Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-leiders zwaaien premier Draghi met veel eerbetoon uit

EU-leiders zwaaien premier Draghi met veel eerbetoon uit

BRUSSEL (ANP) - De 27 EU-leiders hebben op hun top in Brussel de vertrekkende Italiaanse premier Mario Draghi met veel eerbetoon uitgezwaaid. Volgens premier Mark Rutte was de 74-jarige Draghi "een geweldige collega" op wie "ik ook persoonlijk ben gesteld". Rutte zei te hopen dat die genegenheid wederzijds is.

Draghi kreeg voor de top begon een videoclip aangeboden waarin gedenkwaardige momenten werden vertoond. Een daarvan was zijn wereldberoemd geworden uitspraak tijdens de eurocrisis in 2012, "Whatever it takes". Koste wat het kost om de euro te redden, beloofde hij als voorzitter van de Europese Centrale Bank (ECB), een functie die hij sinds 2011 acht jaar bekleedde.

Begin 2021 werd hij tot tevredenheid van 'Brussel' premier van Italië. Ze verwachtten dat onder zijn leiding Italië een constructieve en pro-Europese koers zou volgen. Draghi hangt geen politieke partij aan.

Reactie Rutte

Rutte zei na afloop van de top dat Draghi bekend was "om zijn korte, puntige interventies". De voorzitter van de Europese Raad Charles Michel bedankte Draghi voor "je oprechte inzet". Hij kreeg volgens EU-bronnen een lang applaus van zijn bijna ex-collega's.

Draghi dankte de 26 leiders. Hij zei dat het "een lange reis" is geweest en roemde de "inspiratie, hulp en steun van jullie allemaal en van jullie voorgangers" tijdens die reis.

Giorgia Meloni

Draghi vertrekt om plaats te maken voor een nieuwe regeringsleider, hoogstwaarschijnlijk de rechts-nationalistische Giorgia Meloni. Zij staat op het punt te worden benoemd tot de eerste vrouwelijke premier van het land.

Meer uit Buitenland

Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

35 minuten geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

1 uur geleden
VS zeggen dat Spanje militair wil samenwerken, Madrid ontkent

WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.

1 uur geleden
VN: 100.000 mensen vluchtten uit Teheran in twee dagen oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.

1 uur geleden
Meer dan 70 doden in Libanon sinds uitbreken nieuwe gevechten

BEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden
Irak getroffen door totale stroomstoring

BAGDAD (ANP/AFP) - Heel Irak kampt volgens het ministerie van Elektriciteit met een stroomstoring. De oorzaak wordt nog onderzocht, verklaarde het ministerie woensdag. Delen van het land liggen onder vuur sinds de oorlog tussen Israël, de VS en Iran afgelopen zaterdag uitbrak.

3 uur geleden
Qatar tegen buurland Iran: we worden meegesleept in oorlog

DOHA (ANP/AFP) - De premier van Qatar, Mohammed bin Abdul Rahman al-Thani, beschuldigt Iran ervan "zijn buren te schaden en hen mee te slepen in een oorlog die niet de hunne is". Dat zei de premier in een telefoongesprek met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi. Qatar heeft sinds zaterdag meerdere Iraanse drones en raketten onderschept. Het gesprek was het eerste contact op hoog niveau sinds de aanvallen begonnen.

3 uur geleden