EU-landen willen geen extra eisen meer stellen bij coronareispas
BRUSSEL (ANP) - De EU-landen willen vanaf komende maand geen extra test of quarantaine vragen van reizigers met een Europese coronareispas. Ook bijvoorbeeld Oostenrijk en Italië, die tot dusver aanvullende eisen stelden, hebben daarmee ingestemd.
Sinds het uitbreken van de coronapandemie hamert Brussel erop dat de lidstaten hun reisregels op elkaar moeten afstemmen, maar de praktijk is weerbarstig. Toen de omikronvariant zich eind vorig jaar aandiende gingen meerdere EU-landen opnieuw hun eigen weg. Sinds er overeenstemming is over wanneer een boosterprik nodig is om de QR-code van het Europese coronacertificaat te kunnen blijven gebruiken, en sinds omikron minder gevaarlijk lijkt dan gevreesd, zien lidstaten minder noodzaak strengere regels aan te houden.
De Europese Commissie twijfelt er niet aan dat de reisregels nu weer gelijk worden getrokken. "Het minste wat we kunnen verwachten is dat de lidstaten de aanbeveling nu ook gaan uitvoeren", zegt een woordvoerder. Hij wijst er wel op dat landen nog eigen regels kunnen maken over bijvoorbeeld de toegang tot de horeca of het openbaar vervoer.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
6 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
27 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.
4 uur geleden