Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-lidstaten gaan meer investeren in onderzoek en ontwikkeling

EU-lidstaten gaan meer investeren in onderzoek en ontwikkeling

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben afgesproken meer te investeren in onderzoek en ontwikkeling. In 2030 moet 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) hieraan worden uitgegeven, is vrijdag als streefcijfer vastgelegd. Meer investeringen door de lidstaten zijn belangrijk om de innovatiekloof tussen de EU-lidstaten te dichten, maar ook de innovatiekloof met concurrenten als de Verenigde Staten en China, benadrukte de Hongaarse minister Balázs Hankó (Innovatie).

Met extra investeringen in onderzoek en ontwikkeling neemt de concurrentiekracht van de Europese Unie toe, zei Hankó. Dat is momenteel een van de belangrijkste prioriteiten van de EU.

Denemarken en Finland zeiden tijdens de vergadering van de EU-ministers van innovatie dat alle lidstaten aan die norm moeten voldoen, zonder uitzondering. Spanje en Italië benadrukten het belang van meer investeringen door private partijen in onderzoek en ontwikkeling. Eurocommissaris Iliana Ivanova (Innovatie en Onderzoek) beaamde dit. De private sector in de EU investeert volgens haar momenteel veel te weinig in onderzoek en ontwikkeling.

'Braindrain stoppen'

In de vrijdag beklonken afspraken is ook vastgelegd dat EU-landen onderling meer kennis gaan uitwisselen. Dat is volgens de lidstaten belangrijk om te voorkomen dat de bestaande verschillen binnen de EU nog groter worden.

Met extra investeringen in onderzoek en ontwikkeling hoopt de EU te voorkomen dat getalenteerde mensen de EU verlaten om ergens anders hun kennis in te zetten, zei Hankó. "We moeten de braindrain stoppen."

Meer uit Financieel

EU-lidstaten gaan btw-fraude harder aanpakken

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten gaan btw-fraude in de EU strenger aanpakken, zo hebben de ministers van Financiën dinsdag besloten. De lidstaten gaan hiertoe de samenwerking intensiveren met het Europees Openbaar Ministerie (EPPO) en het Europees Bureau voor Fraudebestrijding (OLAF). De lidstaten en de EU lopen jaarlijks tussen de 12,5 miljard en 32,8 miljard euro mis door fraude met btw.

13 minuten geleden
Von der Leyen wijst extra importheffing VS van de hand

JEREVAN (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie wijst een importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens door de VS van de hand. "Een deal is een deal", antwoordde ze tijdens een persconferentie in Jerevan op de vraag wat ze van het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump vindt.

41 minuten geleden
ING schikt Belgische witwaszaak voor 1,6 miljoen euro

BRUSSEL (ANP/BELGA) - ING schikt de Belgische witwaszaak rond oud-politicus Didier Reynders voor 1,6 miljoen euro. Dat heeft het Brusselse parket naar buiten gebracht.

53 minuten geleden
Musk wil misleidingszaak rond Twitter afkopen voor 1,5 miljoen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil een rechtszaak over mogelijke misleiding van beleggers afsluiten door 1,5 miljoen dollar te betalen. De Amerikaanse beurswaakhond, de Securities and Exchange Commission (SEC), klaagde 's werelds rijkste persoon aan omdat hij in 2022 te laat meldde dat hij een belang in berichtenplatform Twitter had opgebouwd. Hoewel hij bereid is een boete te betalen, ontkent Musk schuldig te zijn, meldt de SEC.

1 uur geleden
Benzineprijs kruipt verder omhoog naar nieuw record

EINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gestegen. Daarmee is benzine op Bevrijdingsdag duurder dan ooit, volgt uit cijfers van consumentencollectief UnitedConsumers.

1 uur geleden
Belgische supers mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische supermarkten mogen volgend jaar weer sigaretten verkopen. Volksgezondheidsminister Frank Vandenbroucke legt zich volgens Belgische media neer bij een uitspraak hierover van het Grondwettelijk Hof over het tabaksverbod.

2 uur geleden
Beurs Amsterdam begint Bevrijdingsdag met bescheiden winst

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een bescheiden winst aan de handelsdag begonnen. Beleggers op de financiële markten verwerkten een heropleving van gevechten in de wateren rondom Iran een dag eerder. Buiten Nederland kwam een aantal grote beursgenoteerde bedrijven met kwartaalcijfers, waarbij brouwer AB InBev goede sier maakte.

2 uur geleden