
EU-leiders beloven Turkije meer hulp voor slachtoffers aardbeving
BRUSSEL (ANP) - De EU-leiders hebben Turkije per brief aan president Recep Tayyip Erdogan "volledige solidariteit" beloofd nu het land puinruimt na de zware aardbeving. "We staan klaar om onze steun verder op te voeren", schrijven premier Mark Rutte en zijn 26 collega's volgens EU-diplomaten.
De aardbeving van afgelopen weekend in het zuidoosten van Turkije en het noorden van Syrië heeft duizenden levens geëist en enorme schade aangericht. De Syrische president Bashar al-Assad krijgt van de EU-leiders geen schriftelijke steunbetuiging. Wel roepen zij "allen" op "de hulpverlening toegang te verlenen tot de slachtoffers in Syrië, waar ze zich ook bevinden". Syrië is door een burgeroorlog verscheurd. De solidariteit van de EU geldt ook voor het Syrische volk.
"Uw volk maakt gruwelijke rampspoed door", schrijven de 27 in de brief aan Erdogan. "We zijn diep geschokt en bedroefd door de rampzalige gevolgen van deze vreselijke catastrofe."
Meer uit Buitenland
ANNAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft vrijdag gezegd dat de regering-Trump nog steeds onvoldoende details heeft verstrekt over de pogingen om een man terug te halen die ten onrechte uit de Verenigde Staten is gedeporteerd. De Salvadoraan Kilmar Abrego Garcia werd naar zijn thuisland gedeporteerd en wordt daar nu gevangengehouden.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse Bond van Muzikanten keurt de uitspraken van president Donald Trump over Bruce Springsteen en Taylor Swift af. Trump noemde Springsteen op zijn eigen sociale medium Truth Social onder meer "een uitgedroogde pruim" en zei dat hij zijn mond moest houden. Ook stelde hij dat Taylor Swift niet meer "hot" zou zijn nadat hij had gezegd dat hij haar haatte.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft vrijdag gezegd een nieuw groot offensief in Gaza te zijn gestart. "De IDF is de afgelopen dag begonnen met het uitvoeren van uitgebreide aanvallen en het mobiliseren van troepen om de operationele controle over de gebieden van Gaza te verkrijgen", aldus de IDF in een bericht op het socialemediaplatform X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om tot 1 miljoen Palestijnen in Gaza naar Libië te verplaatsen. Vijf ingewijden hebben dat aan NBC News verteld.
6 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Uit een gevangenis in de Amerikaanse stad New Orleans zijn elf gevangenen ontsnapt door vermoedelijk een gat in een muur te maken achter een toilet. Amerikaanse media zijn in het bezit van foto's van een gat waarboven onder meer staat geschreven "Te makkelijk LOL", "ik ben onschuldig" en "pak ons dan als je kan".
7 uur geledenTIRANA (ANP/AFP) - Europese landen werken samen met de Verenigde Staten aan nieuwe sancties tegen Rusland als het een staakt-het-vuren met Oekraïne blijft weigeren. De Franse president Emmanuel Macron zei dat vrijdag tijdens een top van Europese leiders in Albanië.
8 uur geledenTIRANA (ANP) - De Deense minister-president Mette Frederiksen vindt dat Europa meer druk op Rusland moet zetten en meer sancties moet opleggen "zodat we deze oorlog kunnen beëindigen". Dat zei ze op de afsluitende persconferentie van de top met Europese regeringsleiders in Tirana. Ze hoopt dat ook de Verenigde Staten de druk op Rusland gaat opvoeren.
9 uur geleden