Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen waren nog nooit zo populair als vakantiebestemming

EU-landen waren nog nooit zo populair als vakantiebestemming

LUXEMBURG (ANP) - De landen van de Europese Unie zijn nog nooit zo populair geweest onder vakantiegangers als in de eerste helft van dit jaar. Het aantal geboekte overnachtingen ligt ook voor het eerst weer op het niveau van voor de coronapandemie, blijkt uit cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat. Dat komt vooral doordat mensen weer buiten hun eigen land op vakantie gaan.

De landen in de Europese Unie handelden in de eerste helft van dit jaar zo'n 1,2 miljard toeristische overnachtingen af, een groei van een kleine 1 procent vergeleken met het begin van 2019. Vergeleken met vorig jaar groeide de toerismesector met net geen 13 procent. In alle maanden van dit jaar lag het aantal overnachtingen hoger dan vorig jaar. Vakantiegangers lieten zich dus niet afschrikken door bijvoorbeeld de inflatie.

Van de verblijven in onder meer hotels in de EU komt 46 procent weer voor rekening van buitenlandse gasten, nog net een procentpunt minder dan in 2019. Vergeleken met vorig jaar, toen er in veel landen nog reisbeperkingen waren vanwege het coronavirus, is een vakantie in eigen land met een krimp van 6 procent flink in populariteit afgenomen.

Hongarije is het enige EU-land dat van januari tot en met juni minder toeristen had dan een jaar eerder. Het land is met een krimp van 12 procent ook een van de landen die qua overnachtingen achterbleef ten opzichte van 2019. Letland kreeg bijna een kwart minder toeristen dan vier jaar geleden en kende daarmee de grootste achteruitgang. Nederland staat in de kopgroep met een plus van 16 procent.

Meer uit Financieel

Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

1 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

1 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

1 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

2 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

3 uur geleden
Wall Street zakt door vrees voor langdurige oorlog tegen Iran

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.

5 uur geleden
Al ruim 12.000 vluchten geannuleerd door onrust in Midden-Oosten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.

6 uur geleden