Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU ligt op koers voor uittreding Britten

EU ligt op koers voor uittreding Britten

BRUSSEL (ANP) - De commissie Constitutionele Zaken van het Europees Parlement is voor goedkeuring van het brexitakkoord. De commissie stemde donderdag met grote meerderheid (23 voor, 3 tegen) in met een aanbeveling aan het voltallige parlement om het terugtrekkingsverdrag woensdag groen licht te geven. Daar is een gewone meerderheid voor nodig.

Goedkeuring van het brexitakkoord door het EU-parlement is vereist om een einde te kunnen maken aan het EU-lidmaatschap van de Britten. Zij vertrekken op 31 januari, na 47 jaar en een maand. Tijdens de stemming in de commissie was het ijzig stil in de zaal. Verscheidene Europarlementariërs zeiden dat het een emotioneel, droevig moment was.

Deze week werd de brexitwetgeving in Londen al definitief afgerond. Vrijdag tekenen de EU, de Europese Commissie en de Britse regering het terugtrekkingsverdrag. Na goedkeuring van het EU-parlement volgende week ronden de dan nog 27 lidstaten de lange politieke en juridische scheidingsprocedure ten slotte af met een laatste, schriftelijke stemming. Dit wordt in Brussel gezien als een formaliteit.

Meer uit Buitenland

Vance staat stil bij moord op Charlie Kirk tijdens partijcongres

DALLAS (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres in Dallas in zijn speech Charlie Kirk herdacht. Het was donderdag een jaar geleden dat de conservatieve activist werd vermoord.

4 minuten geleden
Israël claimt verwoesting tunnelcomplex Hezbollah

BEIROET (ANP/AFP) - Israël claimt een tunnelcomplex van Hezbollah te hebben verwoest in het zuiden van Libanon. Volgens premier Benjamin Netanyahu ging het om "belangrijke ondergrondse infrastructuur", die in de afgelopen twee decennia was gebouwd.

8 uur geleden
Canada komt met miljoenenpakket aan steun voor Oekraïne

CALGARY (ANP/AFP/RTR) - Canada heeft honderden miljoenen Canadese dollars aan steun toegezegd voor de Oekraïense luchtverdediging en energie-infrastructuur. Dat kondigde de Canadese premier Mark Carney aan tijdens een bezoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky aan Canada.

9 uur geleden
Trump belooft miljoen Amerikanen compensatie voor Obamacare

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering zegt bijna 1 miljoen burgers geld terug te geven dat ze te veel zouden hebben betaald aan hun zorgverzekering, beter bekend als Obamacare. Ze krijgen per persoon 500 dollar (430 euro) terug, aldus het Witte Huis.

12 uur geleden
Dodental loopt op na brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Het dodental na een brand op een vrachtschip in China is opgelopen naar 25, melden staatsmedia. Eerder werd bekend dat er vijf gewonden waren.

14 uur geleden
Rutte rekent erop dat radicaal-rechts niet zwicht voor Rusland

BERLIJN (ANP) - Ook als radicaal-rechts in belangrijke NAVO-landen als Frankrijk aan de macht komt zal er voor Rusland en Oekraïne weinig veranderen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De steun voor Oekraïne en de herbewapening van Europa zullen volgens hem doorgaan.

15 uur geleden
Zeker 20 doden door brand op vrachtschip in China

QINGDAO (ANP/AFP) - Door een grote brand op een vrachtschip in China zijn zeker twintig doden gevallen, melden Chinese staatsmedia. De boot lag voor onderhoud aangemeerd in de oostelijke havenstad Qingdao.

15 uur geleden