-ministers Buitenlandse Zaken overleggen zondag over Oekraïne
BRUSSEL (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Europese Unie overleggen zondag over verdere steunmaatregelen voor Oekraïne. Dat heeft EU-buitenlandchef Josep Borrell op Twitter gezegd.
Hij kondigde een pakket aan met noodhulp voor de Oekraïense strijdkrachten "om ze te ondersteunen in hun heroïsche strijd". Oekraïne vroeg om nog meer hulp en hardere sancties tegen Rusland. De EU werkt aan een derde pakket sancties dat mogelijk ook een boycot van het betalingssysteem SWIFT bevat.
Bronnen in Brussel zeggen dat SWIFT zeker aan de orde komt bij het overleg van zondag. De oppositie tegen de maatregel is afgenomen, waarbij Frankrijk en Italië openlijk hun steun hebben betuigd en ook Duitsland zijn bedenkingen liet varen.
De Europese ministers van Buitenlandse Zaken komen niet fysiek bij elkaar, maar zullen per videoverbinding overleggen. De EU stelde al sancties in tegen Rusland en ook tegen president Vladimir Poetin en zijn minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP/AFP) - NASA heeft een historische foto vrijgegeven van een aardondergang, ook wel "earthset" genoemd, waarbij de aarde achter de maan wegzakt. De foto werd maandag gemaakt tijdens de Artemis II-ruimtemissie vanaf de achterzijde van de maan.
15 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de Europese Unie beschuldigd van "schandalige" inmenging in de Hongaarse parlementsverkiezingen. Vance is vlak voor die spannende verkiezingen op bezoek in Boedapest en zegt zelf premier Viktor Orbán zo veel als hij kan te willen helpen.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Ye, ook bekend als Kanye West, mag niet naar het Verenigd Koninkrijk reizen deze zomer, meldt de BBC. De Britse overheid heeft de rapper toegang geweigerd na een controverse over zijn geplande optreden als headliner op het Wireless Festival in Londen deze zomer.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert de druk op Iran steeds verder op in aanloop naar de door hem gestelde deadline. "Een hele beschaving zal vannacht sterven, om nooit meer teruggebracht te worden. Ik wil niet dat dat gebeurt, maar het zal waarschijnlijk wel zo zijn", schrijft hij op zijn platform Truth Social.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Iraanse media hebben landelijke aanvallen gemeld op transportinfrastructuur. Er zijn berichten dat onder meer bruggen en het spoor onder vuur liggen.
2 uur geledenKHARG (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten hebben aanvallen uitgevoerd op het Iraanse eiland Kharg. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van een anonieme Amerikaanse bron. Eerder meldde ook Iran International al dat er meerdere explosies waren op het voor de Iraanse olie-export zeer belangrijke eiland. Iran is voor circa 90 procent van zijn olie-export afhankelijk van overslag op Kharg.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy heeft in de rechtszaal gezegd onschuldig te zijn aan de beschuldigingen van corruptie in de beruchte 'Libië-affaire'. Sarkozy werd in die zaak eerder veroordeeld tot vijf jaar gevangenis, maar ging in hoger beroep en moest daarom dinsdag opnieuw getuigen.
2 uur geleden