Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-ministers buigen zich bezorgd over volgende coup in Afrika

EU-ministers buigen zich bezorgd over volgende coup in Afrika

TOLEDO (ANP) - De defensieministers van de Europese Unie buigen zich woensdag bezorgd over de mogelijk nieuwste coup in een recente reeks in Afrika. De vermoedelijke machtsgreep van militairen in Gabon zou "de instabiliteit in de hele regio doen toenemen", zegt EU-buitenlandchef Josep Borrell. "Dit is een belangrijk vraagstuk voor Europa."

Borrell, die demissionair defensieminister Kajsa Ollongren en haar collega's van de andere EU-landen in het Spaanse Toledo ontvangt, houdt nog wel een slag om de arm. Gabonese legerofficieren claimen na een onwelgevallige verkiezingsuitslag de macht in het West-Afrikaanse land te hebben overgenomen, maar het is nog onduidelijk hoe het er precies voor staat.

Ook Ollongren noemde de onrust in de Sahel, de landen aan de zuidrand van de Sahara, als belangrijk gespreksonderwerp. De afgelopen tijd maakten ook onder meer Mali, Burkina Faso en Niger staatsgrepen door. Steevast keerden de junta's daar zich tegen het Westen. Met name de voormalige kolonisator Frankrijk, die nog veel invloed heeft in de regio, was de gebeten hond. De nieuwe machthebbers zoeken vaak toenadering tot bijvoorbeeld Rusland.

De president van Gabon, die de militairen beweren te hebben afgezet, geldt ook als steunpilaar van Frankrijk in de regio.

Meer uit Buitenland

VS-gezant Witkoff maandag naar Moskou voor gesprekken Oekraïne

MIAMI (ANP/AFP) - De gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, reist maandag naar Moskou, aldus een Amerikaanse functionaris. Witkoff ontmoet de Russische president Vladimir Poetin naar verwachting op dinsdag.

2 uur geleden
Rubio: gesprekken met Oekraïne productief, maar meer werk nodig

MIAMI (ANP/AFP) - Volgens de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio waren de gesprekken met een Oekraïense delegatie zondag in Florida "zeer productief". Hij voegde eraan toe dat er "nog meer werk" nodig is om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen.

4 uur geleden
Commissie: ex-premier Bangladesh gaf opdracht tot moorden in 2009

DHAKA (ANP/AFP) - Een commissie die is ingesteld om een ​​gewelddadige muiterij te onderzoeken waarbij zestien jaar geleden tientallen hoge legerofficieren werden gedood, heeft geconcludeerd dat voormalig premier Sheikh Hasina opdracht had gegeven tot de moorden.

6 uur geleden
Paus vraagt Libanezen ondanks problemen in hun land te blijven

BEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak de Libanese bevolking opgeroepen in het verdeelde en door crisis geteisterde land te blijven. Hij deed dat in het presidentiële paleis in Libanon, waar hij zondagmiddag aankwam.

7 uur geleden
Overleg VS en Oekraïne begonnen in Florida

MIAMI (ANP/AFP) - In de Amerikaanse staat Florida zijn gesprekken begonnen tussen een Oekraïense delegatie en de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, speciaal gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner. Namens Oekraïne zijn onder anderen topfunctionaris Roestem Oemjerov en onderminister Sergiy Kyslytsya aanwezig.

8 uur geleden
Forse stijging dodental in Sri Lanka door noodweer

COLOMBO (ANP/AFP) - Het dodental in Sri Lanka als gevolg van het noodweer is opnieuw fors gestegen. Zeker 334 mensen zijn omgekomen door overstromingen en aardverschuivingen die werden veroorzaakt door cycloon Ditwah. Bijna vierhonderd mensen worden nog steeds vermist, meldt het rampenbestrijdingscentrum van de eilandstaat.

8 uur geleden
Rechts eist in protest in Madrid ontslag Spaanse premier

MADRID (ANP/AFP) - In Madrid zijn zondag tienduizenden aanhangers van de rechtse oppositie op straat gekomen om het "ontslag" te eisen van de socialistische premier Pedro Sánchez, wiens positie onder druk staat door rechtszaken in zijn entourage. De demonstratie was georganiseerd door de rechtse partij Partido Popular (PP). Volgens lokale autoriteiten namen ongeveer 40.000 mensen deel aan het protest.

9 uur geleden