EU-landen vragen Venezuela om publicatie verkiezingsdocumenten
PARIJS (ANP/AFP) - De staatshoofden of regeringsleiders van een aantal Europese landen, waaronder Nederland, Frankrijk en Duitsland, hebben Venezuela zaterdag gevraagd om "snelle publicatie van de verkiezingsdocumenten" die kunnen bewijzen dat Nicolás Maduro op eigen kracht is herkozen als president.
In een gemeenschappelijke verklaring riepen ze de Venezolaanse autoriteiten op "onmiddellijk alle protocollen en verslagleggingen openbaar te maken om de transparantie en integriteit van het verkiezingsproces te garanderen".
"De wil en de rechten van het Venezolaanse volk moeten gerespecteerd worden", schrijft premier Dick Schoof bij de verklaring op X. "Nederland veroordeelt geweld en bedreigingen tegen vreedzame demonstranten en oppositieleden stevig."
De Venezolaanse kiesraad wees Maduro officieel als winnaar aan, maar zowel in het Zuid-Amerikaanse land zelf als elders in de wereld heerst grote twijfel of dat terecht is. Ze denken dat er op grote schaal is gefraudeerd.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft heel Zuid-Libanon verklaard tot "gevechtszone" en inwoners opgeroepen te evacueren. Dat meldt de Arabischtalige woordvoerder van de IDF op X.
2 uur geledenKAMPALA (ANP/AFP/RTR) - Oeganda sluit de grens met de Democratische Republiek Congo om de verspreiding van ebola tegen te gaan, laat de Oegandese regering weten. In Congo zijn meer dan 900 vermoedelijke ebolagevallen en meer dan 220 sterfgevallen. Oeganda heeft zeven gevallen van ebola en een sterfgeval gemeld.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - De Palestijnse beweging Hamas bevestigt de dood van de militair leider Mohammed Odeh. Eerder zeiden Israëlische vertegenwoordigers al dat hij was omgekomen bij een aanval van het Israëlische leger (IDF) op Gaza-Stad.
6 uur geledenTYRUS (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft woensdag de evacuatie bevolen van de Zuid-Libanese stad Tyrus en omgeving. Er zijn plannen om daar doelen van Hezbollah aan te vallen, aldus een legerwoordvoerder op X.
6 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - Twee van de vijf kinderen die dinsdag zwaargewond raakten bij het ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in België, kunnen mogelijk binnenkort het ziekenhuis verlaten. Dat zegt de directrice van de school waar de kinderen op zitten tegen VRT Nieuws. "Maar helaas zijn er nog drie leerlingen die nog heel ernstig gewond zijn en die nog veel zorgen nodig hebben."
9 uur geledenVIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vijf van de zeven mensen gevonden die een week geleden vast kwamen te zitten in een overstroomde grot. De Laotianen waren op zoek naar goud.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - In de Londense wijk Golders Green is een grote brand uitgebroken. Volgens Britse media gaat het om een brand bij een supermarkt die koosjere levensmiddelen verkoopt. Het is nog niet duidelijk waardoor de brand is ontstaan, melden de autoriteiten. In de wijk werd de afgelopen tijd meerdere keren brand gesticht op locaties met een link met de Joodse gemeenschap.
11 uur geleden