EU-leiding blij met akkoord, maar 'meer geld is nodig'
BRUSSEL (ANP) - EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen is positief over het bereikte akkoord, dit weekeinde bij de G20-top. "Ik ben blij dat de leiders van de G20 zijn overeengekomen om Covid-19 vaccins beschikbaar en betaalbaar te maken voor iedereen. Maar er is meer financiering nodig. Daarom heb ik de G20-leiders opgeroepen om zich ertoe te verbinden om tegen het einde van het jaar 4,5 miljard dollar (3,8 miljard euro) voor de bestrijding van het virus te financieren."
De leiders van de G20 zijn tijdens de tweedaagse top overeengekomen om de economische maatregelen te handhaven totdat het herstel stevig op gang is gekomen. "Als les uit de crisis moeten we de mondiale paraatheid opvoeren", zei de voorzitter van de Europese Commissie daarover. "We zullen dit in mei 2021 opnieuw bespreken tijdens de gezamenlijke G20-top over wereldgezondheid in Italië. Om een meer duurzame, inclusieve en veerkrachtige wereld op te bouwen, moeten we ook de maatregelen ter bestrijding van de klimaatverandering intensiveren. De EU loopt voorop in het streven naar klimaatneutraliteit tegen 2050 en veel G20-partners zijn nu dezelfde verbintenissen aangegaan."
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Iets meer dan de helft van de Duitsers vindt dat Duitsland een fout heeft gemaakt door in 2023 volledig te stoppen met kernenergie. Dat blijkt uit een peiling onder ruim 1900 Duitsers door de marktonderzoekers YouGov en het Sinus-Instituut. In 2023 werden de laatste drie operationele kernreactoren in Duitsland uitgezet.
21 minuten geledenBIELEFELD (ANP/DPA) - De Duitse kebabketen Krispy Kebab is niet te spreken over een nieuw product van de Amerikaanse fastfoodketen KFC met de naam Krispy Kebab. De oprichter van de keten zegt dat hij KFC heeft gevraagd te stoppen met het gebruik van de naam en overweegt juridische stappen.
31 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.
2 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.
3 uur geleden