EU-leider Michel reageert gealarmeerd op dreiging Rusland
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Raad van regeringsleiders Charles Michel heeft gealarmeerd gereageerd op de dreiging van Rusland voor Europa. "We moeten onze defensie en onze economie klaarmaken voor eventuele oorlogsvoering overeenkomstig de urgentie van de dreiging", zegt Michel op X vlak nadat hij en de 27 EU-landen het in Brussel eens waren geworden over het opkrikken van de Europese defensie-industrie.
De 27 regeringsleiders van de lidstaten werden het op een topontmoeting eens over het versterken van de Europese defensie en het investeren in de defensie-industrie. Tegelijk hebben de leiders afgesproken om het militaire bondgenootschap van de NAVO-landen, die deels ook EU-landen zijn, niet in de weg te zitten.
"Een sterkere en betere Europese Unie op het vlak van veiligheid en defensie zal positief bijdragen aan de wereldwijde en trans-Atlantische veiligheid en is een aanvulling op de NAVO, die de basis blijft voor de collectieve veiligheid van zijn lidstaten", staat in de conclusie waarmee de EU-regeringsleiders hun vergadering hebben afgesloten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
5 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
58 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
6 uur geleden