Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen waren nog nooit zo populair als vakantiebestemming

EU-landen waren nog nooit zo populair als vakantiebestemming

LUXEMBURG (ANP) - De landen van de Europese Unie zijn nog nooit zo populair geweest onder vakantiegangers als in de eerste helft van dit jaar. Het aantal geboekte overnachtingen ligt ook voor het eerst weer op het niveau van voor de coronapandemie, blijkt uit cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat. Dat komt vooral doordat mensen weer buiten hun eigen land op vakantie gaan.

De landen in de Europese Unie handelden in de eerste helft van dit jaar zo'n 1,2 miljard toeristische overnachtingen af, een groei van een kleine 1 procent vergeleken met het begin van 2019. Vergeleken met vorig jaar groeide de toerismesector met net geen 13 procent. In alle maanden van dit jaar lag het aantal overnachtingen hoger dan vorig jaar. Vakantiegangers lieten zich dus niet afschrikken door bijvoorbeeld de inflatie.

Van de verblijven in onder meer hotels in de EU komt 46 procent weer voor rekening van buitenlandse gasten, nog net een procentpunt minder dan in 2019. Vergeleken met vorig jaar, toen er in veel landen nog reisbeperkingen waren vanwege het coronavirus, is een vakantie in eigen land met een krimp van 6 procent flink in populariteit afgenomen.

Hongarije is het enige EU-land dat van januari tot en met juni minder toeristen had dan een jaar eerder. Het land is met een krimp van 12 procent ook een van de landen die qua overnachtingen achterbleef ten opzichte van 2019. Letland kreeg bijna een kwart minder toeristen dan vier jaar geleden en kende daarmee de grootste achteruitgang. Nederland staat in de kopgroep met een plus van 16 procent.

Meer uit Financieel

Unilever steekt 270 miljoen dollar in nieuw innovatiecentrum VS

LONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.

8 minuten geleden
AEX sluit licht lager, bouwbedrijf BAM uitblinker op Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.

2 uur geleden
Geschil met brandstofleverancier reden voor uitwijken vlucht KLM

SCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.

4 uur geleden
Dell schiet omhoog op Wall Street na sterke resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.

4 uur geleden
Supers en A-merken zetten met WK-campagnes in op thuisbeleving

DEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.

5 uur geleden
Duitse inflatie koelt af door brandstofkorting aan de pomp

WIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.

5 uur geleden
Nieuwe ov-pas ook in winkels te koop

AMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.

9 uur geleden