EU-lidstaten gaan meer investeren in onderzoek en ontwikkeling
BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben afgesproken meer te investeren in onderzoek en ontwikkeling. In 2030 moet 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) hieraan worden uitgegeven, is vrijdag als streefcijfer vastgelegd. Meer investeringen door de lidstaten zijn belangrijk om de innovatiekloof tussen de EU-lidstaten te dichten, maar ook de innovatiekloof met concurrenten als de Verenigde Staten en China, benadrukte de Hongaarse minister Balázs Hankó (Innovatie).
Met extra investeringen in onderzoek en ontwikkeling neemt de concurrentiekracht van de Europese Unie toe, zei Hankó. Dat is momenteel een van de belangrijkste prioriteiten van de EU.
Denemarken en Finland zeiden tijdens de vergadering van de EU-ministers van innovatie dat alle lidstaten aan die norm moeten voldoen, zonder uitzondering. Spanje en Italië benadrukten het belang van meer investeringen door private partijen in onderzoek en ontwikkeling. Eurocommissaris Iliana Ivanova (Innovatie en Onderzoek) beaamde dit. De private sector in de EU investeert volgens haar momenteel veel te weinig in onderzoek en ontwikkeling.
'Braindrain stoppen'
In de vrijdag beklonken afspraken is ook vastgelegd dat EU-landen onderling meer kennis gaan uitwisselen. Dat is volgens de lidstaten belangrijk om te voorkomen dat de bestaande verschillen binnen de EU nog groter worden.
Met extra investeringen in onderzoek en ontwikkeling hoopt de EU te voorkomen dat getalenteerde mensen de EU verlaten om ergens anders hun kennis in te zetten, zei Hankó. "We moeten de braindrain stoppen."
Meer uit Financieel
MAASTRICHT (ANP) - Het vliegveld van Maastricht verwacht in de komende dagen meer vluchten te verwerken door een grote staking in België. Meerdere maatschappijen laten hun vliegtuigen uitwijken, meldt Maastricht Aachen Airport zondag.
20 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Door een staking in België vervallen maandag en dinsdag veel treinritten. Volgens de nationale spoorwegmaatschappij NMBS zal de helft van de intercitytreinen niet rijden. Daarnaast rijdt ook tweederde van de lokale en voorstedelijke treinen niet.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Mijnbouwer BHP heeft opnieuw interesse in een overname van de kleinere branchegenoot Anglo American. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg heeft BHP de afgelopen dagen toenadering gezocht tot Anglo American voor een overnamedeal. In 2024 zag BHP nog af van een overname van Anglo American nadat een bod werd verworpen.
5 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - China wil de economische samenwerking met Italië verder versterken en verwelkomt Italiaanse bedrijven die actief willen worden op de Chinese markt. Dat heeft de Chinese premier Li Qiang gezegd tegen de Italiaanse premier Giorgia Meloni op de G20-top in het Zuid-Afrikaanse Johannesburg.
6 uur geledenROME (ANP/RTR/BLOOMBERG) - EssilorLuxottica, het concern achter zonnebrillenmerk Ray-Ban en Pearle Opticiens, is bereid een belang van 5 tot 10 procent te nemen in modehuis Armani. Dat meldde de Italiaanse krant Il Sole 24 Ore. Volgens de krant heeft het bedrijf Armani geïnformeerd over de interesse in een belang, zonder dat het een actieve rol wil spelen in de gang van zaken bij het modehuis.
8 uur geledenLONDEN (ANP/TRTR/BLOOMBERG) - De Britse regering van premier Keir Starmer wil meer eigen productie van belangrijke grondstoffen om de afhankelijkheid van leveringen uit het buitenland te verminderen. De overheid heeft een strategisch plan opgezet om in 2035 minstens 10 procent van de behoefte uit binnenlandse winning te halen en nog eens 20 procent van de vraag moet dan komen uit recycling.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan alternatieve plannen voor de importheffingen van president Donald Trump, voor het geval het Hooggerechtshof de meeste heffingen ongeldig verklaart. De VS willen die dan zo snel mogelijk vervangen door andere opties, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
1 dag geleden