EU-leiding blij met akkoord, maar 'meer geld is nodig'
BRUSSEL (ANP) - EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen is positief over het bereikte akkoord, dit weekeinde bij de G20-top. "Ik ben blij dat de leiders van de G20 zijn overeengekomen om Covid-19 vaccins beschikbaar en betaalbaar te maken voor iedereen. Maar er is meer financiering nodig. Daarom heb ik de G20-leiders opgeroepen om zich ertoe te verbinden om tegen het einde van het jaar 4,5 miljard dollar (3,8 miljard euro) voor de bestrijding van het virus te financieren."
De leiders van de G20 zijn tijdens de tweedaagse top overeengekomen om de economische maatregelen te handhaven totdat het herstel stevig op gang is gekomen. "Als les uit de crisis moeten we de mondiale paraatheid opvoeren", zei de voorzitter van de Europese Commissie daarover. "We zullen dit in mei 2021 opnieuw bespreken tijdens de gezamenlijke G20-top over wereldgezondheid in Italiƫ. Om een meer duurzame, inclusieve en veerkrachtige wereld op te bouwen, moeten we ook de maatregelen ter bestrijding van de klimaatverandering intensiveren. De EU loopt voorop in het streven naar klimaatneutraliteit tegen 2050 en veel G20-partners zijn nu dezelfde verbintenissen aangegaan."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse auto- en motorbranche daalde vorig jaar met 2,6 procent. De grootste afnames waren in de zwaardere bedrijfsautobranche en voor importeurs. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemers in de sector zijn desondanks voor het eerst in ruim vier jaar positief gestemd over de vooruitzichten voor het eerste kwartaal dit jaar.
43 minuten geledenLONDEN (ANP) - In de Perzische Golf zitten ongeveer 15.000 cruisepassagiers en 20.000 zeevarenden vast als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de Verenigde Naties donderdag laten weten aan het Franse persbureau AFP.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Broadcom behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. De chipmaker boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht, dankzij de aanhoudende sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie (AI). Ook de omzetverwachting voor het huidige kwartaal viel hoger uit dan voorzien.
1 uur geledenASSEN (ANP) - Als de overheid besluit om weer aardgas te winnen uit de grond onder Groningen staat gasbedrijf NAM niet te springen om mee te doen. Het bedrijf, dat de gasvelden jarenlang exploiteerde, ziet bij een hervatting van de gaswinning geen rol voor zichzelf "als operator van deze faciliteiten". De maatschappij vindt dat de Staat dit zelf moet doen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Coen van Oostrom wordt de nieuwe voorzitter van ondernemersorganisatie VNO-NCW. Hij neemt dan het stokje over van Ingrid Thijssen die sinds 1 maart bestuursvoorzitter van de TU Delft is. Thijssen was bijna zes jaar voorzitter van VNO-NCW.
2 uur geledenONNEN (ANP) - Treinreizigers moeten de komende jaren rekening blijven houden met hinder door werkzaamheden op het spoor, waarschuwde NS-topman Wouter Koolmees. De afgelopen twee jaar namen de werkzaamheden met ongeveer een kwart toe. Dat gold ook voor het aantal verstoringen.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schort reguliere vluchten naar het Midden-Oosten langer op door de oorlog in de regio. Tot en met volgende week dinsdag zal niet worden gevlogen naar Dubai en Abu Dhabi in de Verenigde Arabische Emiraten. Naar de Iraanse hoofdstad Teheran zal zeker tot en met 30 april niet worden gevlogen door Lufthansa.
3 uur geleden