Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen verlengen sancties tegen Rusland

EU-landen verlengen sancties tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De EU-landen zijn het eens geworden over het verlengen van de sancties tegen Rusland, laat EU-buitenlandchef Kaja Kallas weten. Hierdoor blijft Moskou volgens haar verstoken van middelen om de oorlog tegen Oekraïne te financieren.

De Hongaren gaven eerder deze maand aan nog niet akkoord te gaan met de voortzetting van de sancties die elke zes maanden unaniem moeten worden verlengd. De Hongaren schurken in de EU samen met Slowakije het meest aan tegen Rusland.

De Hongaren maakten zich vooral zorgen over hun energievoorziening. Zij krijgen goedkoop gas uit Rusland via Oekraïne. In een verklaring van Kallas en de Europese Commissie worden Hongarije en ook Slowakije op dat vlak enigszins gerustgesteld.

Omzeiling

De ministers van Buitenlandse Zaken van de 27 EU-lidstaten zijn bijeen in Brussel. De landen spreken ook nog over een zestiende sanctiepakket tegen Rusland. Daarin wordt onder meer gekeken naar extra maatregelen tegen de Russische schaduwvloot.

Op dat laatste dringt Nederland aan. "Die schaduwvloot van Rusland vormt op dit moment een heel belangrijke inkomstenbron voor de regering", aldus Veldkamp. Deze week moet de inhoud van het nieuwe sanctiepakket naar buiten komen.

Daarin zullen geen grote, nieuwe maatregelen worden aangekondigd. Die zijn allemaal eerder al genomen. De EU probeert wel meer te doen om omzeiling van de sancties te voorkomen. Via tussenbedrijven in landen als China komen nog steeds gesanctioneerde producten in Rusland terecht.

Meer uit Buitenland

Taliban: doden door Pakistaanse luchtaanval op Afghanistan

KABUL (ANP) - Bij Pakistaanse luchtaanvallen op buurland Afghanistan zijn in de nacht van maandag op dinsdag zeker tien mensen gedood. Dat zegt een woordvoerder van de Taliban dinsdag op X. Onder de doden waren volgens woordvoerder Zabihullah Mujahid negen kinderen. Zij kwamen om het leven bij een luchtaanval op een huis van een burger in de provincie Khost.

37 minuten geleden
Slachtoffers door Oekraïense aanvallen op Rusland

TAGANROG (ANP) - Dinsdagochtend vroeg heeft Oekraïne verschillende luchtaanvallen uitgevoerd op Rusland. In de stad Taganrog in de regio Rostov viel een dode en raakten drie anderen gewond. Dat meldt de burgemeester van Taganrog, Svetlana Kambulova.

43 minuten geleden
Hoekstra: klimaattop mogelijk op andere manier organiseren

DEN HAAG (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) zou graag zien dat klimaattoppen in de toekomst op een andere manier worden vormgegeven. In een interview met De Telegraaf laat de hoofdonderhandelaar van de EU dinsdag weten dat hij er na de klimaattop in Belém "steeds meer van overtuigd is dat we ons moeten afvragen of we dit op deze manier moeten blijven organiseren".

1 uur geleden
Venezuela wil dat maatschappijen vluchten hervatten

CARACAS (ANP) - Internationale luchtvaartmaatschappijen moeten binnen 48 uur hun vluchten naar Venezuela hervatten, anders riskeren ze hun vliegvergunning te verliezen. Daarvoor waarschuwde Venezuela's luchtvaartinstituut maandag.

1 uur geleden
Grote Russische droneaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - Russische drones hebben in de nacht van maandag op dinsdag de Oekraïense hoofdstad Kyiv bestookt. Bij de aanval is zeker een woongebouw geraakt, meldt de burgemeester van Kyiv, Vitali Klytsjko, op Telegram. Het gebouw ligt in het stadscentrum.

3 uur geleden
NASA vermindert aantal bemande vluchten Starliner

WASHINGTON (ANP) - NASA heeft maandag aangekondigd dat het aantal astronautenmissies onder Boeing's Starliner-contract wordt teruggeschroefd. Het programma kampt met technische problemen en loopt achter op SpaceX van Elon Musk. De volgende missie van het ruimtevaartuig naar het internationale ruimtestation ISS zal zonder bemanning vliegen.

3 uur geleden
Pentagon onderzoekt senator na oproep illegale orders te negeren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Pentagon is een onderzoek gestart naar de Democratische senator Mark Kelly nadat president Trump hem had beschuldigd van opruiing. Kelly en vijf andere Democraten hadden de inlichtingendiensten en het leger erop gewezen dat orders mogen worden genegeerd als die in strijd zijn met de wet. Zij deden dat in een videoboodschap.

7 uur geleden