Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen waren nog nooit zo populair als vakantiebestemming

EU-landen waren nog nooit zo populair als vakantiebestemming

LUXEMBURG (ANP) - De landen van de Europese Unie zijn nog nooit zo populair geweest onder vakantiegangers als in de eerste helft van dit jaar. Het aantal geboekte overnachtingen ligt ook voor het eerst weer op het niveau van voor de coronapandemie, blijkt uit cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat. Dat komt vooral doordat mensen weer buiten hun eigen land op vakantie gaan.

De landen in de Europese Unie handelden in de eerste helft van dit jaar zo'n 1,2 miljard toeristische overnachtingen af, een groei van een kleine 1 procent vergeleken met het begin van 2019. Vergeleken met vorig jaar groeide de toerismesector met net geen 13 procent. In alle maanden van dit jaar lag het aantal overnachtingen hoger dan vorig jaar. Vakantiegangers lieten zich dus niet afschrikken door bijvoorbeeld de inflatie.

Van de verblijven in onder meer hotels in de EU komt 46 procent weer voor rekening van buitenlandse gasten, nog net een procentpunt minder dan in 2019. Vergeleken met vorig jaar, toen er in veel landen nog reisbeperkingen waren vanwege het coronavirus, is een vakantie in eigen land met een krimp van 6 procent flink in populariteit afgenomen.

Hongarije is het enige EU-land dat van januari tot en met juni minder toeristen had dan een jaar eerder. Het land is met een krimp van 12 procent ook een van de landen die qua overnachtingen achterbleef ten opzichte van 2019. Letland kreeg bijna een kwart minder toeristen dan vier jaar geleden en kende daarmee de grootste achteruitgang. Nederland staat in de kopgroep met een plus van 16 procent.

Meer uit Financieel

Winst Samsung schiet omhoog door vraag naar geheugenchips

SEOUL (ANP) - Samsung heeft in het afgelopen kwartaal fors geprofiteerd van de grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen. De operationele winst was ruim acht keer zo hoog als in dezelfde periode vorig jaar, meldde het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern bij zijn voorlopige kwartaalcijfers.

9 minuten geleden
ONE-Dyas schaalt gaswinning uit veld in Noordzee op

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.

5 uur geleden
Wall Street verder omhoog door hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.

10 uur geleden
Duitse diesel breekt record, maar Nederlanders betalen fors meer

BERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.

12 uur geleden
Ook Amerikanen kopen meer tweedehands elektrische auto's

NEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.

14 uur geleden
Gasvoorraden in Nederland langzaam weer aangevuld na dieptepunt

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.

15 uur geleden
Wall Street begint nieuwe beursweek afwachtend

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het maandag bij de opening voorzichtig aan, na een eerste positieve week die een verliesreeks van vijf weken doorbrak. De hoop op een spoedig einde van de oorlog tussen de VS en Iran ondersteunde de handel.

16 uur geleden