Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-leiders donderdag naar Brussel voor spoedtop over Rusland

EU-leiders donderdag naar Brussel voor spoedtop over Rusland

BRUSSEL (ANP) - De regeringsleiders van de EU-landen komen donderdagavond in Brussel bijeen voor een ingelaste top over het conflict met Rusland. Premier Mark Rutte en zijn collega's buigen zich dan over de "agressieve daden" van Moskou, schrijft hun voorzitter Charles Michel in de uitnodiging.

De EU-leiders hebben zich eensgezind getoond toen de spanningen de afgelopen dagen opliepen, schrijft Michel. Hij wijst op de snelle goedkeuring van sancties voor Rusland. Maar "het is belangrijk dat we eensgezind blijven en samen onze gezamenlijke benadering en actie vaststellen". Hij wil donderdag vanaf 20.00 uur "de laatste ontwikkelingen bespreken" en overleggen over het bestraffen van Rusland en het steunen van Oekraïne.

Vorige week spraken Rutte en de regeringsleiders en staatshoofden van de EU-landen elkaar ook al over Rusland. Toen werd er tijd ingeruimd voor aanvang van een EU-top met Afrikaanse landen.

Meer uit Buitenland

Israël: wij hebben Khamenei gedood tijdens precisieoperatie

TEL AVIV (ANP) - Israël heeft gezegd dat de eigen luchtmacht de hoogste Iraanse leider heeft gedood. "Ali Khamenei was het doelwit van een nauwkeurige, grootschalige operatie uitgevoerd door de Israëlische luchtmacht, geleid door nauwkeurige inlichtingen van de krijgsmacht", citeert nieuwssite Times of Israel uit een verklaring van de strijdkrachten. "Hij bevond zich in zijn centrale leiderschapscomplex in het hart van Teheran, samen met andere hoge functionarissen."

8 minuten geleden
Israël: weg naar Teheran is open, grootschalige bombardementen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt grootschalig te bombarderen in "het hart van Teheran". Dat meldt het Israëlische leger, dat eraan toevoegt dat de aanvallen gericht zijn tegen "het terroristische regime".

20 minuten geleden
Ook gewonde in Oman gemeld na aanvallen

MUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.

44 minuten geleden
Doden bij pro-Iraanse betoging bij consulaat VS in Karachi

KARACHI (ANP/AFP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten bij het Amerikaanse consulaat in de Pakistaanse stad Karachi zijn zeker acht mensen omgekomen. Ook zouden zeker twintig mensen gewond zijn geraakt, melden de hulpdiensten. Over de identiteit van de slachtoffers is vooralsnog niets bekendgemaakt.

58 minuten geleden
NYT: timing aanval Khamenei gewijzigd voor maximale schade

TEHERAN (ANP) - Kort voor de gezamenlijke aanvallen op Iran hebben de VS en Israël het moment van hun militaire campagne gewijzigd. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant kon zo opperste leider Ali Khamenei snel worden uitgeschakeld.

1 uur geleden
Tientallen gebouwen in Tel Aviv beschadigd na Iraanse aanval

TEL AVIV (ANP) - Veertig gebouwen in Tel Aviv hebben schade opgelopen na een Iraanse raketaanval op zaterdag. Dat melden de lokale autoriteiten volgens de krant Israëlische Haaretz.

1 uur geleden
Betogers proberen diplomatieke post VS in Pakistan te bestormen

KARACHI (ANP/AFP) - Betogers hebben in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi geprobeerd het Amerikaanse consulaat te bestormen. Het ging volgens een verslaggever om een groep van honderden mensen.

1 uur geleden