EU-lidstaten gaan meer investeren in onderzoek en ontwikkeling
BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben afgesproken meer te investeren in onderzoek en ontwikkeling. In 2030 moet 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) hieraan worden uitgegeven, is vrijdag als streefcijfer vastgelegd. Meer investeringen door de lidstaten zijn belangrijk om de innovatiekloof tussen de EU-lidstaten te dichten, maar ook de innovatiekloof met concurrenten als de Verenigde Staten en China, benadrukte de Hongaarse minister Balázs Hankó (Innovatie).
Met extra investeringen in onderzoek en ontwikkeling neemt de concurrentiekracht van de Europese Unie toe, zei Hankó. Dat is momenteel een van de belangrijkste prioriteiten van de EU.
Denemarken en Finland zeiden tijdens de vergadering van de EU-ministers van innovatie dat alle lidstaten aan die norm moeten voldoen, zonder uitzondering. Spanje en Italië benadrukten het belang van meer investeringen door private partijen in onderzoek en ontwikkeling. Eurocommissaris Iliana Ivanova (Innovatie en Onderzoek) beaamde dit. De private sector in de EU investeert volgens haar momenteel veel te weinig in onderzoek en ontwikkeling.
'Braindrain stoppen'
In de vrijdag beklonken afspraken is ook vastgelegd dat EU-landen onderling meer kennis gaan uitwisselen. Dat is volgens de lidstaten belangrijk om te voorkomen dat de bestaande verschillen binnen de EU nog groter worden.
Met extra investeringen in onderzoek en ontwikkeling hoopt de EU te voorkomen dat getalenteerde mensen de EU verlaten om ergens anders hun kennis in te zetten, zei Hankó. "We moeten de braindrain stoppen."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.
13 minuten geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
2 uur geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de accijns op autobrandstoffen "voor een bepaalde periode" schrappen om burgers en bedrijven te ondersteunen. Dat heeft hij gezegd in een interview met de Amerikaanse nieuwszender CBS News.
4 uur geleden