Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-lidstaten keuren Israëls aanvallen op UNIFIL in Libanon af

EU-lidstaten keuren Israëls aanvallen op UNIFIL in Libanon af

BRUSSEL (ANP/DPA) - Israël is door de 27 lidstaten van de Europese Unie veroordeeld om zijn aanvallen op de VN-vredesmacht UNIFIL in Libanon. Aanvallen op vredeshandhavers zijn een serieuze schending van het internationale recht. Dat soort acties zijn onacceptabel en moeten onmiddellijk stoppen, zeiden de EU-lidstaten donderdag tijdens een top in een verklaring die is gericht aan de Israëlische premier Benjamin Netanyahu.

De lidstaten wezen in hun verklaring ook op Israëls recht op zelfverdediging en veroordeelden de aanvallen van Iran, de Houthi's in Jemen, Hezbollah en Hamas.

Ze riepen de partijen op onmiddellijk al hun vijandelijkheden te staken en het internationale recht volledig te respecteren.

Israël had gemeld dat Hezbollah aanviel vanuit posities vlak bij de posten van UNIFIL. Woensdag rapporteerde UNIFIL over een Israëlische aanval op een wachttoren. Daarvoor was de vredesmacht meerdere keren onder Israëlisch vuur gekomen, waarbij vier militairen gewond raakten. Zondag brak een Israëlische tank door de hoofdingang van een UNIFIL-basis in het zuiden van Libanon.

UNIFIL is al sinds 1978 in Libanon actief om de grensregio tussen Libanon en Israël in het oog te houden.

Meer uit Buitenland

17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

40 minuten geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

2 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

3 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

4 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

5 uur geleden
Qatar meldt kritieke fase onderhandelingen over Gaza

DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.

9 uur geleden
Meer dan 900 doden door noodweer in Indonesië

BANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.

10 uur geleden