Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-miljarden voor afgebrand en overstroomd Griekenland

EU-miljarden voor afgebrand en overstroomd Griekenland

STRAATSBURG (ANP) - Griekenland kan rekenen op miljarden euro's aan Europese hulp om er na de natuurrampen van de afgelopen maanden bovenop te komen. Het totaalbedrag kan oplopen tot 2,25 miljard euro, zegt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie.

Griekenland wordt 's zomers vaker geplaagd door bosbranden, maar ditmaal kreeg het noorden van het land te maken met de grootste Europese natuurbrand sinds mensenheugenis. Andere streken overstroomden na het overtrekken van storm Daniel. De schade bedraagt naar schatting meerdere miljarden euro's.

"De Griekse bevolking kan rekenen op Europa", zei Von der Leyen na een bezoek van de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis in Straatsburg. "Niet alleen op dit acute moment, maar ook voor wederopbouw en herstel." Ze wil onder meer ongebruikte EU-subsidies voor Griekenland alsnog uitkeren, waar die eigenlijk terug zouden vloeien naar de unie. Ook geld dat eigenlijk bedoeld is voor natuurrampen van volgend jaar wordt aangesproken.

Griekenland kan dankzij het economisch herstel van de laatste jaren ook zelf wat klappen opvangen, verzekerde Mitsotakis. Het land moest jarenlang overeind gehouden worden door de EU, maar staat weer op eigen benen en groeit. Dat levert het in de EU ook sympathie op.

Meer uit Buitenland

Rechters Brazilië bevestigen celstraf oud-president Bolsonaro

BRASILIA (ANP/AFP) - Braziliaanse opperrechters gaan het bezwaar van ex-president Bolsonaro tegen zijn celstraf verwerpen. Volgens ingewijden stemde een meerderheid van de betrokken rechters van het Hooggerechtshof voor het afwijzen van het beroep. Over een week is de officiële bekendmaking.

1 uur geleden
Medeontdekker DNA-structuur, James Watson, overleden

WASHINGTON (ANP) - James Watson, medeontdekker van de DNA-structuur, is op 97-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times (NYT).

3 uur geleden
Turkije: arrestatiebevelen tegen Israëliërs, onder wie Netanyahu

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije vaardigt arrestatiebevelen uit tegen Israëlische politici, onder wie premier Benjamin Netanyahu. Turkije beschuldigt Israël van genocide en misdaden tegen de menselijkheid in Gaza.

3 uur geleden
VS: Israël zelf waarschuwde voor oorlogsmisdaden leger in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Militaire juristen in Israël hebben gewaarschuwd dat het Israëlische leger mogelijk oorlogsmisdaden pleegde in de Palestijnse Gazastrook, waar in de strijd tegen Hamas tienduizenden burgers om het leven kwamen. Volgens de juristen was er bewijs dat de beschuldigingen zou kunnen ondersteunen.

5 uur geleden
Parijs roept Fransen in Mali op er weg te gaan

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft Fransen in het Afrikaanse Mali opgeroepen er zo snel mogelijk weg te gaan. Grote delen van het land, inclusief de hoofdstad Bamako, zijn geïsoleerd geraakt door blokkades van jihadistische strijders.

7 uur geleden
Sancties tegen Syrische interim-president geschrapt

NEW YORK/LONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Internationale sancties tegen de Syrische leider Ahmed al-Sharaa zijn in navolging van de VN-Veiligheidsraad door Groot-Brittannië en de EU geschrapt.

9 uur geleden
Israëlisch leger doodt twee tieners op Westelijke Jordaanoever

JERUZALEM/RAMALLAH (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen twee Palestijnse tieners doodgeschoten die met molotovcocktails gooiden op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens de Palestijnse autoriteiten waren ze zestien jaar oud. De twee gooiden naar verluidt molotovcocktails naar een Israëlische militaire controlepost in de bezette gebieden in al-Judeira, circa 6 kilometer ten noorden van Jeruzalem.

9 uur geleden