Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-ministers akkoord met extra maatregelen om energie te besparen

EU-ministers akkoord met extra maatregelen om energie te besparen

LUXEMBURG (ANP) - De Europese klimaatministers stemmen in met nieuwe Europese maatregelen om energie te besparen. Die moeten ertoe bijdragen dat in 2030 55 procent minder CO2 wordt uitgestoten ten opzichte van 1990. Volgens minister Rob Jetten is energiebesparing een dringende noodzaak die geen uitstel duldt, zei hij tijdens de vergadering met zijn collega's in Luxemburg.

De 27 werden het eens om tot 2030 gemiddeld 9 procent minder energie in de EU te gaan verbruiken, ten opzichte van het in 2020 geschatte verbruik in dat jaar. Daarnaast komt er een bindend jaarlijks doel voor ieder land apart, om trapsgewijs vanaf 2027 naar 1,5 procent energiebesparing per jaar toe te werken. Volgend jaar en in 2024 moeten de lidstaten 1,1 procent energie besparen, de twee jaar erop 1,3 procent en vanaf 2027 dus 1,5 procent.

"Vandaag hebben we goede stappen gezet met de Europese collega’s op de richtlijn voor energie-efficiëntie", zegt Jetten. "Nederland heeft ingezet op ambitieuze energiebesparingsdoelen. We blijven ons inzetten deze doelen nog verder te verhogen. Energiebesparing is in deze tijden van cruciaal belang en helpt ons minder afhankelijk te zijn van fossiele brandstoffen uit Rusland. En dit biedt een goede basis voor onze aanstaande nationale energiebesparingsdoelen."

De EU heeft afgesproken om in 2050 klimaatneutraal te zijn. Om dat doel te bereiken moet al in 2030 55 procent minder CO2 worden uitgestoten ten opzichte van 1990. De Europese Commissie heeft een groot pakket voorstellen over maatregelen daarvoor onder de naam Fit for 55 op tafel gelegd.

Meer uit Financieel

ACM legt boetes op aan bedrijven om vervalsing

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) legt boetes op aan bedrijven actief in de grond-, weg- en waterbouw vanwege vervalsing bij een gemeentelijke aanbesteding. Bij de verboden afspraak waren drie bedrijven betrokken: Bouwhuis, Timmerhuis en Van Gelder. Zij spraken onderling hun inschrijfprijzen af en bepaalden zo wie de opdracht zou winnen, aldus de ACM.

1 uur geleden
ING verwacht renteverhoging ECB na stijgende inflatie eurozone

AMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.

1 uur geleden
Tata Steel breekt met Donald Pols na informatie over verleden

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland breekt met Donald Pols, de voormalige directeur van Milieudefensie. Pols ging maandag aan de slag bij de staalfabrikant als hoofd duurzaamheid en communicatie. Maar Tata Steel zegt nu dat aanvullende informatie over zijn verleden bekend is geworden "die ons heeft geraakt en niet eerder met het bedrijf is gedeeld". NRC meldt op basis van eigen onderzoek dat Pols in zijn studententijd voorman is geweest van een extreemrechtse studentenbeweging in Zuid-Afrika.

1 uur geleden
Ben & Jerry's-oprichter wil meer openheid van Booking over Israël

AMSTERDAM (ANP) - Ben Cohen, oprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, roept Booking.com op meer openheid te geven over zijn activiteiten in Israëlische nederzettingen die volgens het internationaal recht verboden zijn. Volgens hem staat het boekingsplatform voor dezelfde beslissing als Ben & Jerry's eerder.

1 uur geleden
Toyota en Suzuki leggen autofabrieken Japan stil om orkaan

TOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota Motor en Suzuki leggen fabrieken in Japan stil vanwege de orkaan Jangmi die oprukt vanuit het zuiden. Toyota sluit woensdagochtend dertien fabrieken en bij Suzuki worden alle vijf binnenlandse fabrieken gesloten. Verder hebben de luchtvaartmaatschappijen All Nippon Airways en Japan Airlines honderden vluchten geschrapt.

1 uur geleden
Inflatie eurozone stijgt naar 3,2 procent door Iranoorlog

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in mei verder gestegen naar 3,2 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In april stegen de consumentenprijzen in het eurogebied al met 3 procent, na een stijging van 2,6 procent in maart. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.

2 uur geleden
Hoogste rechter schrapt Nederlandse sjoemeldieselboete Volkswagen

DEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft een streep gezet door een Nederlandse boete voor Volkswagen in het dieselschandaal.

2 uur geleden