Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen willen zelf blijven beslissen over EU-landbouwbeleid

EU-landen willen zelf blijven beslissen over EU-landbouwbeleid

LUXEMBURG (ANP) - De EU-landen willen, om de boeren ook in de toekomst te beschermen, dat een eventuele aanpassing van het Europese Gemeenschappelijke Landbouwbeleid "uitsluitend onder de verantwoordelijkheid valt" van de EU-lidstaten en het Europees Parlement zoals nu ook het geval is.

Dat staat te lezen in een gemeenschappelijk stuk waarmee de EU-landbouwministers een vergadering over de toekomst van het Europese landbouwbeleid na 2027 hebben afgesloten.

"Het is geen toeval dat we voor deze formulering hebben gekozen", zegt de Hongaarse minister van Landbouw István Nagy na afloop tegen de pers. Nagy was namens de tijdelijke EU-voorzitter Hongarije de voorzitter van de vergadering en de architect van de concepttekst.

'Ideologische druk'

Nagy legt uit dat hij wil voorkomen dat door een eventuele aanpassing van het besluitvormingsproces of de toevoeging van extra elementen aan het Europese Gemeenschappelijke Landbouwbeleid de boeren straks slechter af zijn.

"Wij zouden niet willen dat de Europese landbouwgemeenschap moet bezwijken voor groene ideologische druk, omdat dit hun concurrentievermogen in gevaar zou brengen." Door de besluitvorming in vertrouwde handen te houden, moet een dergelijke aanpassing wat hem betreft worden verhinderd.

Meer uit Financieel

Adyen behoort tot grootste verliezers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.

1 uur geleden
Beleggers houden zich koest bij opening Wall Street

NEW YORK (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lieten woensdag bij de opening geen grote uitslagen zien. Beleggers deden het voorzichtig aan in afwachting van nieuwe ontwikkelingen in de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de VS en China, die donderdag plaatsvindt.

4 uur geleden
Staat koopt aandelen kerncentrale Borssele van Zeeuwse overheden

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse staat koopt 70 procent van de aandelen van EPZ, de exploitant van de kerncentrale in het Zeeuwse dorp Borssele. Het doel van de overname is het langer openhouden van de kerncentrale.

4 uur geleden
Rechter wijst verzet afhandelaren tegen aanbesteding Schiphol af

DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.

5 uur geleden
IKEA opent volgend jaar 'supermarktformaat' winkels in Nederland

HAARLEM (ANP) - IKEA wil volgend jaar een aantal kleinere winkels in Nederland openen. Dat bevestigt een woordvoerder van de meubelketen na berichtgeving van het AD. In de nieuwe winkels, met het formaat van een supermarkt, zal onder meer servies en verlichting te koop zijn.

5 uur geleden
Rechter wijst verzet afhandelaren tegen aanbesteding Schiphol af

DEN HAAG (ANP) - De aanbesteding waarbij drie in plaats van zes afhandelaren actief zijn op Schiphol mag doorgaan. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat drie verliezende partijen een kort geding hadden aangespannen. Swissport, Aviapartner en Menzies voerden bezwaren aan waarom hun concurrenten de opdracht niet zouden moeten krijgen, maar de rechter wees die af.

5 uur geleden
Waterpeil belangrijk knelpunt Rijn richting nieuw dieptepunt

KAUB (ANP) - Het waterpeil bij het Duitse Kaub, een belangrijk knelpunt in de Rijn, zakt deze week tot een zeer laag niveau. De waterstanden in de Rijn in Duitsland zijn weer gezakt door de aanhoudende droogte.

8 uur geleden