EU-landen willen ook op cake en pasta vermelding herkomst eieren
BRUSSEL (ANP) - Consumenten moeten voortaan kunnen zien hoe de kip het heeft gehad die eieren heeft geleverd voor hun cake, pasta en mayonaise. Dan kunnen ze kiezen voor boeren die beter zorgen voor hun kippen, zeggen Nederland, Duitsland en veel andere EU-landen.
Op de dozen staat al of de eieren zijn gelegd door bijvoorbeeld legbatterijkippen of scharrelkippen. Maar die informatie ontbreekt bij producten met ei als ingrediënt. Dat moet veranderen, stelt Duitsland voor met steun van onder andere Nederland. Ze vragen de Europese Commissie om producenten te verplichten de herkomst van de eieren voortaan op het etiket te zetten.
Duitsland krijgt ook bijval van belangenorganisaties van consumenten, dierenbeschermers en boeren. Maar landbouwminister Julia Klöckner kreeg maandag weerwerk van vooral Oost-Europese landen. Die willen geen verplichting, naar eigen zeggen om fabrikanten niet op kosten te jagen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Door het winterse weer en zware sneeuwval vervallen woensdag opnieuw veel vluchten op de Parijse luchthavens Roissy-Charles de Gaulle en Orly. Volgens de Franse transportminister Philippe Tabarot zijn ongeveer honderd vluchten op Charles de Gaulle geschrapt en veertig op Orly.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs is de AEX-index er woensdag bij de opening niet in geslaagd om door de 1000 puntengrens te breken. De index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs aan het Damrak bereikte dinsdag een recordslotstand van 991,67 punten. Woensdag na enkele minuten handel stond de hoofdindex echter 0,5 procent lager op 986,98 punten.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven zorgt het winterweer woensdag wederom voor problemen. Grote terminals hebben hun werkzaamheden tijdelijk gestaakt. Ook liggen er schepen te wachten voor gesloten bruggen en er is hinder voor bijvoorbeeld vrachtwagens.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Meer dan duizend gestrande reizigers hebben de nacht doorgebracht op Schiphol. Dat heeft de luchthaven woensdagochtend laten weten. Door het winterweer worden de laatste dagen telkens honderden vluchten geschrapt.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olieconcern Chevron en de Texaanse investeringsmaatschappij Quantum Energy Partners willen samen de internationale activiteiten van de gesanctioneerde Russische oliemaatschappij Lukoil PJSC overnemen, meldt de Financial Times.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij Advent International zit achter het overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat meldt Sky News. Volgens Sky News geeft Advent leiding aan een investeringsconsortium dat InPost van de beurs wil halen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft opnieuw een aanvraag ingediend voor een Amerikaanse bankvergunning. Die vergunning heeft de Nederlandse financiële app nodig voor een volledige lancering in de Verenigde Staten.
2 uur geleden