Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-leiders zwaaien premier Draghi met veel eerbetoon uit

EU-leiders zwaaien premier Draghi met veel eerbetoon uit

BRUSSEL (ANP) - De 27 EU-leiders hebben op hun top in Brussel de vertrekkende Italiaanse premier Mario Draghi met veel eerbetoon uitgezwaaid. Volgens premier Mark Rutte was de 74-jarige Draghi "een geweldige collega" op wie "ik ook persoonlijk ben gesteld". Rutte zei te hopen dat die genegenheid wederzijds is.

Draghi kreeg voor de top begon een videoclip aangeboden waarin gedenkwaardige momenten werden vertoond. Een daarvan was zijn wereldberoemd geworden uitspraak tijdens de eurocrisis in 2012, "Whatever it takes". Koste wat het kost om de euro te redden, beloofde hij als voorzitter van de Europese Centrale Bank (ECB), een functie die hij sinds 2011 acht jaar bekleedde.

Begin 2021 werd hij tot tevredenheid van 'Brussel' premier van Italië. Ze verwachtten dat onder zijn leiding Italië een constructieve en pro-Europese koers zou volgen. Draghi hangt geen politieke partij aan.

Reactie Rutte

Rutte zei na afloop van de top dat Draghi bekend was "om zijn korte, puntige interventies". De voorzitter van de Europese Raad Charles Michel bedankte Draghi voor "je oprechte inzet". Hij kreeg volgens EU-bronnen een lang applaus van zijn bijna ex-collega's.

Draghi dankte de 26 leiders. Hij zei dat het "een lange reis" is geweest en roemde de "inspiratie, hulp en steun van jullie allemaal en van jullie voorgangers" tijdens die reis.

Giorgia Meloni

Draghi vertrekt om plaats te maken voor een nieuwe regeringsleider, hoogstwaarschijnlijk de rechts-nationalistische Giorgia Meloni. Zij staat op het punt te worden benoemd tot de eerste vrouwelijke premier van het land.

Meer uit Buitenland

Palestijns persbureau meldt aanvallen van kolonisten op Westoever

RAMALLAH (ANP) - Kolonisten op de Westelijke Jordaanoever hebben auto's en een moskee in brand gestoken in de buurt van Ramallah, meldt WAFA, het officiële persbureau in het gebied. Daarnaast schoten Israëlische troepen ten zuiden van Nablus een 16-jarige jongen dood, aldus WAFA.

39 minuten geleden
Filipijnse minister: we gaan gehoor geven aan arrestatiebevel ICC

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse minister van Justitie Fredderick Vida zegt dat het land "zeker wel" gehoor gaat geven aan een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Ronald Dela Rosa. De ex-politiechef en huidige senator wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid in verband met zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen. Vida zei dat hij opdracht heeft gegeven om Dela Rosa te arresteren als hij probeert te vluchten.

1 uur geleden
Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

6 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

7 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

8 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

10 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

11 uur geleden