Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-leiders zwaaien premier Draghi met veel eerbetoon uit

EU-leiders zwaaien premier Draghi met veel eerbetoon uit

BRUSSEL (ANP) - De 27 EU-leiders hebben op hun top in Brussel de vertrekkende Italiaanse premier Mario Draghi met veel eerbetoon uitgezwaaid. Volgens premier Mark Rutte was de 74-jarige Draghi "een geweldige collega" op wie "ik ook persoonlijk ben gesteld". Rutte zei te hopen dat die genegenheid wederzijds is.

Draghi kreeg voor de top begon een videoclip aangeboden waarin gedenkwaardige momenten werden vertoond. Een daarvan was zijn wereldberoemd geworden uitspraak tijdens de eurocrisis in 2012, "Whatever it takes". Koste wat het kost om de euro te redden, beloofde hij als voorzitter van de Europese Centrale Bank (ECB), een functie die hij sinds 2011 acht jaar bekleedde.

Begin 2021 werd hij tot tevredenheid van 'Brussel' premier van Italië. Ze verwachtten dat onder zijn leiding Italië een constructieve en pro-Europese koers zou volgen. Draghi hangt geen politieke partij aan.

Reactie Rutte

Rutte zei na afloop van de top dat Draghi bekend was "om zijn korte, puntige interventies". De voorzitter van de Europese Raad Charles Michel bedankte Draghi voor "je oprechte inzet". Hij kreeg volgens EU-bronnen een lang applaus van zijn bijna ex-collega's.

Draghi dankte de 26 leiders. Hij zei dat het "een lange reis" is geweest en roemde de "inspiratie, hulp en steun van jullie allemaal en van jullie voorgangers" tijdens die reis.

Giorgia Meloni

Draghi vertrekt om plaats te maken voor een nieuwe regeringsleider, hoogstwaarschijnlijk de rechts-nationalistische Giorgia Meloni. Zij staat op het punt te worden benoemd tot de eerste vrouwelijke premier van het land.

Meer uit Buitenland

Rechterhand Oekraïense president stapt op na corruptieschandaal

KYIV (ANP/RTR) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).

3 minuten geleden
Israël doodt militanten bij ontmantelingspoging tunnels Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.

1 uur geleden
Reddingswerkzaamheden in volle gang na zware overstromingen Azië

JAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.

2 uur geleden
Meer arrestaties na dodelijke brand in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.

2 uur geleden
Orbán zegt dat Rusland belangrijke energieleverancier blijft

MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.

3 uur geleden
Veroordeelde verkrachter Pelicot is op zoek naar uitgever

PARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.

4 uur geleden
ICC wijst vrijlatingsverzoek Duterte opnieuw af

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.

4 uur geleden