EU-leiders buigen zich zondag over nieuw voorstel herstelplan
BRUSSEL (ANP) - De regeringsleiders die het in Brussel proberen eens te worden over de EU-begroting en het coronafonds, zijn zaterdagavond aangeschoven aan het diner. EU-president Charles Michel zal ze over de laatste stand van zaken inlichten na de hele dag urenlange onderhandelingen in kleine groepjes. Die hebben volgens ingewijden voor toenadering gezorgd, maar er liggen nog grote meningsverschillen. Na het dessert wil Michel de boel opbreken en zondag weer vers beginnen met een nieuw compromisvoorstel waaraan de experts de hele nacht zullen werken.
Een belangrijke eis van Nederland, de mogelijkheid om met een veto subsidies uit het herstelfonds te blokkeren als de ontvanger verzuimt te hervormen, vindt inmiddels meer ingang. Premier Mark Rutte leek vrijdagavond nog de stemming te bederven door daaraan vast te houden, maar EU-president Charles Michel nam elementen van het voorstel over. Over de omvang van het herstelfonds bestaat echter nog veel onenigheid.
Rutte sprak zaterdag in wisselend groepsverband onder leiding van Michel met onder andere zijn Duitse, Franse, Spaanse, Italiaanse en Portugese tegenhangers, en zijn bondgenoten van Denemarken, Oostenrijk, Zweden en Finland.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.
6 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.
9 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italiƫ, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.
14 uur geleden