
EU-landen verlengen sancties tegen Rusland
BRUSSEL (ANP) - De EU-landen zijn het eens geworden over het verlengen van de sancties tegen Rusland, laat EU-buitenlandchef Kaja Kallas weten. Hierdoor blijft Moskou volgens haar verstoken van middelen om de oorlog tegen Oekraïne te financieren.
De Hongaren gaven eerder deze maand aan nog niet akkoord te gaan met de voortzetting van de sancties die elke zes maanden unaniem moeten worden verlengd. De Hongaren schurken in de EU samen met Slowakije het meest aan tegen Rusland.
De Hongaren maakten zich vooral zorgen over hun energievoorziening. Zij krijgen goedkoop gas uit Rusland via Oekraïne. In een verklaring van Kallas en de Europese Commissie worden Hongarije en ook Slowakije op dat vlak enigszins gerustgesteld.
Omzeiling
De ministers van Buitenlandse Zaken van de 27 EU-lidstaten zijn bijeen in Brussel. De landen spreken ook nog over een zestiende sanctiepakket tegen Rusland. Daarin wordt onder meer gekeken naar extra maatregelen tegen de Russische schaduwvloot.
Op dat laatste dringt Nederland aan. "Die schaduwvloot van Rusland vormt op dit moment een heel belangrijke inkomstenbron voor de regering", aldus Veldkamp. Deze week moet de inhoud van het nieuwe sanctiepakket naar buiten komen.
Daarin zullen geen grote, nieuwe maatregelen worden aangekondigd. Die zijn allemaal eerder al genomen. De EU probeert wel meer te doen om omzeiling van de sancties te voorkomen. Via tussenbedrijven in landen als China komen nog steeds gesanctioneerde producten in Rusland terecht.
Meer uit Buitenland
WONSAN (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un heeft zijn volledige steun voor de Russische oorlog in Oekraïne uitgesproken. Dat deed hij zaterdag tijdens een ontmoeting met de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov, berichten Noord-Koreaanse staatsmedia zondag.
8 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse Gisèle Pelicot (72) heeft de hoogste onderscheiding in haar thuisland toegewezen gekregen. Ze is benoemd tot ridder in de Nationale Orde van het Legioen van Eer. Pelicot wordt internationaal geroemd voor haar moed in een grote misbruikzaak.
50 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een akkoord met Nieuw-Caledonië aangekondigd. Het overzeese gebied blijft Frans, maar wordt wel een staat. "Een staat Nieuw-Caledonië binnen de Republiek: het is een keuze gebaseerd op vertrouwen", schreef de Franse president Emmanuel Macron op X, en prees het "historische" akkoord.
12 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - In en rondom Barcelona is het leven flink ontregeld door zware regenval. Het treinverkeer in Catalonië werd kortstondig stilgelegd en enkele wegen werden afgesloten, omdat een groot deel van de regio in het noordoosten van Spanje getroffen was door stortregens, aldus autoriteiten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering is in gesprek met vijf door Republikeinen geleide staten om er nieuwe detentiecentra voor migranten te bouwen. Dat meldt minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem. De nieuwe faciliteiten worden volgens Noem gemodelleerd naar een detentiecentrum in Florida dat bekendstaat als Alligator Alcatraz.
13 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Het tekort aan brandstoffen in de Gazastrook heeft een "kritiek niveau" bereikt. Daarvoor hebben zeven agentschappen van de Verenigde Naties zaterdag gewaarschuwd in een verklaring.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Britse autoriteiten zeggen opnieuw tientallen personen te hebben opgepakt die steun betuigden aan de verboden pro-Palestijnse groep Palestine Action. Dat gebeurde tijdens een demonstratie in de buurt van het parlementsgebouw. Actievoerders hadden borden meegenomen met teksten als 'Ik ben tegen genocide. Ik steun Palestine Action'.
17 uur geleden