EU-lidstaten keuren Israëls aanvallen op UNIFIL in Libanon af
BRUSSEL (ANP/DPA) - Israël is door de 27 lidstaten van de Europese Unie veroordeeld om zijn aanvallen op de VN-vredesmacht UNIFIL in Libanon. Aanvallen op vredeshandhavers zijn een serieuze schending van het internationale recht. Dat soort acties zijn onacceptabel en moeten onmiddellijk stoppen, zeiden de EU-lidstaten donderdag tijdens een top in een verklaring die is gericht aan de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
De lidstaten wezen in hun verklaring ook op Israëls recht op zelfverdediging en veroordeelden de aanvallen van Iran, de Houthi's in Jemen, Hezbollah en Hamas.
Ze riepen de partijen op onmiddellijk al hun vijandelijkheden te staken en het internationale recht volledig te respecteren.
Israël had gemeld dat Hezbollah aanviel vanuit posities vlak bij de posten van UNIFIL. Woensdag rapporteerde UNIFIL over een Israëlische aanval op een wachttoren. Daarvoor was de vredesmacht meerdere keren onder Israëlisch vuur gekomen, waarbij vier militairen gewond raakten. Zondag brak een Israëlische tank door de hoofdingang van een UNIFIL-basis in het zuiden van Libanon.
UNIFIL is al sinds 1978 in Libanon actief om de grensregio tussen Libanon en Israël in het oog te houden.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
6 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
7 uur geleden