EU-landen: WHO moet nog tijdens coronapandemie op de schop
BRUSSEL (ANP/RTR) - De hervorming van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) kan niet wachten tot de wereld het coronavirus eronder heeft, vinden de EU-landen. Het is juist belangrijk dat de WHO snel "transparanter, efficiënter en slagvaardiger" wordt, zegt de Duitse minister van Volksgezondheid Jens Spahn.
De WHO, sinds het uitbreken van de coronapandemie in het oog van de storm, ligt sindsdien ook onder vuur. De VN-organisatie liet vooral China, waar het virus als eerste de kop opstak, wegkomen met aanvankelijke halve maatregelen en rookgordijnen, klaagt onder andere de Amerikaanse regering.
Voortaan moet de WHO sneller bekendmaken of een lidstaat waar een epidemie of andere gezondheidscrisis uitbreekt, daarover wel genoeg informatie verstrekt, vinden de EU-landen. Ook zouden lidstaten in het vervolg onafhankelijke experts moeten toelaten om ter plaatse poolshoogte te nemen.
De voorstellen die Spahn vrijdag met zijn Europese collega's overeenkwam, noemen China niet met zoveel woorden. Ze zijn bovendien "wat evenwichtiger gemaakt" op verzoek van een aantal EU-landen dat China niet voor het hoofd wilde stoten, zei een hoge EU-diplomaat eerder.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
5 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
7 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
11 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
13 uur geleden