Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

EU-landen verlengen sancties tegen Rusland

EU-landen verlengen sancties tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De EU-landen zijn het eens geworden over het verlengen van de sancties tegen Rusland, laat EU-buitenlandchef Kaja Kallas weten. Hierdoor blijft Moskou volgens haar verstoken van middelen om de oorlog tegen Oekraïne te financieren.

De Hongaren gaven eerder deze maand aan nog niet akkoord te gaan met de voortzetting van de sancties die elke zes maanden unaniem moeten worden verlengd. De Hongaren schurken in de EU samen met Slowakije het meest aan tegen Rusland.

De Hongaren maakten zich vooral zorgen over hun energievoorziening. Zij krijgen goedkoop gas uit Rusland via Oekraïne. In een verklaring van Kallas en de Europese Commissie worden Hongarije en ook Slowakije op dat vlak enigszins gerustgesteld.

Omzeiling

De ministers van Buitenlandse Zaken van de 27 EU-lidstaten zijn bijeen in Brussel. De landen spreken ook nog over een zestiende sanctiepakket tegen Rusland. Daarin wordt onder meer gekeken naar extra maatregelen tegen de Russische schaduwvloot.

Op dat laatste dringt Nederland aan. "Die schaduwvloot van Rusland vormt op dit moment een heel belangrijke inkomstenbron voor de regering", aldus Veldkamp. Deze week moet de inhoud van het nieuwe sanctiepakket naar buiten komen.

Daarin zullen geen grote, nieuwe maatregelen worden aangekondigd. Die zijn allemaal eerder al genomen. De EU probeert wel meer te doen om omzeiling van de sancties te voorkomen. Via tussenbedrijven in landen als China komen nog steeds gesanctioneerde producten in Rusland terecht.

Meer uit Buitenland

Trump: een van de neergeschoten leden National Guard overleden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.

2 uur geleden
Dodental brand Hongkong stijgt, vuur nog niet geheel geblust

HONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.

2 uur geleden
Trump: binnenkort Venezolaanse drugsdealers ook aanpakken op land

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.

2 uur geleden
President Guinee-Bissau in Senegal aangekomen na coup

DAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.

5 uur geleden
Zelensky: delegaties spreken deze week verder over vredesplan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.

8 uur geleden
VS onderzoeken asielaanvragen die zijn goedgekeurd onder Biden

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.

8 uur geleden
Louvre verhoogt toegangsprijs voor niet-Europeanen

PARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.

9 uur geleden