EU-leiders donderdag naar Brussel voor spoedtop over Rusland
BRUSSEL (ANP) - De regeringsleiders van de EU-landen komen donderdagavond in Brussel bijeen voor een ingelaste top over het conflict met Rusland. Premier Mark Rutte en zijn collega's buigen zich dan over de "agressieve daden" van Moskou, schrijft hun voorzitter Charles Michel in de uitnodiging.
De EU-leiders hebben zich eensgezind getoond toen de spanningen de afgelopen dagen opliepen, schrijft Michel. Hij wijst op de snelle goedkeuring van sancties voor Rusland. Maar "het is belangrijk dat we eensgezind blijven en samen onze gezamenlijke benadering en actie vaststellen". Hij wil donderdag vanaf 20.00 uur "de laatste ontwikkelingen bespreken" en overleggen over het bestraffen van Rusland en het steunen van Oekraïne.
Vorige week spraken Rutte en de regeringsleiders en staatshoofden van de EU-landen elkaar ook al over Rusland. Toen werd er tijd ingeruimd voor aanvang van een EU-top met Afrikaanse landen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
4 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een nieuw kunstwerk van de Britse straatkunstenaar Banksy is opgedoken in het centrum van Londen. Het gaat om een standbeeld van een man in pak die een vlag vasthoudt en zijn zicht belemmert.
6 uur geleden