EU-leiding blij met akkoord, maar 'meer geld is nodig'
BRUSSEL (ANP) - EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen is positief over het bereikte akkoord, dit weekeinde bij de G20-top. "Ik ben blij dat de leiders van de G20 zijn overeengekomen om Covid-19 vaccins beschikbaar en betaalbaar te maken voor iedereen. Maar er is meer financiering nodig. Daarom heb ik de G20-leiders opgeroepen om zich ertoe te verbinden om tegen het einde van het jaar 4,5 miljard dollar (3,8 miljard euro) voor de bestrijding van het virus te financieren."
De leiders van de G20 zijn tijdens de tweedaagse top overeengekomen om de economische maatregelen te handhaven totdat het herstel stevig op gang is gekomen. "Als les uit de crisis moeten we de mondiale paraatheid opvoeren", zei de voorzitter van de Europese Commissie daarover. "We zullen dit in mei 2021 opnieuw bespreken tijdens de gezamenlijke G20-top over wereldgezondheid in Italië. Om een meer duurzame, inclusieve en veerkrachtige wereld op te bouwen, moeten we ook de maatregelen ter bestrijding van de klimaatverandering intensiveren. De EU loopt voorop in het streven naar klimaatneutraliteit tegen 2050 en veel G20-partners zijn nu dezelfde verbintenissen aangegaan."
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
25 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.
48 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Het Duitse mediaconcern Axel Springer koopt de eigenaar van de Britse krant The Telegraph. Daarmee komt de rechtsgeoriënteerde krant onder een dak met de Duitse tabloid Bild, nieuwssite Politico en tv-zender Welt. De Duitsers troeven daarmee de Britse uitgever van Daily Mail af.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gasunie wil een onderzoek naar de mogelijkheid om zogeheten kussengas te gebruiken in geval van nood. Dat vertelde topvrouw Willemien Terpstra vrijdag na de presentatie van de jaarcijfers. Het is een van de adviezen in een rapport dat Gasunie volgende week presenteert over de weerbaarheid bij lange verstoringen van de aanvoer van gas.
3 uur geledenVOORBURG (ANP) - Brancheorganisatie van tankstations Drive wil dat de overheid de accijnskorting op brandstof weer verhoogt of de btw verlaagt vanwege de flink gestegen prijzen aan de pomp. "Voor Nederlanders wordt tanken anders onbetaalbaar", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
4 uur geleden