EU-lidstaten keuren Israëls aanvallen op UNIFIL in Libanon af
BRUSSEL (ANP/DPA) - Israël is door de 27 lidstaten van de Europese Unie veroordeeld om zijn aanvallen op de VN-vredesmacht UNIFIL in Libanon. Aanvallen op vredeshandhavers zijn een serieuze schending van het internationale recht. Dat soort acties zijn onacceptabel en moeten onmiddellijk stoppen, zeiden de EU-lidstaten donderdag tijdens een top in een verklaring die is gericht aan de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.
De lidstaten wezen in hun verklaring ook op Israëls recht op zelfverdediging en veroordeelden de aanvallen van Iran, de Houthi's in Jemen, Hezbollah en Hamas.
Ze riepen de partijen op onmiddellijk al hun vijandelijkheden te staken en het internationale recht volledig te respecteren.
Israël had gemeld dat Hezbollah aanviel vanuit posities vlak bij de posten van UNIFIL. Woensdag rapporteerde UNIFIL over een Israëlische aanval op een wachttoren. Daarvoor was de vredesmacht meerdere keren onder Israëlisch vuur gekomen, waarbij vier militairen gewond raakten. Zondag brak een Israëlische tank door de hoofdingang van een UNIFIL-basis in het zuiden van Libanon.
UNIFIL is al sinds 1978 in Libanon actief om de grensregio tussen Libanon en Israël in het oog te houden.
Meer uit Buitenland
PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
2 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
4 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door de zware Russische aanvallen op Kyiv is opgelopen tot zeker zestien, onder wie twee kinderen. Rusland bestookt Oekraïne al twee dagen lang met honderden drones en tientallen raketten, met Kyiv als voornaamste doelwit. Voor vrijdag is een dag van rouw afgekondigd in de hoofdstad.
4 uur geledenAMMAN (ANP/AFP) - De strijdende partijen in Jemen gaan zeker 1600 gevangenen uitwisselen. De door Iran gesteunde Houthi-rebellen en de door Saudi-Arabië gesteunde internationaal erkende regering kwamen dat overeen op een door de VN georganiseerde bijeenkomst in Jordanië.
6 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP) - In Polen is voor het eerst een huwelijk erkend tussen partners van hetzelfde geslacht dat werd gesloten in een ander EU-land. Jakub Cupriak-Trojan en Mateusz Trojan kregen hun Poolse huwelijksakte van de gemeente Warschau.
9 uur geleden